Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » A középkorban élt emberek...

A középkorban élt emberek többet tudhattak, mint mi most?

Figyelt kérdés
Számtalan a középkorban élt ember foglalkozott alkímiával, jóslással, csillagászattal és okkult dolgokkal. Nostradamus, I.Rudolf magyar király, Leonardo davinci, Judah Löw ben Bezalel, Lukács érsek. Most kapsásból ők jutottak eszembe, de még számtalan írás PL: Rohonci kódex, Voynich-kézirat, Codex gigas, Necronomikon, régi apokrif iratok. Lehet, hogy az akkor élt emberek, sokkal többet tudtak ezekről a "relytélyes" témákról mint mi? Hiszen pl:Voynich-kézirat mind a mai napig nem tudjuk elolvasni.

2012. okt. 17. 18:33
1 2 3
 1/21 anonim válasza:

Attól függ, hogy miből tudtak többet.

A jóslásból, vagy alkímiából?

Bár nem-hiszem, hiszen, a recepteket, megörökítették, így mi meg bírjuk, csinálni, sőt mi több, most mi sokkal többet tudunk vele.

Az tény, hogy sokkal kulturáltabbak voltak (kivétel a barbár népek)


Tehát a válasz a kérdésedre:

Bizonyos értelemben, Többet, de

Bizonyos értelemben, kevesebbet

2012. okt. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Szerintem a mai oktatási rendszer legnagyobb hibája, hogy a tantárgyakat elválasztották egymástól. Akinek az iskola nem veszi el a kedvét, és érettségi / diploma után még van energiája foglalkozni pl. matematikával, hamar rádöbben, hogy sokkal több van benne, mint amit az iskolában tanítottak.


Ne sztereotipizáljatok pls, sem stréber, sem Dexter-féle 'tudós-zseni' nem vagyok. De beleszerettem a fraktálokba, a prímszámokba, a Fibonacci-sorba, az Aranymetszésbe és még sorolhatnám.


A matematika (szerintem) szorosan kapcsolódik a csillagászathoz, és a zenét is helyezhetjük matematikai (ill. közvetve csillagászati) alapokra is. Arról nem is beszélve, hogy az ókori görög mitológia tulajdonképpen csillagászat. (Tehát az irodalommal is megvan a kapocs.)


Valamikor az oktatásnak / nevelésnek tényleg az volt a célja, hogy többet tudjunk a világról, ma viszont egyértelműen az 'oszd meg és uralkodj' elv érvényesül. Jó példa erre a történelem oktatás, még véletlenül sem tanítják párhuzamosan a nemzetközi és a magyar történelmet, nehogy véletlenül felfedezzük a VALÓDI összefüggéseket.


Tanári diplomám van, de a fentiek miatt sohasem dolgoztam tanárként. Talán nem hiszitek el, de a tanárképző főiskolán is bevett gyakorlat, hogy a kreativitást csírájában elfojtsák a diákokban. Sajnos személyesen tapasztaltam.

2012. okt. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

*jav. fojtják el


... Talán nem hiszitek el, de a tanárképző főiskolán is bevett gyakorlat, hogy a kreativitást csírájában fojtják el a diákokban.

2012. okt. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
A két értelmes választ köszönöm.
2012. okt. 17. 19:11
 5/21 anonim ***** válasza:

Ez így van, a mai oktatás a gyerekek korlátozására van (hiába mondja a sok tanár, hogy alapműveltség). nm ér semmit. A gyerekek nem értelmesek lesznek, hanem agyilag korlátoltak. Legyen az diplomás vagy akár szakmunkás.

Olyan dolgokat tanítanak egy gyereknek aminek semmi hasznát nem veszi. Ellenben, ha arra tanítanák a gyerekeket, hogy érdeklődjenek minden iránt, szóval érdekelje őket a világ akkor felnőttkorban azt a tudást amit most 1000-rel nyomatnak, egy érdeklődő felnőtt aki hobbiból olvas, azt kb. 1 év alatt "megtanulhatná".

Ez olyan mint, ha pl. valakit érdekel a csillagászat, hobbi szinten. Akkor magától utána olvas. 1-2 könyv elolvasásával már egy alaptudást megszerzel, ettől még nem lesz csillagász. De ugyan ez töriből, ha valakit érdekel a történelem akkor utánaolvas, ha nem akkor nem.

A mai oktatás egysíkú. Nem veszi figyelembe az egyént. Mindenkinek ugyan azt oktatják, kérdem én miért? Elveszik az egyéniség. Én pl. nagyon szerettem rajzolni gyerekkoromban, de ez mára valahogy elveszett. Pedig még csak 18 éves vagyok. Most fogok érettségizni és csak most jöttem rá, hogy mennyi évet elpocsékoltam a semmiért. Lesz egy lapom a semmiről. A legtöbb ember 1 év után még, azt is elfelejti, hogy mikor volt Trianon, mert annyi felesleges évszámot kellett még mellette benyögni. Én pl. nem megyek egyetemre pont, ezért a felismerés miatt és ezért nem is töröm magam, hogy hármasnál és 4-nél jobb jegyeim legyenek. Szakácsnak megyek, mert ott 30% elmélet és 70% gyakorlat. Legalább főzni fogok tudni. :)

A tudást amit meg megszeretnék tanulni egyszerű olvasással megszerzem, nem kell hozzá 5 éves egyetem. Ja és elkezdtem újra rajzolni, amit hála a jó oktatásunknak teljesen elfelejtettem.

2012. okt. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Igazán kedves, hogy válaszoltatok, de nem a kérdésemre érkezett a válasz.
2012. okt. 17. 20:25
 7/21 anonim ***** válasza:

Ezen "rejtélyes" témák akkor még felölelték a tudományokat, nem volt éles a különbség. Mára azonban az igazi tudományok szétváltak az áltudományoktól.


Pl. az, hogy ólomból aranyat csinálni, Da Vincitől elfogadható ha erre törekedett, hiszen a kémia őse volt az alkímia, az számított a tudománynak, tele volt ismeretlennel és kísérletezéssel. Nem lehetett tudni, hogy aranyat csinálni mit jelent, és hogy lehetséges-e. Mára azonban, minden, ami tudomány ebben a témakörben, azt már kémiának hívjuk, és minden ami selejt, az maradt az alkímia része.


Ennyi a történet. Szétválik a valóság és a mítosz.


A Voynich-kézirat egy ügyes kódolás, kódolni pedig mindig sokkal könnyebb, mint megfejteni. A hieroglifákat is csak a XIX. században sikerült megfejteni, mégsem voltak okosabbak az ókori egyiptomiak.

2012. okt. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

A kérdésre a válasz, nem.

Abból az okból kifolyólag, hogy azóta az emberiség hatalmasat fejlődött, így több tudás áll rendelkezésünkre mint akkor. Alkímia helyett ma van kémia és fizika, a csillagászat pedig azóta is rengeteget fejlődött, de a jövőben még többet fog a modern technológiának köszönhetően.

2012. okt. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Persze! Például tök sikeresen fékeztek meg járványokat!
2012. okt. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Igazad van. Okosabbak lettek az emberek. Kevesebb már a babona és a babonás is.Ugyan akkor van sok rejtélyes dolog. PL: Az említett magyar király aki Prágában Hradzsinból uralkodott, miután lemondatták a posztjáról egy titkos szobában 80 mázsa aranyat és 50 mázsa ezüstöt találtak, ezt állítólag ő maga készítette, mert a király olyan emberekkel vette körbe magát akik járatosak voltak ebbe a tudományba, bár az elfogadott változat szerint ezt az aranyat csak odavitték. Nostradamus hogy csinálta a jóslatait?
2012. okt. 17. 21:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!