Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Ennek a hátterében vajon...

Loliii kérdése:

Ennek a hátterében vajon parapszichológia áll?

Figyelt kérdés

Nagyon ritkán szoktam álmodni, de az elmúlt éjjel álmomra mégis emlékszem, és reggelre is emlékeztem rá. 3 katasztrófa követte egymást, először egy baleset, aztán egy kisgyerek meghalt,és végül egy repülőgép lezuhant. A 3. része a fontos a kérdésem szempontjából,szóval arról akarok írni.A repülőgépet néztem a teraszomról,semmi különös nem volt benne,igaz jóval alacsonyabban repült az átlagosnál,mert minden részletét lehetett látni.Egyik pillanatról a másikra azonban lelassult és elkezdett lefelé zuhanni. Mint az az álom során később kiderült egy kisgyereket szállítottak rajta orvosok,4 nő és 2 férfi, az egyik nő arcára tisztán emlékszem, mert az álmom folyamán már korábban szerepelt valamelyik balesetnél. Tehát lezuhant egy gép,7en tartózkodtak rajta, mindenki meghalt, és orvosi célokból indultak útnak, vitték a kisfiút egy másik kórházba.Én a baleset után odamentem a helyszínre,ám ott nem találtam senkit,csak a kiégett gépet(igaz az álom további folytatás most nem is olyan fontos...)

Reggel miután ezt a konyhában elmeséltem apám rámnézett, és a kezembe nyomta a reggeli újságot, hogy olvassam el.(Veszprémi Napló) Egy repülőgép balesetről van benne szó,7 halottal, és egy májműtétre szállított kisgyerekkel. Szóhoz se jutottam hirtelen, túl sok a hasonlóság, és nem ez az első eset, hogy beigazolódik valami amit megérzek, vagy megálmodok. Szerintetek?


2011. máj. 28. 09:00
 1/8 Smartguy86 ***** válasza:
Ez oké is lenne, de a hírben a repülőn csak 4-en voltak, a 3 ember a házban halt meg, amire a gép zuhant. Ez abszolút véletlen egybeesés, az álmok többnyire korábbi emlékek leképzéséből alakulnak ki.
2011. máj. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Smartguy86 ***** válasza:
Nameg a 3 álmodból csak 1 mutat hasonlóságot, nem minden esetben van ilyen. Elég nagy a világ, könnyen összejönnek ilyenek. Ha valamit pontosan megálmodsz, részletezve mindent, az lehet érdekes, de így ez csak szimpla véletlen.
2011. máj. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 BlackSword ***** válasza:
Szinte minden alváskor álmodik az ember, csak nem emlékszik rá...
2011. máj. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem az a lényeg, parapszichológiának hívod e a leírt esetet.

A lényeg az, hogy mivel létezik kellő számú hasonlóság az álomtartalom és az ébredés utániak között, ez felhívja a figyelmed arra, hogy foglalkozz avval, amit álmodban átéltél, mégpedig elsősorban belső érzékeidet használd ehhez, tehát ne agyalj rajta, hanem pl. próbálj ráérezni (intuíció), mire tanít téged az álmod. Akár gondolj az álomélményedre újra és újra: ma, holnap, holnapután, pontosabban szólva amikor úgy érzed; azonban rendszeresen, amíg csak foglalkoztat. Egyszóval ne hagyd elmenni melletted azon infókat, amelyek "hangosabban szólítanak meg" téged, pl. mint ez az álomélményed.


(Az előttem válaszoló soraira egy gondolat: egyébként tényleg minden alvásunk során álmodunk is ,csak nem emlékszik mindre az ember.)

2011. máj. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Lehet hogy hallottad a tv-ben, rádióban, olvastad a neten, de nem nagyon figyeltél rá, fel se fogtad mi az, de megmaradt az emlékezetedben. Esetleg csak véletlen egybeesés.
2011. jún. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Ivan Iljics ***** válasza:

Statisztikai tény: Az ember körülbelül 19 évenként megálmodja a jövőt.


Amikor alszol az agyad tudatos része kapcsolatba lép a tudatalattiddal így olyan információ is előkerülhet amire ébren nem emlékeznél. Később ezek az álmok "jóserejűek".


Persze milyen szép volna az élet, nem? Mi lennénk azok, éppen mi, akiket kiválasztott az univerzum! Megannyi ember közül pont mi vagyunk a legkülönlegesebbek!

Sajnos, ez nem így működik.

2011. jún. 4. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves Iván!


Az érzékelésnek különböző fokozatai vannak, az állatok, növények máshogy érzékelnek, sőt, az emberek egymáshoz képest is részben, de a lényeg -és erre te is utaltál-, hogy MINDENKI szokott tágabban, az öt érzékén túli, teljesebb érzékelésével is érzékelni, pl. amikor álmodik, és részben áthozhatja az éber tudatába is. Öt éves korunkig azonban éber állapotban is igen tágan működik tudatunk. Nem véletlen, hogy a kisgyermekek gyakran jelzik, hogy látnak valami furcsát, miközben mi felnőttek nem érzékeljük, és sokan hibásan avval nyugtatják a gyermeket: "ó, kicsim nincs ott semmi"; ahelyett , hogy komolyan vennék őket, mialatt megnyugtatják.


Ha pl. megfigyelsz egy macskát, gyakorta irányul a tekintete olyasmire, amely térbeli pontokat ha mi, felnőtt emberek szemügyre veszünk, semmit nem látunk. Márpedig a macska gyakorta pásztázza a "levegőt"! És nem csak akkor, amikor -teszem azt- legyet lát, vagy madarat... Ha mereszted a szemed, sok esetben akkor sem fogsz látni semmit, miközben a macska tekintete le van nyűgözve, még egyéb testi reakciói is szoktak lenni ilyenkor (lapít, ugrásra kész ,hátrál, stb).


Ismert dolog az állatok földrengés előtti viselkedésváltozása, furcsa megnyilvánulásaik (pl. kutyák gyakran).


Akik velem együtt élnek, meg szokták jegyezni, gyakran látszik a macskánk viselkedésén, hogy vár engem haza, pedig még eltelik 5-10 perc, mire hazaérek, és egész idő alatt otthon volt a cica! Megérzi! Ez, és az ehhez hasonló finom érzékelés ÁLTALÁNOS az állatoknál! Most akkor ők kivételek?? ;)


Egyébként meg ilyen értelemben, valamilyen szinten mindannyian kivételek vagyunk (az meg már nem is kivétel ;) ), csak hát változó, mit MERÜNK érzékelni és mikor! (Öt éves kor előtt, után, felnőttként álomban, felnőttként ébren, stb.)

2011. jún. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Ivan Iljics ***** válasza:

Nem kívánok vitát nyitni mivel biztos vagyok benne hogy legalább annyira nem tudlak meggyőzni mint amennyire te sem tudsz engem.

Csak azt szeretném megjegyezni hogy a nevem nem Iván. A "nickem" egy közismert regény címéből vettem (Ivan Iljics halála).

2011. jún. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!