Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Létezik valós szellemidézés...

Létezik valós szellemidézés vagy démonidézés? Van rá bizonyíték?

Figyelt kérdés

Elég szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban. Úgy önmagában a szellemekkel és démonokkal.

Viszont nemrég néztem meg pár videót, ahol paxel elhagyatott épületekbe ment és k2 műszerrel próbált szellemekkel kommunikálni.

A videót elég hitelesnek tartok, egyáltalán nem tűnik megjátszottnak. Lehet, hogy csak egy nagyon jó színész, de tényleg elég hiteles.



2022. okt. 25. 15:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

A tudomány jelenlegi álláspontja szerint nincs bizonyíték a szellemek vagy a démonok létezésére. Azonban ha megelégednél ezzel az egymondatos válasszal, gondolom nem az ezo kategóriába írnál.


Én nyitott vagyok az ilyen dolgokra, de úgy vagyok vele ahogy az előttem válaszoló is írta, még ha olyan szellemes vagy démonos videót is látok, amin nem látom, hogy meg lenne szerkesztve, és semmilyen racionális magyarázattal nem tudok szolgálni, akkor is arra gondolok, hogy ez biztos csak szerkesztett, kamu, csak megjátsszák, stb.


De mi emberek annyira kíváncsi természetűek vagyunk, hogy megpróbálunk elmenni olyan helyekre, ahol feltételezhetjük, hogy ha léteznek ilyen lények, akkor ott talán találkozunk eggyel. Sőt, valaki messzebbre is elmegy, és maga akarja megidézni őket.

Pedig lássuk be, ha tényleg léteznek ilyen lények, nem biztonságos találkozni velük. Mintha úgy akarnánk vadállatokat nézegetni, hogy nincs köztünk kerítés. Sokan, akik hisznek az ilyen dolgokban, óva intenek tőle.


Vannak olyan grimoárok, amelyekben részletesen le van írva, hogy kell megidézni szellemeket vagy démonokat. Ilyen a pl. a Lemegeton, talán az egyik, ha nem a legismertebb.

Senki nem fogja neked elmondani itt gyakorin, hogy hogyan idézz meg ilyen entitásokat, kénytelen leszel beszerezni ilyen könyveket, venni a fáradtságot és elolvasni őket, és részletesen betartani az instrukciókat, ha ennyire ki akarod próbálni.

Persze az is lehet, hogy ez csak mind babona, de az éven ebben a szakaszában szinte mindenki szeretne borzongani egy kicsit.

2022. okt. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
#10 igen, ezen már gondolkodtam, de ahogy néztem a k2 20 ezer felett van, jelenleg nincs csak úgy ennyi pénzem pluszba diákként
2022. okt. 26. 10:29
 13/18 A kérdező kommentje:
#11 ha feltesszük, hogy ez valós, akkor sem biztos hogy valódi könyvet veszem meg, ugyanúgy lehet kamu mint egy blogbejegyzés
2022. okt. 26. 10:31
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

#13 Jogos. De a régebbi grimoárokat még azokban a korokban írták, amikor még hittek az emberek az ilyesmiben. Tudom, hogy ma is sokan hisznek az okkult cuccokban, de az a hit nem ugyan az a hit mint a régi korok emberének a hite.

Én nem tudom, hogy melyik hiteles, vagy hogy heteles-e valamelyik, de az biztos, hogy minél régebbi, annál valószínűbb, ahogy legalább az komolyan elhitte, aki leírta. Egy blogbejegyzésről még ennyit sem lehet biztosan kijelenteni.

2022. okt. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
6-os, ez nem volt szép tőled
2022. okt. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
51%

Igen úgy hívják imdákozás. Nem csak a keresztény istenhez lehet szólni hanem az összes istenhez, de vigyez mert nem mindegyik az aminek mondja magát. Vannak bebiztosított Istenségek, démonok akikbe jobban lehet bízni. i az emberiség egy tanító Istenei.

Az egész ugy néz ki, hogy vagy te mint emberi tudat, egyén, egység. És egy másik testelen tudattal veszed fel a kapcsolatott, úgy hogy bevonzod. Kiválasztod a démont/Istent keresel hozz szimbolumot és rámeditálsz, és imdákozol hozzá. De vanna kalap szabályok


1. Ne legy keresztény, se héber, se iszlám, semmisem aminek az Abrahamita vallásoknak barminemű köze van.

2. Mindig légy kritikus, hiszen nem bíztos hogy az a tudatoság akit hívsz, olyan amire te számítasz. Sőt lehet nem is ő jön el....

3. Az igazi démonok/istenek soha nem vesznek rá semmire amit te 100% bíztosan nem akarsz megtenni - ezért jó egy önismeret és lelki tisztaság -Ha egy ilyen entitás rossz dolgokra akarnak rá venni téged, akkor nem egy valódi istenséggel van dolgod. Pl: Árts magadnak vagy másoknak.... ilyet sosem fognak kérni tőled az ősi istenek!

2022. okt. 28. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
51%

ja ami nagyon fontos, ne a Lemengtonból vagy a Grimoárokból tájékozodj, mert úgy nagyobb az esélye, hogy nem az jön akit te akarsz. Ezekből a könyvekből éppen elég csak a név és a szimbolum. Aztán a lényeg hogy imdákoz úgy ahogy akarsz, meditálj a szimbolumra, csak ne a könyvek szerint amik azt írják hogy kényszerísd ezen lényeket.

1. Nem lehet az igaziakat kényszeríteni őket ne aggódj

2. ha még is megjelenik kényszerből valami, egyen az igazi vagy hamis "tudatosság" az hatalmas probléma. Ugyan is ezeket a könyveket úgy írták hogy YHWH neveivel kényszerík az adott entitást, hogy "megjelenjen" és ezen entitások közös ellensége gyakorlatilag YHWH aki uralmat akar gyakorloni felettük. Yahweh egy hamis isten a kereszténység egy hamis vallás és a valódi démon istenek nem követlenek ember álodzatott!

2022. okt. 28. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
51%

Tesék itt van a mágia alapjai: [link]


Hasznós filozofiai videó: [link]

2022. okt. 28. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!