Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Neked mit jelent szabadnak lenni?

Neked mit jelent szabadnak lenni?

Figyelt kérdés

A kérdés a következő: neked mit jelent a szabadság, mint érzés? Szerinted a szabadság VALÓjában mi?


(Azért ezen a részlegen tettem fel, mert a spiritualitás témakörhöz kapcsolódik.)


2012. jan. 23. 00:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
60%

hmm. sztem inkább a politika témakörhöz.


nekem a szabadság: ha nincs felelősség. azt tehetem amit akarok, és nem lesz következménye.

2012. jan. 23. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
28%

Első válaszoló, tehát számodra az a szabadság, ha bármit megtehetsz, és nincs következménye.

Ha mondjuk este összeveszel anyáddal a koszos zoknijaid széthagyásán, akkor hátbaszúrod, mert úgy akarta az úri kedved, és senki ne merészelje azt mondani neked, hogy ejnye-bejnye? EZ a szabadság...???

Ilyen alapon sehol a Földön nincs szabadság - szerencsére.

2012. jan. 23. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
nekem elég annyi, hogy azzal töltöm a napjaimat, amivel szeretném.
2012. jan. 23. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
100%
Szerintem az, hogy nem kell dolgozni, azt csinálok amit akarok.
2012. jan. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Mirk ***** válasza:
100%

"A döntés az ember egyetlen igazi szabadsága"

Idézet a Starship Troopers c. könyvből.

2012. jan. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
75%

a szabadság korlátoktól mentességet jelent, azt, amikor az egyén nem függ semmitől tudatban, amikor nem rendeli alá sem fölé magát semminek meggenerálva ezt a bizonyos függést(ragaszkodás), amikor az egyén irányít, s nem az érzelmei, amikor valaki minden egyes pillanatban tudatos, amikor ráébred, hogy a boldogságot nem kell semmihez hozzákötnie, mert a boldogság az van, mindig, és az egyénben, nem rajta kívüle.


ui.: a függést ne úgy kezeld, hogy mondjuk függ az ételtől pl., a szabadság érzetében meg tudja tenni akár azt is, hogy nem eszik, sőt megtehet bármit. ez csak a külső szemlélőnek tűnhet függésnek.


üdv

27/F

LastOne.Left

2012. jan. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
79%

A "szabadság" csak egy szép szó arra, hogy el vagy szigetelve. Lehet jó, vagy rossz, de elfogytak a lehetőségeid.

Mégis szabadságnak hívjuk. Dalokat írnak róla. Talán te is meghallgatod őket az autóban ülve, aztán soha többé nem gondolsz rájuk. Néhányan úgy hiszik hogy vidám dolog, ha nem tudod mit hoz a jövőd, míg mások elkezdenek fulladozni ebben az ürességben. Talán egy pillanatig élvezni fogod annak a tisztaságát, hogy azt teszed, amit akarsz és amikor akarod. Sört iszol reggelire, délután meg szexelsz, de a kötelezettségek megjelennek.

Kötelesség, erkölcsi normák. Néhányan azt szeretnék, hogy visszakerüljünk a ketrecekbe.

A szabadság csak pillanatnyi szélcsend, mielőtt a rettegés lecsap. Mert nem számít miből táplálkozol, csak olyan messze jutsz a nyílt úton, amíg nem kényszerülsz, hogy megfordulj, döntést hozz és elkötelezd magad a következő kalandnak.

2012. jan. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Hogy jó sok pénzed van
2012. jan. 24. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
Én akkor érzem magam igazán szabadnak, amikor motorozok, lehetőleg valami kietlen tájon. :)
2012. jan. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
számomra az lenne a szabadság hogyha nem szólnának a szüleim bele az életembe :) sajnos ezt teszik :D a függetlenség :) hogy azt teszel amit szeretnél amikor szeretnéd :) és azt szerethetsz akit csak akarsz...anélkül hogy bárki bele szólna, megtiltaná, befolyásolna...stb :)
2012. jan. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!