Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Drága Ezósok! Ti miért pont...

Drága Ezósok! Ti miért pont abban hisztek, amiben? Mi volt az az esemény az életetekben, aminek hatására elkezdtetek hinni az ilyesmiben?

Figyelt kérdés

Legyen szó szellemekről, reinkarnációról, reptoid invázióról, asztrálsíkról, vagy bármiről! Mit tapasztaltatok?


A szkeptikusoktól meg azt kérem, hogy ők meg írják le, miért nem hisznek ezekben, vagy ha esetleg volt hasonló élményük, mint amit itt leírtak, ők hogyan reagálták le.


Ugyanis élek a gyanúperrel, sokaknak halvány fingjuk sincs róla, és bármiféle mélyebb belegondolás, utánanézés nélkül osztják az észt, vagy csak győződnek meg.

Cáfoljatok meg!


(A Drága Ezósok megszólításon meg nem kell megsértődni, szerintem vicces, és ez lesz az én egyéni szóhasználatom. Ha más lopkodja, az nem ér.)


2011. szept. 27. 20:05
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
65%

20:58 Akkor viszont a példa nem passzol Wyrm válaszához.

Egyébként vele egyetértek.

2011. szept. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
92%

Hiszek a szellemekben. Miért? Azért mert láttam, tapasztaltam dolgokat, és miután megbizonyosodtam róla, hogy nem elmebaj (mások is látták, és nem voltunk belőve:D), utánaolvastam ezeknek a dolgoknak. Pl. szekrénykaparászás, (nem rágcsáló volt), besüppedt mellettem a kanapé, ilyesmik.

A reinkarnációban magam sem igazán tudom miért hiszek, egyelőre nem voltam regressziós hipnózison, de sok ilyen történetet olvastam, valamiért nekem ez hihető. Persze eléggé szkeptikus is vagyok (az egyik énem mindenképp), ezért kétkedve állok hozzá, tehát ez tényleg hit, nem vagyok benne biztos, hogy csak és kizárólag ez van, nem veszem tényként (mint a legtöbb "hívő")

Ugyanígy vagyok az energiával való gyógyítással, istenekkel, tündérekkel, stb. Nem hiszek bennük, LEHET hogy léteznek, nem vagyok mindentudó, de szerintem nincsenek.

Véleményem szerint ez a normális hozzáállás a világhoz, hogy mindig kétkedsz, így nem szállsz el magadtól, de befogadóképes is vagy.

Mindenesetre először mindent megvizsgálok, hogy nem okozhatja-e valami más azt a jelenséget, és mivel az én tudásom is véges, ezért nem zárom ki, hogy ez nem természetes, de el tudom képzelni, hogy ez valami "más" nem szokványos, olyan ami túlmutat a tudományos megállapításokon, kísérleteken.

2011. szept. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:

21:01

20/L (ha ez számít:)

2011. szept. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
76%

20:55 neked is kívánom, mint ahogy minden szkeptikusnak, hogy egyszer tapasztaljátok meg az érzést, a sikerélményt, amit egy telepatikusan elcsípett gondolat okozhat. Felemelő rádöbbenni, hogy nem csak a látható valóság létezik :)


20:56 a szerelmet is érezni szoktuk, arról sincsen fogalmunk? :) Érzed például azt is, ha éhes vagy: TUDOD, hogy éhes vagy ;)

2011. szept. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 A kérdező kommentje:

21:03

Mindkettőnek megvan a megfelelő (tudományos leírású) háttere, és tudatos része. Nincs ezekben semmi misztikus.

Viszont a kérdésre még mindig nem válaszoltál. (Segítek: azt kell, hogy mégis mit éreztél)

2011. szept. 27. 21:08
 16/44 anonim ***** válasza:
64%

Kifogás? Ugyan mire? Nem értelmezed helyén a helyzetet, de az örök igazságokban aligha találni bármi kifogásolhatót. A te részedről annál inkább: semmit sem változtat a tényeken az, hogy "felvilágosítottál" a szavaiddal élve, ahogyan a példád se volt a relatívabb, amint azt előttem is megemlítették.

Nem értem, hogy jutottál el az egyén értékétől a társadalom határának feszegetéséig; de épp ezért, akkor ismét leírom; hogy próbáld meg értelmezni újból az első válaszom. Sok sikert.

2011. szept. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
84%

Még mindig 21:01-es vagyok

Ha érdekel valakit, esetleg pont a Kérdezőt:

Ráth-Vég István: Két évezred babonái

Pont erről ír (szkeptikus az író, tehát akit ez idegesít, el se olvassa) de korhű ábrázolást ad arról, hogy ha valaki elég eszes, pláne a korához képest (már ahhoz a korhoz, amiben él) akkor mindegy mekkora blődséget állít, a nép elhiszi.

Pl. régen (talán a köhögést) úgy gyógyították, hogy borba pávaürüléket kevertek, és megitatták a pácienssel (aki ezért jó sokat fizetett:)

Manapság ilyen ez a reptoid vagy raptoid, meg plejádok (akik görög mitológiai alakok, de senkit se zavarjon egyébként:)..naszóval ilyen ez az invázió is. Pár eszesebb vagy ravaszabb ember hülyíti a többit, jó sok pénzt húznak le róluk.

Ilyen pl. a katolikus egyház is, hatalmas business, már évszázadok óta. Bár ezért brutálisan le leszek pontozva, de nem érdekel. Szólásszabadság forevör:D

2011. szept. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
77%
Igazán sajnálatos.
2011. szept. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 A kérdező kommentje:
Lol, ezt most kimoderálták, vagy nem küldtem el? Bár Wyrm bölcs hozzászólásából ítélve előbbi... csak tudnám miért. Kérem vissza!
2011. szept. 27. 21:28
 20/44 anonim ***** válasza:
50%

Nem tudom miért, de csak azért sajnálom, mert úgy nézett ki mintha sokáig írtad volna.

Na de én inkább utat adok a további válaszolóknak.

2011. szept. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!