Kezdőoldal » Ezotéria » Jóslás » Mit akarnak üzenni a tarot...

Mit akarnak üzenni a tarot kártyák?

Figyelt kérdés

Őszintén szólva csak néhány kártyának tanultam még meg a jelentését. Gyakorlok, de még az elején vagyok, így magamnak szoktam vetni, hogy másnak nehogy téves infót adjak. Azt kérdeztem a kártyáktól, hogy miért kötődök még mindig a volt páromhoz, miért nem tudom elfelejteni. (3 éve szakítottunk)


A következő kártyákat kaptam így sorban:


Kardok négyes, botok ásza, akasztott ember, szeretők


Persze megnézem én is a jelentésüket, de ha valaki tapasztaltabb, jobban tud egy összefüggő értelmezést adni nekik.



2022. jún. 16. 11:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Én is még kezdő vagyok, szóval fenntartással kezeld, meg ne vedd készpénznek!


Ami nekem eszembe jutott, hogy a testi-lelki nyugalmad érdekében, meg hogy háborítatlanul maradhassanak dolgok egyes infókat, gondolatokat nem veszel észre, valamit nem hallasz meg. Így megmarad a nyugalmad, és a háborítatlanságod, de uyganezért mindig van valami "szikra" ami belobbamtja az egészet, mindig tudsz találni valami új motivációt, célt amiért érdemes belemenni ebbe, annak ellenére, hogy sok esetben ez a részedről áldozathozatalt követel, egy kellemetlen helyzet, ahol nem úgy működnek a dolgok, ahogy megszoktad, vagy te nem tudod úgy csinalni a dolgokat, ahogy általában. De ez az új motiváció mindig fellelkesít annyira, hogy úgy vagy vele, oké, megéri tudatosan belemenni ebbe a kényelmetlen es felfordult helyzetbe, mert azért van ott szeretet/szerelem is.

De ez onnan indul, hogy van valami amit nem veszel észre, vagy ignirálod, nem gondolod, hogy olyan nagy baj, mert fennt akarod tartani a nyugalmadat. Előfordulhat, hogyha azt eszreveszed, megtudod, vagy odafigyelsz arra amit tudsz, hogy ott van, megvizsgálod, akkor ez lehet olyan dolog, ami felkavar, de többet nem tudod belelkesíteni magad annyira, hogy megérje vallalni a kellemetlenségeket is.

2022. jún. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Magunknak olvasni mindig borzasztó nehézkes, mivel magadat nem tudod kívülről szemlélni, ezért tanácsot adni magadnak is nehéz. Külső szemlélőként kell megtanulnod figyelni, amikor a kártyát használod. Paradox módon én meg pont azért olvashatom félre a helyzetet, mert nagyon keveset tudok, és a saját érzéseim, életem félrevihet.

Tanácsolom neked, hogy kirakási koncepcióval próbálkozz inkább kezdőként. Például múlt, jelen, jövő három lapos kirakással szerintem közelebb kerülhetnél a megoldáshoz. Vagy közelebb mehetnél a problémához már a kérdezéssel: Mi hiányzik a jelenlegi életemből, ami három éve a párommal meg volt? És erre a kérdésre leginkább 1, de max 3 lapot érdemes húzni, és értelmezni. Nem lesz hasznos a túl sok lap, csak összezavar, főleg kezdőként. Kapcsolati kirakás is segíthet, ahol mindkettőtöknek húzol lapot,és a titeket anno összetartó erőknek, esetleg még a kapcsolat végének, a széthúzásnak. Persze lehet bonyolítgatni.

Kardok 4: Visszavonulót fújtál, bezártál. Ez egy darabig neked jó, de egy idő után teher ez az elzárkózás. Kérdés, hogy mi elől zárkózol el? Lehet, hogy az érzelmeid elől, vagy egy jó lehetőség, új kapcsolat elől?

Botok ásza: A lehetőségek lapja. Minden esélyed meg van a továbblépésre, csak észre kell venned.

Akasztott ember: Szerteágazó jelentései lehetnek. Leginkább az áldozathozatalt emlegetik ezzel kapcsolatban, kifejezetten önkéntes hátralépés. Ebben az esetben egyrészt erősíti a kardok 4-et, de a helyzet abszurditását is mutathatja. Feláldozod magad, de mi miatt? Várnád vissza az életedbe ezt az embert, és ezért mit tennél meg? Vagy esetleg van most kapcsolatod, amiben feláldoztál valamit? Esetleg nem olyan a párod, amilyen elvárásaid vannak felé?

Szeretők: Elképzelhető, hogy a közös kapcsolat idilljét jelképezi. Mélyebb értelmezés azonban a döntéshelyzet, a belső konfliktus, aminek rendezése elől nem menekülhetsz.

Összegezve tehát valószínűleg be vagy zárkózva, nehezen nyílsz meg a lehetőségeid előtt, pedig azok ott vannak. Most nem ott vagy, ahol mélyen belül gondolod, lenned kéne, de ebből is ki tudnád hozni a legjobbat, ha elengednéd az exed képét. Szerintem ezt te is tudod, ezért tetted fel a kérdést. A kártya jelzi, hogy itt probléma van, és ez a te döntésed, hogy kergeted-e az exed, vagy továbblépsz.

Fontos tudni, hogy ha ilyesmit olvasol ki, akkor egyik út sem jó vagy rossz döntés. A legfontosabb inkább az, hogy megtudd mi az a jelentés, amit számodra ez a korábbi kapcsolat hordozott. Ezután pedig megbékélni a gondolattal, hogy ez is az életed része, nem több, és nem probléma, ha eszedbe jut.

2022. jún. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Laylah ***** válasza:

Szintén kezdő vagyok, és rövid leszek: szerintem titkon, vagy kevésbé titkon abban reménykedsz, hogy kibékültök valaha, valamikor. Másképp szemléled az exed vagy a régi kapcsolatotokat, mint mikor benne voltál, bár ez nem feltétlen pozitív dolog jelenleg. Önmagadat hozod hátrányos helyzetbe, vagy kicsinyled le ahhoz, hogy ez a másfajta szemléletmód fennmaradhasson. Ragaszkodsz hozzá (mmint exedhez), kész lennél komolyabban elköteleződni mellette.

Ne okold magad az érzéseidért. (Ez még valahogy kikívánkozott.)

2022. júl. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!