Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Mi van, ha már minden megtőrté...

Mi van, ha már minden megtőrtént a jövő is és mi csak újraéljük azt?

Figyelt kérdés

Képzeld el azt, hogy már minden megtőrtént. isten megteremtette a lelkedet az idők kezdetén, folyamatosan leszülettél, az elkövetkező életeidet is leélted már és minden megtőrtént, most pusztán újraéljük azt amit már leéltünk és az hogy mi magunk változtatjuk a sorsunkat és az életünket csak látzsat.


Volt egy pszichológus aki írt egy könyvet az előző életek jövendő életek vagy valami ilyesmi volt a címe, benne volt,hogy regressziós hipnózissal elkövetkező életeket is fel tudott tárni. A dejavű érzésnél ugyanezt átéli mindeni. Mi van, ha valójában ténleg így van ?


2012. aug. 20. 02:39
 1/10 anonim válasza:
100%
Szerintem sz@rt sem tudunk arról, hol is vagyunk igazából és hogy, meg miért. És ezt egy Földön élő ember sem tudja/tudhatja. Ha így is lenne, mit tehetnénk? Gyakran gondolkodok én is ilyeneken, hogy mi van, ha nem is létezünk? Meg az örökkévalóságon, nem tudom, de ha belegondolok engem kiborít, szóval inkább próbálok nem ilyenekre gondolni, mert megfejteni úgysem tudom, akkor meg minek idegesítsem magamat? Magát az űrt sem értem, ez olyan ijesztő/félelmetes!
2012. aug. 20. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha így van, az kellemetlen. Akkor a szabad akaratot, ilyesmit felejtsd el.


A regressziós hipnózissal pedig vigyázz: ilyennel gyakorlatilag bármilyen emléket beléd lehet vésni - olyat is, ami soha nem történt meg veled. De utána már úgy fogsz rá emlékezni, mintha megtörtént volna.

2012. aug. 20. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Elméletileg semmit nem lehet elvettni,de én nem hiszem,hogy így lenne!

Hipnózis: volt egy kísérlet,amiben a hipnózis azon lehetőségeit vizsgálták,hogy fel lehet hozzni a múlt emlékeit vele.Döbbenetes eredményt hozott,a kisérleti alany egy 14év körüli srác volt,a hipnózisban azt állitotta,hogy Gokart versenyző volt 6éves korában,a vicc,hogy a szülei később elmondták,hogy a kisfiúk még sose Gokartozott.És még volt egy két ilyen dolog.

2012. aug. 20. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

Fizikai szempontból tudnám neked megmagyarázni az elképzelésedet, de lusta vagyok most legépelni, mivel lehet rám se bagóznál, annyira Ezo-mániás vagy. Feleslegesen meg nem szeretek írogatni. Ha valóban érdekel, írj egy privátot! Kvantum- és asztrofizika lesz, nem pedig "előző élet" meg "lélekvándorlás" tehát úgy készülj! :)

üdv

2012. aug. 20. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nincs így
2012. aug. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem nem így van. Én azt tarom a legvalószínűbbnek, hogy egyszer élünk, csak egyszerre többféleképpen. Minden döntésüknél létrejön egy párhuzamos világ és így végtelen számú ilyen világ létezik, szóval az életünk összes lehetséges formáját egyszerre éljük le, több szálon.
2012. aug. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Van másik elmélet is, ami megmagyarázza a hipnózisos kísérletet amit mondtál. Ez a párhuzamos idő elmélet. Az az alapja, hogy az idő csak illúzió, valójában a tudat a valóság egy pici részére fókuszál, és emiatt tűnik lineárisnak az idő múlása.


Valahogy úgy, mint ahogy a lemezjátszó tűje is csak azt a részt "olvassa" ami felett épp elhalad. Az életeket úgy lehet elképzelni ebben az analógiában, mint a zeneszámokat. Attól hogy épp az egyiket hallgatod, a másik még mindig létezik. És persze bármikor bármelyik számot hallgathatod, nincs előtt, vagy után.


Ez a hasonlat durva egyszerűsítés és több ponton sántít, de ilyen rövid terjedelemben nem tudom bővebben kifejteni.


Mielőtt valaki lehurrogna kiemelném hogy ELMÉLET!

2012. aug. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Egyszer én is ezt haluztam, herbált szívtam.
2012. aug. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Ezalor ***** válasza:

Ez nem más mint a predesztináció (eleve elrendelés) más szavakkal megfogalmazva.


Ennek a gondolkodásmódnak egyetlen célja van: Kibújni a felelősség alól. Hiszen ha már megtörtént, vagy már el lett döntve, akkor semmi nem az én hibám, nem igaz?


Ez hibás hozzáállás. Igenis felelősek vagyunk a hibáinkért. A jövő nincs előre megírva, avagy még nem történt meg. Éppen ezért "következő életeket" sem lehet feltárni.



Üdvözlettel,

Ezalor

2012. aug. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedves Elazor, köszönöm hozzászólásodat, de Énnem teljesen így gondolom.


Ha valamit elrontunk az a mi hibánk volt, így ég bele a sors könyvébe, de ez olyan mint a lemez. Ha lejárt a lemez a lemezjátszónál a tűt újra a lemez elejére tesszük és ugyanazt hallgatjuk végig. Így értem.

2012. aug. 25. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!