Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Ki tud jó technikát a Transzál...

Ki tud jó technikát a Transzállapot eléréséhez?

Figyelt kérdés

#változás #psziché #összhang #tudatállapot #Testi-szellemi #Célirányos tevékenység
2023. márc. 2. 23:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Nekem bevált amikor nem aludtam három napig egy percet se, olyanokat láttam-hallottam és éltem át, ami nem is evilági szinte, kívülről láttam magam és tudatom is más volt
2023. márc. 2. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszodat!
2023. márc. 2. 23:56
 3/16 anonim ***** válasza:
40%
Nekem az jött be, hogy hátracsapom a farkam és beöltözök nőnek. Olyankor teljesen transz állapotba kerülök.
2023. márc. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
33%
Jó kisüsti kell hozzá.
2023. márc. 3. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
23%
A válasz a nevemben van. Ezért ez a nevem. 😊
2023. márc. 3. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
52%
Operáltassad át magad másik nemmé
2023. márc. 3. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 NTBS ***** válasza:
42%
Sok meditáció és jóga.
2023. márc. 3. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
72%
Meditáció erre van kitalálva. Vagy a mindenféle "varázsszerek". Csak amíg az első egy egyre tisztább állapot, amit sok-sok gyakorlással lehet elérni (és nem egyenlő a relaxációval), a másik instant elszabadult bódulat mindenféle mellékhatással, ahol nem fogod tudni megkülönböztetni a jót és rosszat. Vagy jó lehet még önismereti célokra a hipnózis, azt más csinálja helyetted. És persze a halálközeli élmények, de ott is akad mellékhatás :)
2023. márc. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 sztyuf ***** válasza:
66%

Transz-állapot eléréséhez kultúránként más-más módszereket, eszközöket alkalmaznak. Fontos megemlíteni - látva az eddigi hozzászólásokat, hogy itt a tudatállapot megváltozásáról, és nem a született nemünk átgondolásáról beszélünk. Már csak azért is, mert bár magyarul a transz-állapot és a transz-neműség ugyanolyan előtaggal rendelkezik, a transz szó angol eredetije a két esetben (trans-gender ill trance-state) alapvetően más értelemmel bír.

Szóval a technikák.


Egyes kultúrákban és vallásokban mantrákat (szent szövegeket) ismételgetnek akár órákon keresztül is magukban vagy hallhatóan, hogy ezt az állapotot elérjék. Itt a koncentráció és a tudat el nem kalandozása hozza létre azt a fajta egyhegyű tudatállapotot, amely létrehozza a transzt.


Törzsi népek körében a ritmikus szertartásokkal (dobokkal, énekekkel) hozzák létre ezt az állapotot.


Létezik az önhipnózis is, erről sajnos keveset tudok. Továbbá vannak akik a felfelé nézéssel érik el ezt az állapotot, erről sincs sok infóm.


Végül, de nem utolsó sorban meg kell említenem az ún. transzlégzést. Ezt már próbáltam és igen hasznosnak találtatik. A lényege, hogy ritmusosan a szádon keresztül lihegve lélegzel jó sokáig. Egy ponton aztán átlendül a tudatod - már ha bele mersz menni, és egy nagyon tiszta, de nehezen megfogható tudatállapotba kerülsz. Ha folytatod ezt a ziháló légzést, felszabadulsz a terhek és fájdalmak alól, mondhatni kitisztulsz, megtisztulsz, s közben megérted azok okait is. Érdemes kipróbálni.


További technikák is bizonyára léteznek, nekem ezekről van tudomásom. Sok sikert hozzájuk!

2023. márc. 3. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
49%
Ütemes gyors zene, tánc, szóismétlés, hiperventilláció, forgó spirális ill. szimmetrikus ábrák.
2023. márc. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!