Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Kik és mik a boszorkányok? Mi...

Kik és mik a boszorkányok? Mi jelzi, hogy valaki az?

Figyelt kérdés

Nem vagyok sátánista, nem is akarok az lenni, keveset tudok róla, az alapján nem utasítom el, de nem is követem, egy sátánista tudására lenne szükségem, kérdésem lenne.

Kik és mik a boszorkányok? Mi jelzi, hogy valaki az? Többen mondták, hogy az vagyok, jó boszorkány, de tulajdonképpen nem tudom mi az...

Kérem aki segítene vagy itt írjon, vagy ha nem publikus akkor az ujitas@citromail.hu e-mail címen keressen meg...köszönöm!


2010. okt. 3. 17:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%

A boszorkányok emberek, külsőleg nem nagyon lehet őket felismerni. Van, akinek pentagramma lóg a nyakában, arról fel lehet ismerni, mert az egy boszorkány jelkép.

A boszorkányságban is van többféle. Én a wicca vallást követem, ők a jó boszorkányok.

www.wicca.hu

[link]

Ha ez a boszorkányság iránt érdeklődsz, akkor ajánlott megnézned őket.

És nem vagyok sátánista, a boszorkányságnak nincsen köze a Sátánhoz.

2010. okt. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Tudom olvasgattam már a wiccáról dolgokat...azért sátánistát keresek mert akik mondták mind szorosabb vagy kevésbé szorosabb módon de mégis közük volt a sátánizmushoz...ezért gondoltma hogy asátánisták is tartanak valamit a boszorkányságról és nagyn érdekelne hogy mit...én nem követek semmilyen boszorkányvallást...

nem hordok boszorkányjelképet, és állítólag mégis jele van rajtam a boszorkányságnak...

2010. okt. 3. 18:19
 3/17 A kérdező kommentje:
Átírták a kérdésem...szóval sátánistávals zeretnék kapcsoaltba lépni...
2010. okt. 3. 19:17
 4/17 anonim ***** válasza:
26%

Az eredeti boszorkányok, nem a korcsosított-butított wicca vallás "boszorkányai", valóban közel állnak a sátánizmushoz.


Alapvetően a sátánista felfogás nem ördögimádást és istentagadást jelent, hanem pusztán nem fogadja el a keresztény isten által az emberekre kényszerített szabályokat és igákat, ők a szabadságot akarják megélni, még ha ezzel összetűzésbe is kerülnek az egyházakkal.


Egy sátánista mágus, amennyiben idéző, természeti szellemekkel, démonokkal dolgozik, az ő erejüket használja fel, épp úgy, ahogy a rendes boszorkányok is. A természeti szellemek, lények nem gonoszak, egyszerűen csak démonizálta őket az egyház.


Vannak nagyobb boszorkányünnepek, melyeken a sátánistákkal együtt vesznek részt, mondhatjuk férfi-női szerepek jelennek meg általuk: van Németországban egy hegy, ahol, ha jól emlékszem szentiván éjjelén összegyűlnek a boszorkányok és sátánisták, és megidézett természeti szellemekkel, démonokkal együtt ünnepelnek, próbálják az erejüket növelni.


Remélem segítettem.

2010. okt. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
23%
Ez a wicca egy vicc. Agymosott mtvfüggő kölykök űzik vele az unalmukat. A 15. szülinapjukra majd kinövik...
2010. okt. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
69%

Úgy hiszem, hogy a kettőnek nem sok köze van egymáshoz, de ha állításod, illetve valaki állítása szerint hordozol boszorkányságra utaló jegyeket, akkor érdemes egy hozzáértő segítségét kérni. Nem gondolom, hogy annak pont sátánistának kellene lenni...

Drága 07:49-es! Lehet, azért tartod viccnek a wicca-t, mert semmit nem tudsz róla. Ez egy vallás, egy közösség hite. Ez olyan, mintha a Bibliát, vagy a kereszténységet is viccnek tartanád. Azt gondolom, inkább tanulnod kellene, semmint elítélni azt, amiről fogalmad sincs!

2010. okt. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
16%
Wicca vallás? Nevetségesek vagytok. Kihez imádkoztok, Walt Disney-hez?
2010. okt. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
34%

Ne haragudj wicca hívő, de én ismerem a a vallásodat, és ismerem a tanokat is, ennek ellenére összességében én is viccnek tartom a dolgot, bár tény hogy lehet ezt a véleményt úgy is közölni, hogy az ember tiszteletben tartsa a másik hitét..


A wicca egy remek példa arra, hogy lehet összeszedni mindenhonnan a jónak, pozitívnak tűnő tanokat, és hogy lehet mindent eladni jó pénzért.


Ezzel nem azokat akarom bántani, akik mélyen szeretnének hinni valamiben, egy egyensúlyban, harmóniában, de ha kívülről szemléled, és rájössz mennyi téves felvetés van a wiccához kötött dolgokban, és micsoda biznisz ez, nem lehet mást látni.

2010. okt. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
69%
A pentagramma nem boszorkányjel, más vallásokban is előfordul, és mást is jelképez.
2010. okt. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

A wiccáról már soakt olvastam sok benne az amit szívesen olvasok és érdekesnek talűálom, de őszinte legyek gyertyák közt verset mormolva én magamat érezném nevetségesnek...valahog ynem tudom átélni...De akik hisznek benne azok szerintem nem nevetségesek...valójában tisztelni is tudom őket a hitük miatt, én erre nem vagyok képes...


Mindenhol mást írnak, és valós forrást nehéz találni, vagy talán nem is lehet, elgalábbis az interneten biztosan nem...és a könyvtár se ad nagy távlatokat...ezért szerettem volna egy sátánistával beszélni...de ti is segítettetek, köszönöm...várok még válaszokat

nem hittem hogy ennyi lesz:)

2010. okt. 4. 20:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!