Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Meditációs élmény. Rosszul...

Meditációs élmény. Rosszul csinálok valamit? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Sziasztok! Amit tudni kell rólam,hogy pánikbeteg vagyok,és olvastam a neten,hogy a meditációval segíthetek magamon. Na most pár hónapja kipróbáltam,hogy milyen is lehet meditálni,tényleg jó e xd nem volt az. Brutál rosszat éreztem,mintha lehúzott volna maga alá a föld,utána így kidobott volna,és mintha csak lebegtem volna. Bezsibbadt a testem,ebből kifolyólag rámjött a pánik,és azt mondtam,hogy oké,akkor ezt soha többet xdd na most hétvégén beszéltem erről egy ismerősömmel,aki eléggé benne van a dologban,és mondta,hogy nem kell félnem ettől a lebegős,zsibbadós érzéstől,mert utána jó lesz..

Tegnap rászántam magam,és kipróbáltam újra.. Jöttek az érzések,de most nem hagytam,hogy a pánik eluralkodjon rajtam,ki akartam várni a végét,és így hirtelen jót kezdtem érezni xd elmagyarázni nem tudom,nem olyat,mint amiről mások írnak,hogy nyugodtságot,meg ellazulást éreztek.. Én inkább ilyen brutál boldogságot, örömöt éreztem,miközben a testem full zsibbadt,de még az is jó volt xd nem tudtam valami sokáig tartani,mert figyeltem,hogy ez miii xdd

Na mindegy,az lenne a konkrét kérdésem,hogy most akkor ilyen egy sikeres meditáció? Jól csináltam,vagy nem? Illetve hogyan lehet ezt tovább fejleszteni?


Köszönöm szépen a válaszokat már előre :)


19/L



2016. dec. 5. 23:04
 1/7 anonim ***** válasza:
29%
Ha valóban pánikbeteg vagy, hagyd abba mert a tünetek erősödni fognak. Pszichés betegnek nem szabad csak irányítás melett.
2016. dec. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezt valóban beszéld meg orvossal meg az sem mindegy, milyen súlyos a betegséged. De a meditáció segíthet, sőt biztos fog segíteni. Jól csinálod! Ha már szert teszel egy kis rutinra és mikor odalent vagy, tedd fel magadnak a kérdést:honnan ered a betegségem? És ne egyfajta elváró görcsös figyelemmel legyél, hanem csak úgy erezd el a kérdést, mintha csak játékból könnyedén tennéd. Aztán ami csak úgy a semmiből beugrik, az lesz a válasz. Aztán azon kezdj el dolgozni.
2016. dec. 6. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Nem tudhatjuk jól csináltad-e. Pánikbetegeknél sokszor előfordul, hogy rosszul lesznek relaxálás közben, olyankor egyébként jó úton járnak, valóban kezdenek ellazulni, csak a pánik bezavar. Nem gondolom, hogy nagy baj lehetne belőle, de nagyon kellemetlen.
2016. dec. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Meditálni sose meditáltam, de évtizedek óta csinálok belső utazásokat (az is egyfajta meditáció, csak nem az ellazulás a cél, hanem az érzések/élmények/testi tünetek feldolgozása).

Amit írsz, az belső utazásban több mint normális, sőt, kívánatos, hiszen a különböző érzések megélése révén eljutottál a forrásig, a "brutál boldogság, öröm" állapotáig. Ez így rendben is van, csak közben nem dolgozódott fel a problémád.

Szerintem ha ilyen fogékony vagy rá, próbáld ki a belső utazást, lehetőleg első alkalommal vezetővel (bárki végezheti, nem kell feltétlenül szakembernek lennie), még az is lehet, hogy meglesz a pánikbetegséged oka.

Mindamellett pedig azért indokolt lenne pszichológushoz is fordulnod, mert ez így csak kísérletezgetés, és - tapasztalatból írom - egy jó pszichoterápia mindennél többet ér. Mellette pedig lehet nyugodtan relaxációval, meditációval, belső utazással "kísérletezgetni".

2016. dec. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is voltam pánikbeteg még 15 évesen. És mostanában rengeteget meditálok/jógázok. A meditációt már 3 éve csinálom, és igen eleinte nekem is visszatért a pánikbetegségem. De ma már nem igazán fordul elő. Ha érdekel, privátban leírom saját tapasztalataimat...
2016. dec. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszát,ment a zöld kéz! :)

Volt olyan,hogy attól függ,hogy mennyire drasztikus a pánikbetegségem.. Hát ez 2 éve kezdődött,és az eleje nagyon durva volt,pszichiátriára kerültem vele,utána 2 hónapig jártam kezelésekre,viszont én ezt körülbelül félév-8 hónap alatt leküzdöttem valamennyire,kicsit még rám jöttek néha a rohamok,de tudtam kezelni,mára pedig majdhogynem eltűntek,hanem a kérdést is azért tettem fel,hogy nehogy itt előhozzam magamnak megint,mert kiégek :D Abban biztos vagyok,hogy többet ér,ha vezetik a meditációt,ezért majd egyik nap megkérem az ismerősömet, magamtól nem merek tovább kísérletezgetni :D

Mindenesetre még egyszer köszönöm nagyon a segítségeteket,sokat jelentett! <3

2016. dec. 6. 19:31
 7/7 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. A meditáció biztosan nem hozza ki a pánikbetegségedet, attól ne félj! Vannak a YouTube-on vezetett meditációk, azokból válogass, akkor nem leszel másra utalva. Másfelől profik csinálják. Ajánlom figyelmedbe az agykontrollos vezetett meditációkat Dr. Domján Lacitól meg Domján Andrástól. Ezenkívül Dr. Kígyós Évától, aki maga is pszichológus. Az agykontroll-webináros Bertalan Laci munkáit is nézd meg. Először bétában, tehát éber állapotban hallgatsd meg ezeket. Vannak olyanok, amikben különböző hangok, zene is szól. Meglátod, melyik jön be neked.
2016. dec. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!