Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ha valaki öngyilkos lesz...

Ha valaki öngyilkos lesz annak a következő életében tényleg még rosszabb lesz neki minden??

Figyelt kérdés
És ha igen miért? Miért kell mondjuk nekem ebben az egészben részt vennem? Ha van karma akkor miért nem lehet kiszállni?? És ha megkérem istent?? Nem sajnál??

2020. júl. 5. 20:07
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
33 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
54%
Az öngyilkosság a legnagyobb bűn amit az ember elkövethet a karma törvényei szerint. Amikor újjászületik a lélek, olyan életet választ leszületése előtt, ami által ugyanazokkal az élethelyzetekkel fog találkozni amik miatt előző életében az öngyilkosság mellett döntött, csak jóval súlyosabb formában. Ez egészen addig így megy, mígnem úgy dönt, hogy szembe áll azzal a bizonyos problémával és megoldja, megküzd vele. Ha ez megtörtént, a karmája ezen része feloldódik. Minden nehézség amivel az ember élete során találkozik, egy feladat. Meg kell oldani, meg kell tapasztalni, hogy feloldódhasson a karmája. Istent nem tudod megkérni, hogy hadd szállhass ki a körforgásból. Minden egyes kis lélek aki leszületik egy nagy egész része, a nagy egész pedig maga isten, vagy teremtő, univerzum, allah, ki hogy nevezi. Tehát te magad is isten része vagy pont úgy, mint az összes többi lélek aki leszületett valamilyen formában a földre. Legyen az ember, állat, vagy egy növény. Ha pedig te magad is isten része vagy, a folytonos leszületéseid mind a te döntésed. Mert tapasztalni akarsz.
2020. júl. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
63%
Minden hit kérdése, ha nem tudod mi van a halál után ahogy senki, akkor nyilván erre sem tudjuk a választ. Lehet, hogy ujja születsz, de lehet, hogy egyatalan nem, lehet hogy isten megszan de az is hogy nem is létezik egyatalan. Minden amit a karmarol tudunk mese, amit elő emberek találtak ki.
2020. júl. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
21%

Szabad akaratból tanulsz. Miből akarsz kiszállni? A létezésből? Szellemi tudatként nem akarsz, miért gondolod hogy az emberi valód józanabb?

Amúgy nem lesz rosszabb. Ugyanilyen lesz, csak az elején gyerek vagy, az meg könnyebben hasonuló létezési forma, de ugyanaz a folyamat folytatódik. Ja meg halálod után még lesz egy kozmikus beszélgetésed önmagaddal, és mestereiddel, segítőiddel, szóval abból is tanulsz. De ha ezt nem számítjuk, akkor ugyanilyen lesz.

2020. júl. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Vannak karmikus feladatok, amit meg kell oldanod. Ha addig megoldotta azokat, és egy olyan dolog miatt lett öngyilkos ami nem tartozik a karmájához, akkor szerintem nem feltétlenül.
2020. júl. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
61%
Nincs következő élet :) Ha meghalunk, megszűnik az agyunk elektromos aktivitása is és minden gondolatunk kukackaja lesz. Hajrá!
2020. júl. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Igen..

és igen a bűnbocsánat vagy valami imádság, segítségével kérheted az Úr bocsánatát. DE honnét tudod, hogy ez lenne az első ilyen? Lehet az előző így ért véget s annak a levét szívod?


Bocsi a személyeskedés miatt, nem tudom magad miatt tetted e fel...

2020. júl. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem nem, csak így akarják ezzel a dumával lebeszélni és visszatartani az öngyilkosokat :D
2020. júl. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
14%
Én vagyok a negyedik válaszoló, nekem apám konkrétan öngyilkos lett gógyszertúladagolással de megmentették. Pedig megrohadhatott volna ott ahol van
2020. júl. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 ádehoyg ***** válasza:

20:40 írta: " ugyanazokkal az élethelyzetekkel fog találkozni amik miatt előző életében az öngyilkosság mellett döntött, csak jóval súlyosabb formában."


- Ez butaság. Szóval szerinted ha valaki nem bír 10 kilóméteren kereszül 30 kilót cipelni akkor az a megoldás, hogy legközelebb 40/50/60 kilóval terhelem? Ne butáskodj. Egyébként összességében jó az amit írsz, csak épp ez a büntetés növelése nem állja meg a helyét szerintem. Megmagyaráznád, hogy egy nagyobb teher miben segít egy lelket a terhei leküzdésében?


Kérdezőnek: Ha hiszel abban, hogy lesz következő életed, szerinted abban nem fog ugyan úgy előjönni az a feladat ami elől az öngyilkossággal próbálsz menekülni? Ráadásul a halálod nem csak szimplán elodázza az elkerülhetetlent, hanem befolyással lesz a körülötted élőkre is. Kihatással lesz az ő életükre is a te tetted. Lesz aki viszonylag könnyen feldolgozza, van akit évekig emészt vagy épp megtör. Nem csak saját magadért vagy felelős. Te mit tennél, ha egy közeli hozzátartozód megölné magát? Egy nagyon közeli?....

2020. júl. 14. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:

Ki miben hisz. Szerintem ha létezik reinkarnáció, akkor mindenképp rosszabb életed lesz, mint az előző volt, ha ennek öngyilkossággal vetsz véget. Mert az egyik, ha nem a legsúlyosabb bűn a gyilkosság, főleg ha magad ellen követed el. Viszont ha a túlvilágra kerülünk halálunk után, akkor elképzelhető, hogy az a nézet igaz, hogy az öngyilkosok pokolra jutnak. De így nincs következő életük, csak örök kárhozat. Vagy harmadik eset, hogy csak simán meghalsz és nincs tovább.

Szerintem sehogy sem éri meg.

2020. júl. 18. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!