Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » A "nevetségesen gyenge istenér...

A "nevetségesen gyenge istenérvek" érve bizonyítja egy személyes Isten nem-létét?

Figyelt kérdés

Személyes isten: olyan isten, akinek fontos az, hogy az emberek higgyenek benne, személyes kapcsolatot ápol az emberekkel, pl a kereszténység vagy az iszlám istene.


p1: Ha létezik egy személyes isten, akkor a létezése mellett szóló érvek jók (logikusak, meggyőzőek)

Ez elég nyilvánvaló, hiszen mindenható, és szeretné, hogy az emberek tudjanak róla. Tehát végtelen képességeivel szolgáltat meggyőző érveket.


p2: Az isten létezése mellett szóló érvek nevetségesen rosszak, ezerszer és egyszer darabokra szedett szójátékok, alaptalan kinyilatkoztatások és logikai hibák armadái.

Lásd:

http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__egyeb-kerdesek__6084..

http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__magia-okkultizmus__6..

http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__egyeb-kerdesek__6080..

http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__magia-okkultizmus__6..

http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__magia-okkultizmus__6..


c1: Nem létezik egy személyes jellegű isten.


c2: Mivel a nevetségesen rossz "objektív" érveken kívül csak a hívők élményei azok, amik isten létezése mellett szólnak, és azokat c1 szerint elvethetjük, így azt állítani, hogy isten létezik, teljesen megalapozatlan.



#Isten #bukott érvek
2014. szept. 8. 21:20
1 2
 1/11 Napfonat ***** válasza:
76%

Kedves kérdező!

A Napnál is világosabb, hogy az egymás után kigondolt kérdéseket mind te tetted fel! Kérdéseid mind jó kérdések, amelyekhez érdemes hozzászólni. Jelen kérdésedből azonban kiderül, hogy Isten lejáratásán és a hívők nevetségessé tételén munkálkodsz!!!

Azt minden hülye tudja - feltételezem, hogy még te is - hogy Istent logikai úton felfedezni, bebizonyítani senki sem tudja. Azt is minden hülye tudja - de véleményem szerint te éppen nem - hogy Istent csak a kellő spirituális fejlettséggel rendelkező egyedek képesek "megtalálni", megismerni. Aki nem kellően fejlett, az keresheti távcsővel, logikával, matematikával, a két szemével, de bizony soha megtalálni nem fogja!

2014. szept. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

"akinek fontos az, hogy az emberek higgyenek benne,"


Szerintem Istennek, nem fontos hogy higyjünk benne, mert tökéletes és nincsen szüksége ránk. Nekünk van szükségünk reája


"személyes kapcsolatot ápol az emberekkel, pl a kereszténység vagy az iszlám istene. "


Azzal ápol személyes kapcsolatot vele, aki felekersi őt Isten házában a templomban vagy beszélsz hozzá imában.


" Ha létezik egy személyes isten, akkor a létezése mellett szóló érvek jók (logikusak, meggyőzőek) "


Az ember tudása parányi a világról, így nem feltétlen tudunk megismerni minden logikus érvet.


" Az isten létezése mellett szóló érvek nevetségesen rosszak, ezerszer és egyszer darabokra szedett szójátékok, alaptalan kinyilatkoztatások és logikai hibák armadái. "


Isten létezése mellett szóló érveket nem tudták darabokra szedni szójátékok is ostoba, perimitív aluliskolázott gondolkodásra vall.

2014. szept. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Napfonat ***** válasza:
Ja, és a személyes Isten egészen mást jelent, egyáltalán nem azt, amit te leírtál!
2014. szept. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"c1: Nem létezik egy személyes jellegű isten."


Csak egy istenben való hit van a mind az ószövetség mind pedig az újszövetség szerint is szerint is

Az iszlám is egy istenben hisz

2014. szept. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

"A Napnál is világosabb, hogy az egymás után kigondolt kérdéseket mind te tetted fel! Kérdéseid mind jó kérdések, amelyekhez érdemes hozzászólni. Jelen kérdésedből azonban kiderül, hogy Isten lejáratásán és a hívők nevetségessé tételén munkálkodsz!!! "


LOL

Nem én tettem fel őket, csak nagyon elegem lett belőlük. Megnézheted a kiírások időpontjait is, nem telt le a fél óra. Persze csak egy másik reg kell elméletben. De tényleg nem én tettem fel őket.


"Azt minden hülye tudja - feltételezem, hogy még te is - hogy Istent logikai úton felfedezni, bebizonyítani senki sem tudja."


Remélem ő is olvassa ezt.


"Azt is minden hülye tudja - de véleményem szerint te éppen nem - hogy Istent csak a kellő spirituális fejlettséggel rendelkező egyedek képesek "megtalálni", megismerni. Aki nem kellően fejlett, az keresheti távcsővel, logikával, matematikával, a két szemével, de bizony soha megtalálni nem fogja!"


Jó, ezzel nincs bajom. Azzal van bajom, mikor valaki egy oldal logikai hibát bemásol ide. Kérdésnek. Naponta ötször.

"Szerintem Istennek, nem fontos hogy higyjünk benne, mert tökéletes és nincsen szüksége ránk. Nekünk van szükségünk reája"


Szóval ha nekem nincs szükségem rá, akkor nem kell törődnöm vele, és aztán nem küld pokolra, mert nem törődtem vele, ugye?


"Azzal ápol személyes kapcsolatot vele, aki felekersi őt Isten házában a templomban vagy beszélsz hozzá imában. "


Igen, én is pontosan így gondoltam a kérdésben.


"Az ember tudása parányi a világról, így nem feltétlen tudunk megismerni minden logikus érvet. "


Pontosan. És ezért isten elvileg, ha magához akar hívni minket, akkor úgy választja meg az ismert érveket, hogy azok meggyőzőek és logikusak legyenek. Ami ellentmond a valóságnak.


"Isten létezése mellett szóló érveket nem tudták darabokra szedni szójátékok is ostoba, perimitív aluliskolázott gondolkodásra vall."


Ez a hozzászólásod egyetlen releváns része a kérdéshez, és ennek a mondatnak nincs értelme.


"Ja, és a személyes Isten egészen mást jelent, egyáltalán nem azt, amit te leírtál!"


Tök mindegy, én most így használom. Ezért írtam le a kérdés elején, hogy pontosan mit értek alatta.


"Csak egy istenben való hit van a mind az ószövetség mind pedig az újszövetség szerint is szerint is

Az iszlám is egy istenben hisz"


Valahol azt állítottam, hogy nem így van?

2014. szept. 8. 21:59
 6/11 anonim ***** válasza:

a harmadik sorban ezt irtad


"c1: Nem létezik egy személyes jellegű isten."

2014. szept. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen. Az az érvelés lényege, hogy nem létezik isten. De erre nem adekvát válasz az, hogy a muszlimok és a keresztények ebben hisznek. Tudom, hogy hisznek benne, az a lényege az érvnek, hogy tévednek.
2014. szept. 8. 22:07
 8/11 Platypus ***** válasza:

Semmiféle nevetséges érv nem alkalmas egy állítás tudományos jellegű megcáfolására. Ahhoz jó érvek kellenek - ellene. De az a nagy helyzet, hogy nemlétezést egyszerűen nem lehet bizonyítani. Legfeljebb azt lehet mondani, hogy létezése nem szükségszerű és elég valószínűtlen.


Ha valaki elkezd sületlenségeket terjeszteni a gravitációról, az nem fogja megszüntetni a jelenséget a földön:)

2014. szept. 9. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha kvantum fizika nincs benne akkor nem is ér semmit
2014. szept. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
igen ez bizony egy 50-50% jellegű dolog vagy létezik Isten vagy nem, mind a két verzióban joga van hinni mindenkinek
2014. szept. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!