Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Miért érdekel sok okkultistát...

Miért érdekel sok okkultistát az angyal mágia?

Figyelt kérdés

Rengetegen próbálnak kapcsolatot teremteni, vagy akár megidézni angyalokat. Nem is akármelyiket, Mihály arkangyalt, Uriel arkangyalt, Rafael arkangyalt, Gábriel arkangyalt, Metatron angyalt, stb.

Én tudom, hogy nem hívők ezek az emberek, de biztosan tudják kik ezek az angyalok. Mit remélnek akik meg akarják idézni őket?

Ugyebár a szinretizmus nagyon jellemző az okkultistákra, neo-pogányokra, stb. Egyszer Hekatéhoz imádkoznak, majd a Hold istenhez, majd Lilithez, majd démont idéznek, majd halottakkal teremtenek kapcsolatot, majd a csillagokból olvasnak, majd jósolnak, utána meg angyalok? Ráadául pont az Ábrahámi vallásokból ismert angyalok.

Nem gondolják, hogy ha sikeresen meg is idéznének egy angyalt, az ugyan csak kérdőre vonná őket, vagy akár meg is torolná? Vagy eleve miért válaszolna egy angyal olyannak a hívására aki olyasmit tesz ami utálatos az Úr szemében, akit szolgál?

Nem a provokálás a célom, és talán a kérdés csak az én tudatlanságomból fakad, ezért jó lenne ha komolyan válaszolna aki ilyesmivel próbálkozott vagy tervezi kipróbálni.



2021. ápr. 19. 03:02
 1/5 Grimfox ***** válasza:
83%

A többség abban a hitben él, hogy az angyalok a jó, a segítő szándék megtestesítői. Nem úgy tekintenek rájuk, mint ahogy leírják őket a bibliában, vagy a tórában. A kabbaláról nem is beszélve. Úgy hiszik, hogy ha fehér mágiát akarnak használni, és jó szellemeket akarnak megidézni, akkor az angyalok azok, amikkel dolgozniuk kell. Ha ismerik is az eredeti leírásokat az angyalokról, átértelmezik azokat. Ugyanúgy, ahogy a sátánisták többsége sem ismeri az eredeti sátán képet, és teljesen másként tekintenek a sátánra, mint ahogy az eredeti forrásokban leírják. A szinkretizmussal nincs gond, amíg valaki ellenőrzi, mit mivel igyekszik összeolvasztani. A következetlenséggel, és az informálatlansággal van a baj.

Tulajdonképpen a kabbalán kívül mindenhol máshol tiltják, hogy bárki is megidézze akár csak a legkisebb angyalt is. A kabbala is inkább csak a hozzájuk kapcsolódó princípiumokat, tulajdonságokat hívja segítségül, az angyalokat magukat ott is csak kevesen. Az angyalok Yahweh szolgái, nem az emberek jótevői.

2021. ápr. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
Nem rég kezdtem el démonokkal és mágiával fogalkozni. Csak azt halom, hogy az angyalok veszélyesebbek a démonoknál.
2021. ápr. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Grimfox ***** válasza:
87%

Ha a zsidó, és keresztény hagyományok szerint érted a démonokat, akkor azok veszélyesebbek. Olyan angyalok, akik többé nem felelnek az istennek, azaz akkor cselekszenek, amikor akarnak. Az angyalok parancsra cselekszenek, és csak parancsra.

Ha nem zsidó, és keresztény irányból nézed a démonokat, az angyalok elő se kerülnek.

2021. ápr. 20. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
63%
A legnehezebb mágia És a legveszélyesebb SOHA NEM CSINÁLNÁM!
2021. ápr. 24. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szívesen válaszolnék, de annyi minden összevissza és előítélettel teli gondolat van a kérdésedben, hogy nem tudom, hol kezdjem. Miért érdekel TÉGED az angyal mágia?
2021. nov. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!