Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért nem megy a meditáció,...

Miért nem megy a meditáció, az ellazulás?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Mi baj lett velem? Otthon leüllök, szinte teljes a csend (kint fúj a szél..) és nem tudtam meditálni sehogy :( a lábammal történt valami akkor, nehéz leírni de olyan volt hogy onnan éreztem valmi fura érzést..

Én nagyon nehezen tudok elaludni általában, de tegnap már 20:45 felé aludtam is.. Amikor fent szoktam lenni sokszor 22-23:00 után is

Most velem van baj, vagy történt valami a "világgal" ?


2016. nov. 16. 14:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Eddig ment a meditáció? Ha igen, gondolom valami állandóan jár a fejedben, azért nem megy.
2016. nov. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Feltételezem hogy nem régóta gyakorlod, különben nem tetted volna fel ezt a kérdést. Saját tapasztalatom hogy amikor kezdő voltam, eleinte minden zavart és idegesített. Pontosabban első alkalommal volt egy érdekes élményem, ami a régi pánikbetegségemhez hasonló állapotot idézett elő, találkoztam a halálfélelemmel és megszakítottam. Onnantól fogva persze ennek az állapotnak a közelébe se értem. És itt kezdődött az igazi gyakorlás, amikor zazent kezdtem gyakorolni. Mert előtte azt gondoltam hogy ha meditálok akkor teljesen üres lesz a tudatom és nyugodt, ami igaz is, csak ehhez rengeteg gyakorlás kell. Mert mi történik ilyenkor? Adott egy nyugtalan elme, van egy megfigyelő ami a tiszta tudat, leül hogy megfigyelje az elmében történő dolgokat és akkor találkozik ezzel az összevisszasággal, ami addig is ott volt csak nem vett róla tudomást. Ilyenkor hisszük azt hogy valamit rosszul csinálunk, mert hogy zajosabb lett az elménk mint előtte. Ha ez van akkor nem rosszul meditálsz, hanem jól! Figyeld a gondolataidat is, ne csak a légzésedet, próbálj ne a gondolatok tartalmára figyelni, hanem a természetére mintha csak tárgyakat vizsgálnál. Ha ezt teszed, rájössz hogy nem folytonosak, van néha egy kis szünet köztük, ezekre a pillanatnyi szünetekre fókuszálj, egyre több lesz belőlük és egyre hosszabbak lesznek, és egyszer fordulópont lesz, amikor rájössz hogy nem a gondolatok közt van szünet, hanem a gondolatok keletkeznek ebben az ürességben, ami a tudat valódi természete. Ebben időzve már úgy keletkeznek és múlnak el a gondolatok hogy nem is tudod mi a tartalmuk. De ezt már csak érdekességnek írtam. A lényeg hogy ne várj semmit a meditációtól, mert ha az elvárásaidra koncentrálsz, akkor épp nyakig vagy egy gondolatban ami illúzió, ebből a gondolatból ki kell jönni és semmi más dolgod nincs mint szemlélődni, csak megfigyelni azt ami épp van. Remélem segítettem valamennyit. Még nagyon sok nehézséged lesz, ajánlom figyelmedbe Adya Shanti Kegyelembe Esni c. könyvét. Ebben nincsenek semmilyen spirituális maszlagok vagy elméletek, csak gyakorlati tanácsok.
2016. nov. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Még annyit hogy ha nem célod a szellemi átalakulás, akkor válassz valami egyszerűbb módot az ellazulásra, mondjuk hallgas chillout zenét, közben rajzolj vagy tornázz.
2016. nov. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!