Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Jógások vagy akik foglalkoznak...

Jógások vagy akik foglalkoznak tudatos légzés irányítással válaszolnátok?

Figyelt kérdés

Szóval már ezt-azt tudok a következőről: Gyakorlom a** légzést amikor is a fejtetőn átt beszívom a** csatornába az energiát egy levegővétellel a rekeszizmom alá. Aztán néhány másodpercet várok és onnan mintha nyomnám kifelé a levegőt s érzem az energiát kiáramolni a testem köré. De az amint történt: A fejemet mintha elöntötte volna a forróság és a lábaimból kiment az erő s alig tudtam állva maradni.

Mitől lehettt ez?



** A védjegy jogtulajdonosa nem járult hozzá a szó használatához.
2015. jún. 28. 19:36
 1/3 anonim ***** válasza:
67%
A gyakorlatot helytelenül végezted, emellett ez a gyakorlat haladóknak szól, akik az érintett csatornákat gyakorlással már kiszélesítették. A fejedben, vagy valahol a fej alatti szakaszon megreked a**, és nem tudja elérni a célt, azaz a solar plexust. Emellett valószínűleg a vezetési technikád nem elég pontos, nagyon a rekeszizom környékére koncentrálsz, ahelyett, hogy a befogadott pránát figyelnéd, és vezetnéd lefelé. A rekeszizomra való összpontosítás hatására a test saját**készlete az összpontosítás helye felé irányul, ezáltal kiürítve a lábakban található tárolóvezetékeket. (nadik, kínában meridiánok). Az egyetlen lélegzettel dolgozó módszerek sok előzetes gyakorlatot kívánnak, először próbáld meg kis lépésekkel lefelé vezetni a pránát. Több lélegzettel, amikor kilégzel, akkor pedig egy helyben tartod, nem lefelé vezeted. Amikor eléred a rekeszizmot, ne feszítsd meg, és ne görcsösen tartsd a lélegzeted, mert ez felemeli a vérnyomásod, és a fejedbe, és a tested felső részébe áramoltatja a vért, és a pránát. Ha érzed, hogy nagyon feszít, akkor elrontottad a gyakorlatot. A rekeszizomnak, és a gégefőnek is lazának kell maradnia a visszatartás alatt. Az is nagyon fontos, hogy befelé orron át lélegezz.

** A védjegy jogtulajdonosa nem járult hozzá a szó használatához.
2015. jún. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsot!

Akkor picit szédültem de már ok.

2015. jún. 28. 20:43
 3/3 anonim ***** válasza:

A lélegzést ülve kell végrehajtani, nem állva . Vérnyomás problémák léptek fel. Először váltott orrlukú légzést gyakorolj, a kezdőknek való szinttel indulj és úgy haladj. Sajnos én elakadtam mikor jött a nyár, mert az allergiától el volt dugulva az orrom, így semmilyen légzés nem ment.

[link]

2015. jún. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!