Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogyan kell meditálni? Valaki...

Hogyan kell meditálni? Valaki tud ebben segíteni?

Figyelt kérdés

Mostanság nem fog az agyam, túl sok az információ, sok mindent kell gyorsan megtanulnom, és eközben figyelnem is kell egy csomó mindenre.


Olyan az agyam mint egy méhkas, zsibong, vagy pedig le van fagyva a fenébe. se kép se hang, nem mennek be az infók.

Emellett van egy elég erős szorongási problémám, ami ilyenkor beüt, és még egy dolgot ad ami elviszi a figyelmemet.


Hogyan tudnék nyugodtabb, perceptívebb lenni?


Próbálkoztam meditálni, de annyira kimerült vagyok, hogy csak kattogok tovább.



2015. szept. 22. 20:59
 1/9 anonim ***** válasza:

Sajnos én is így vagyok ezzel. Annyi információ ér, hogy minden már csak a rövidtávú memóriámba megy.

Az a lényeg, hogy ha valamit meg akarsz tanulni, akkor meg kell érteni, gyakorolni kell vagy ismételni, hagyni hogy leülepedjen és újból megtanulni.


Aztán egészségesen kell táplálkozni, aludni, sportolni meg ilyenek.

Igazából nem tudom, hogy a levegő vételének és a pislogásnak van-e köze ehhez, de lehetséges,


Ha fáradt vagy, akkor hallgass zenét, csináld amit szeretsz, aztán kedvvel állj hozzá a tanuláshoz. Ha nem tudsz pozitívan állni hozzá, akkor úgy állj hozzá, hogy ha tanulsz, kevesebb negatív dolog fog érni, ami a szorongást vagy lelkifurdalást fokozhatja.

2015. szept. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Illetve gyakorlatként ha van kedved simogathatod a tarkód, fejed tetejét, vagy ahol jól esik. Nyomkodd finoman a köldököd környékén a tested...


Általában alváshiány miatt szokott csökkeni a koncentrációs képességem, illetve ha pattanás van a nyakamon agresszívabb vagyok.

Javaslom a C, B vitamin és magnézium fagysztását meg minden mást.

2015. szept. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"Próbálkoztam meditálni, de annyira kimerült vagyok, hogy csak kattogok tovább." Ez jó! Ez már az első lépés, amikor észreveszed, hogy a gondolataid irányíthatatlanul csaponganak össze-vissza és nem vagy ura a helyzetnek. Sokan idáig sem jutnak el, a legtöbb ember azt hiszi rend van a fejében.

A meditációnak nem célja, hogy ne gondolj semmire, ezen nem kell erőlködni. Az a lényeg, hogy ha jön egy gondolat, ne kapaszkodj bele, ne forgasd meg, hanem csak úgy hagyd elsuhanni. Nem kell megállítani és nem kell eltaszítani sem. Egy idő után ha kellőképp elcsendesedtél észre fogod venni, hogy két gondolat között mindig van egy szünet. Ez a szünet a meditáció.

Ha nagyon fáradt vagy nincs értelme meditálni, éber elme kell hozzá. Ülj egyeneses háttal. A szemed nem muszáj becsukni, de eleinte segíthet ha csukva van. És aztán nem kell csinálnod semmit. Ez a lényeg, hogy semmi erőlködés ne legyen benned.

2015. szept. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy minden kicsi zaj, nesz kizökkent, nem tudok megnyugodni.
2015. szept. 22. 21:28
 5/9 anonim ***** válasza:
És ha te csinálsz kellemes hangulatot hozzá?
2015. szept. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
56%

Kimerülten, zaklatottan, frusztráltan kezdeni meditálni sajnos halva született próbálkozás. Ahhoz, hogy egyáltalán megtanuld, képesnek kell lenned találni az idődben olyan nyugodt időszakot, amikor elkezdheted a gyakorlást. Ha már megtanultad az alapokat, részlegesen tudod használni összpontosításra, de addig a megnyugvással is gondjaid lesznek.

Javasolnám helyette, hogy olvass utána a Qigong/Chikug/Csikung témában a Buddhista légzés nevű módszernek. Ez bárhol(víz alatt nem), és bármikor alkalmazható, anélkül, hogy hülyének néznek, és segít megnyugodni, és lelassítani a szellemedet. Több légzésmódszer létezik a Qigongban, de te ezt a fajtát keresd, mert ez lesz képes lenyugtatni, és összeszedettebbé tenni magad.

2015. szept. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Annyit fűznek hozza, ha szorongsz akkor mindenek elott nézz utána a jacobson-fele progresszív izomlazitasnak. A neve bonyolultnak tűnik, de nagyon egyszerű és hatásos.
2015. szept. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
az önakaratoddal és ne merjed rosszra használni mert akkor magaddal bánsz el!
2015. szept. 25. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Így van keress utána a weben! Mindt Transz, módosúlt tudat állapot ez a legerősebb technika persze ha képes vagy rá. Találkoztál angyalokkal?
2015. szept. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!