Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Különleges képességei lehetnek...

Különleges képességei lehetnek-e az embereknek?

Figyelt kérdés

Itt szóba jöhetne minden ilyen képesség: távolbalátás, jövőbelátás, auralátás, hatodik érzék, poltergeist, bolokáció stb. nem sorolom fel mindet.


Szóval lehet-e ezekben valami?

A helyzet az, hogy ezek nem modern jelenségek. Már az ókortól kezdve számolnak be ilyenekről az emberek, szóval nem egy modern divathullámot láthatunk a Superman filmek hatására.


Az egyik érdekesség a dowsing azaz a varázsvesszőzés.

Az ember tart a kezében egy vesszőt, ami megmutatja az éppen aktuálisan keresett dolgot. A legtöbbször víz vagy olajkeresésére használták.

[link]

Én úgy gondolom, hogy itt nem a vessző a lényeg. Csak egy eszköz. De ezen keresztül jut a két kézből, egy pontba a koncentráció. Észrevették, hogy valójában bizonyos emberek érzékenyek néhány dologra pl. az elektromágneses mezőkre és így találják meg a dolgokat, mert ezen helyeken járva rosszul lesznek. De ez puszta biológia, szóval nem természetfölötti, de nem is humbuk a dolog. Csak épp ritka. Ugyanúgy, mint ahogy egyesek érzékenyek a fémre, bizonyos szagokra stb.


Ott van a telepátia. Tehát két ember közötti kommunikáció.

Erre a legjobb példa az ikrek: a legtöbb megérzi ha a másikkal baj történik, sőt vagy ugyanúgy viselkednek ha pl. az egyiknek fáj a lába, a másik is megérzi pedig kilométerekre van tőle. Na ezt mivel lehet magyarázni?


Ott a poltergeist tevékenység. Régen kopogó szellemnek vélték, ami a tárgyakat mozgatja. De a legtöbb sztori azt mutatja, hogy érzékeny, lelkileg nem kiegyensúlyozott tinédzserek körében van elterjedve. De amikor ezek a gondok helyreálltak, a poltergeist tevékenység is megszűnt. Ugyanez igaz olyan esetekre is amikor a mukahelyén lévő nő gyűlölt dolgozni járni a főnöke miatt. Folyamatosan kiment az égő, mozogtak a tárgyak stb. de mikor otthagyta a melót minden abbamaradt.

Ebből is látszik, hogy személyekhez köthető, tehát ez azt bizonyíthatja hogy az elmének van hatalma az anyag felet, még ha néha akaratlanul is.


Mit gondoltok erről? Mi lehet csalás és miben lehet tényleg valami?


George Adamski



2014. jan. 26. 20:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
33%

Van ilyen.

Az én családomban különösen gyakori az ilyesmi.

De ez nem jó, hanem rossz, csak bajod van belőle.

Bár ne lenne!

Ezekkel a dolgokkal nem szabad foglalkozni, se fejleszteni, mert csak bajt hoznak rád.

2014. jan. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Most komolyan mondom nekem is van egy különleges képességem nemtom, hogy ezt annak lehet-e nevezni vagy sem soha nem felejtek, ha megnézek egy embert az utcán nem felejtem el az arcát vagy egy szöveget filmet akármit és egyszere tudok megjegyezni 20 különböző számból és betűkből álló jelszót. De lehet, hogy nem képesség nem tudom.
2014. jan. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
igen
2014. jan. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
néha megálmodom a jövőt
2014. jan. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
A távolbalátás szuperképesség? Nekem nem megy szemüveg nélkül, de azért nem hinném, hogy olyan különleges adottság lenne ez :D
2014. jan. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Igen, lehetnek.
2014. jan. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

A jövőbelátás és a hozzá hasonlók csak kitalációk, véletlen egybeesések. Mert a történetet kikövetkeztetve 10 eseményből három biztos megvalósul. Azt a hetet viszont nem mesélgetem, de a hármat igen.

De az elme, a lélek az valóban többre képes mint amit a hétköznapi ember használ, érez.

Ezek a különleges képességek örökölhetőek, és az evolúció része. De a régmúlt időben fejlődése ütközött a társadalmi elvekkel. Aki a másik tudomására hozta képességét, azt boszorkánynak kiáltották ki, és máglyán égették el. Mert legtöbb ember értetlenül áll az ilyen dolgok előtt, és elveti a lehetőségét, hogy megmagyarázhatók a jelenségek tudatosan is.

Nekem az a különleges képességem, hogy egyszerűen tudok dolgokat, látok összefüggéseket, pedig életemben soha nem tanultam, olvastam róluk. Valamint ha utazok pár száz méterre előbbre járok mint valójában. Ebből tudom, hogy egy beláthatatlan kanyarban jön e valami szemből, szabad e előzésbe kezdeni vagy sem. Vagy pl. kilométerekkel előbb látom az úton a torlódást, vagy az útra dőlt fát.

2014. jan. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Akkor ha ennyire így látod a dolgokat, miért mondod, hogy "A jövőbelátás és a hozzá hasonlók csak kitalációk, véletlen egybeesések."? Olyan mintha magadnak mondtál volna ellent.


"Mert a történetet kikövetkeztetve 10 eseményből három biztos megvalósul."

Álmodtam már olyat a jövőre nézve, amit nem tudtam kikövetkeztetni sehogyan sem. És már történt mással is ilyen.

2014. jan. 27. 13:02
 9/17 anonim ***** válasza:

Külömbség van, hogy valaki álmodja a jövőt, vagy látja a jövőt. Vannak akik azt állítják, hogy valamiféle transzba esnek, és olyankor látják a jövőt.

Ha látod a jövőt, akkor változtatni is tudsz rajta. De ha megváltoztattad az események folyását, akkor nem a jövőt láttad, csak egy esetleges kimenetelét, ami nem valósult meg! Ebből kifolyólag mondom, hogy a jövőbelátás nem létezhet!

2014. jan. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Az álmok fura dolgokat képesek művelni az elmével! Az már egy másik világ. Bár már jóideje nem álmodom, de régebben voltak tapasztalataim. S tudom, hogy mennyire elferdíthetik a józan paraszti gondolkodást!
2014. jan. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!