Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Élet a halál után. Vélemények?

Élet a halál után. Vélemények?

Figyelt kérdés
mit gondoltok mi van a halál után. Rengeteg dolgot lehet olvasni. Gyanúsan mint nagyon hasonlóak. Kivéve az öngyilkosoknak. Nekik rossz.
2010. nov. 30. 18:21
 81/110 Nigra ***** válasza:

kedves LastOne.Left bocsi csak megint nincs ekezetem


en folyamatosan egy vagyok a termeszettel. a pilisben lakom, erdo mellett madarakkal kelek. es a szel eneke altat el. nem utasitom el a modern kor vivmanyait de nem fuggok toluk. a letem, kelta hit szerint a termeszete ezert ertem minden szavat.


tovabbi kellemeset


Nigra

2010. dec. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/110 anonim válasza:
100%
ez jó kérdés én is kíváncsi vagyok rá de azért nem akarok meghalni:D
2010. dec. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/110 anonim ***** válasza:
100%
más létforma van
2010. dec. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/110 anonim ***** válasza:
100%

Lol, az utolsók nem merték elolvasni az előttük szólókat, mert túl sokan vannak :D Én sem olvastam el :D

Én az informatikával példálózó voltam a 3. vagy 4. oldalról.


12-06 01:12


Nem szűnik meg AZONNAL minden, viszont igen, megszűnik. És én annak tudom be a "fényt" meg a hasonló dolgokat, hogy amikor meghalsz, akkor véletlenszerű töltések véletlenszerű információt juttatnak az agyadba, és amikor felébredsz, a zagyva információt próbálja meg értelmezni az agyad. De mivel nem vagy számítógép, csak fura érzésekkel tudod leírni ezt a zagyva információt, nem pedig asdklhvyvyjvvanjklbgalgj-vel. És ezt az emberi agy nem tudja feldolgozni. Ezért érzed úgy, mintha valami lenne ott.

Vagy talán az agyad csak simán megszakadt a "gondolatmeneted", (értsd: leállt az agyad) és az agyad valamivel megpróbálta kitölteni az űrt, mert nincs hozzászokva a folytonosság megszűnéséhez. Mintha hirtelen kimenne az áram a gépből, amikor a registry-t tisztítod, vagy valami program a windows mappában turkál. Csak ezt az agyad rendbe tudja hozni. (Azzal a mellékhatással, hogy elkezdesz istenben meg mennyországokban hinni.)

2010. dec. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/110 anonim ***** válasza:
100%

Nigra. :)


Figyelemre méltó, hogy ilyen pozitívan állsz a természethez, van olyan ember, aki hasonló körülményeket között él, min te, mégis elítéli és megveti ezt az ajándékot. ez tényleg említésre méltó, és tartsd meg "jó szokásod". :)


üdv és további szépet

25/F

LastOne.Left

2010. dec. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/110 anonim ***** válasza:

A válasz írója 52%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 17:24


De te csak feltételezed mi van utána?

Én viszont tapasztalatból írom... nem kamuzni akarok meg minden, nem kell feltétlenül elhinni, csak gondoltam, ha már így esett a nagy eset, hogy meghaltam egy időre, akkor miért ne oszthatnám meg a tapasztalatokat?

Tényleg leírom már :) aztán lehet hitéleti vitát, meg bármi egyebet kirobbantani belőle.

2010. dec. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/110 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ha te átélted, akkor már az agyad "megbolondult" egyszer. Ez olyan, mintha valakit megkínoznának, és ebbe beleőrül.

Vagy közismertebb téma:

Ha egy nőt megerőszakolnak, akkor nagy esély van arra, hogy irtózzon a férfiaktól. Ezek után nem akar majd férfiak társaságában lenni.

Ugyan ez van a halállal is. Én tudom, hogy nem minden férfi alávaló gazember, (hogy a halál után nincs semmi,) de te a tapasztalatod alapján elküldesz a p.csába.

És ezzel nem lehet vitatkozni, mert én ugye még nem éltem át, te pedig már igen, és éppen ezért nem tudsz tiszta képet alkotni. (Hogy pontosan miért, azt már egyszer leírtam.)

Nekem nincs bizonyítékom, neked meg nem lehet 100%-ban hinni. És azt hiszem hogy ezt a vitát le is zárhatjuk, mert megegyezhetünk abban, hogy egyikőnknek sem bizonyosodhat be az igaza. (És vita alatt az eszmecserét értem.)

2010. dec. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/110 anonim ***** válasza:

A válasz írója 53%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 12:49


Túlságosan magadra veszed, nem küldtelek el egyáltalán a p.cs@ba-ahogy írtad- a stílusom szerintem egyáltalán nem volt sértő, annyit írtam , hogy amíg te hipotéziseket írsz le, addig én pedig tapasztalatot írnék...


A saját üzenetemben is írtam, hogy tisztában vagyok vele, hogy nem feltétlenül fogja a legtöbb ember elhinni amit írok, és ezt el is fogadom.


Az agyamat nem mondanám, hogy "megbolondult" vagy hogy megkínozták volna, ez egy élmény volt, hihetetlenül komplex, egyértelműen változtatott a világnézetemen, de persze nem úgy hogy felkeltem és jajj akkor én most Istenhívő leszek, vagy hiszek a szellemekben, ez egy hosszú több éves folyamat volt, hogy felnőve visszagondolva erre az élményre mit szűrtem le belőle.


A megerőszakolós témát viszont irrelevánsnak tartom, szó se volt róla hogy félnék a haláltól azóta, vagy hogy a legtöbb ember aki ilyet élt át félne.


Azt hogy miért ne tudnék tiszta képet alkotni megint nem értem.

Ha arra gondolsz, hogy emiatt az élmény miatt megzakkantam volna, elmondom neked hogy egy elit egyetem diákja vagyok és nem a zárt osztályról pötyögök ide.

2010. dec. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/110 anonim ***** válasza:
100%

Csak hozzávetőleges példa volt. A lényeg az, hogy azok a nők, akiket megerőszakoltak, is valami valótlan dolgot kezdtek érzékelni, vagy azt hinni, hogy az valós. (Példa: Minden férfi szemétláda) Így hiheted te azt, hogy van túlvilági élet, ha előtte nem is hittél benne.

És sejtettem, hogy nem az egyik pillanatról a másikra történt meg a változás. Nem vagyunk számítógépek, csak nagyon hasonlóak. A "helyreállítási folyamat" amivel példálóztam, nem kell hogy feltétlen napok, vagy hónapok alatt menjen végbe. Évek múlva is befejeződhet. Ehhez pedig küldő forrásokat is használhat, mint pl. a keresztény hit túlvilág-elmélete.

És tudom, hogy nem küldtél el sehova. Nem is úgy értettem. Viszont jogos lenne, hisz én ezt nem éltem át. (Persze, ha elküldtél volna a p*csába, akkor rögtön nem mondanám ezt. Így viszont igen ^^)

Az pedig, hogy te miért nem látod át tisztán a dolgokat csak abból ered, hogy megváltozott az életszemléleted. Mintha a számítógép valahogy elhinné, hogy 2+2=5, és ezentúl ezzel számolna. Ha nem javítja ki valaki, vagy ha nem tudja valaki kijavítani, akkor az mindig 5 lesz neki.

Én pedig (hogy a példánál maradjunk) nem helytelenül látom át, hanem egyszerűen sehogy. Pl.: 2+x=y

Nem ismerem az x-et, csak következtetek a te beszámolódról, a többiekéről, illetve az általam gyűjtött ismeretekből. A végeredmény pedig bizonytalan, eldönthetetlen. Lehet 5, és lehet 4 is. Attól függ, hogy valójában mi az x értéke. És az x jelenlegi tudásunk szerint akármi lehet. Ezért nem lehet egyikőnknek sem biztosan igaza. Majd ha eljön az idő, és végleg meghalunk, akkor majd megtudjuk. Addig pedig várjunk türelmesen :)

(Amúgy szivatás az egész, mert ha én meghalok, és nekem van igazam, akkor már nem tudok örülni, ha meg nincs igazam, akkor szomorkodhatok az örökkévalóságig. :D

Ellenben te ha meghalsz, és nekem van igazam, akkor már nem tudsz szomorkodni, de ha neked van igazad, akkor örülhetsz :D Talán ezért találták ki az egészet, hogy nekem ne legyen jó xD)

2010. dec. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/110 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok:


Kieg.:

Nem akartalak megbántani, nem a személyedet, vagy a személyiségedet sértegettem, nem állt szándékomban megbántani téged, csak nehezen lehet leírni egy agyról informatikus nyelv nélkül, hogy valótlan információval dolgozik, ezért hibás eredményeket hozhat. És ezért is raktam az első "megzakkant" szót idézőjelbe, hogy ezzel is sugalljam a jó szándékot.

És persze az, hogy hiszel istenben, még nem ránt magával senkit. Véleményem szerint a modern keresztény vallás az erkölcsösségre nevelés legkönnyebb módja, és ha valami megfoghatatlanban nem hisz az ember, akkor az egyenes út a - szó szerinti - megzakkanásig. (Én személy szerint abban hiszek, hogy kellő gyakorlással az emberek képesek lehetnek arra, hogy az akaratukkal a testüket tökéletesen uralják. A szívmozgástól kezdve az emésztésen át a tudatos álmodáson túl a számolókapacitás növeléséig. De persze ez is lehetetlen. Ezen felül én mégis hiszek benne.)

Egyébként nekem lenne kedvem vitázni erről,(mármint a túlvilági életről, vagy a vallásról, Többet megtudni a halál élményéről stb.) ha benne vagy. Kedvelem az ilyen nyugodtan és logikusan gondolkodó embereket.

2010. dec. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!