Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Miért fog el rossz érzés, ha...

Miért fog el rossz érzés, ha az újjászületésre gondolok?

Figyelt kérdés

Bár nem hiszek a reinkarnációban, de mostanság elgondolkodtam, hogy mi lenne, ha a halálom után újjászületnék.


Ugyanis láttam egy riportot arról, hogy Afrikában és Ázsiában sok százmillióan milyen embertelen körülmények között élnek, meg hogy sok gyereknek teljesen hiányzott a gyermekkora, mert vagy besorozták tízévesen katonának vagy menekülniük kellett a fanatikusok elől.


Ezután arra is gondoltam, hogy mi van, ha állatként születünk újjá. Tehát megszületünk csirkeként, vagy marhaként és élünk néhány hónapot, esetleg két- három évet egy zárt kifutóban, rossz körülmények között, hogy aztán lemészároljanak. Vagy a vadonban születünk újjá gazellaként és az alatt a néhány hónap alatt, amíg az életem tart, folyton rettegek a ragadozóktól és azon stressszelek, nehogy élve széttépjenek a hiénák.


Ilyenkor elgondolkodok azon, hogy tényleg olyan jó lenne nekünk, ha létezne reinkarnáció?

Mert én rosszul vagyok, ha arra gondolok, hogy koldusként fogok újjászületni Afganisztánban, esetleg menekültként egy háborús országban, vagy egy marhatelepen látom újra meg a napvilágot.


Nem provokálásból írom ezeket a sorokat, de mostanában komolyabban is elgondolkodtam ezen az újjászületéses dolgon, és nagyon rossz lett emiatt a hangulatom.



2021. ápr. 2. 18:34
 1/7 Grimfox ***** válasza:
76%
Akik hisznek benne, ezért igyekeznek pozitív karmát felhalmozni, miközben ledolgozzák a rosszat, hogy a jelenleginél jobb, vagy legalább ilyen életbe szülessenek. Mert úgy általában a reinkarnáció, főképp ha tudod miért van, nem az örök élet ígérete, hanem inkább egy körforgás, amiből nem tudsz kilépni.
2021. ápr. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Van-e értelme aggódni egy olyan dolgon ami lehet hogy nem is létezik. De tételezzük fel létezik.(szerintem igen) Miért azt projektálod hogy koldusként vagy éppen marhaként fogsz újjászületni?
2021. ápr. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

Nem hiszem, hogy a reinkarnáción kellene lgondolkodnod.

Inkább a félelmeiden ami ide vezetett.

Azokon felül tudnál emelkedni, vagy külső eszközre, megerősítésre, beavatkozásra vársz inkább?

A rágódás nem vezet sehova.

Ja és amúgy sem leszel már "te" ha reinkarnálódik a lelked :)

Úgyhogy eggyel kevesebb félelem!

Fel a fejjel.

2021. ápr. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
28%

Jobban is megközelíthetjük.

Egy gondolatkísérlettel.

Gondold azt, hogy az életed egyetlen nap hosszúságú.

Ezután legyen újra megint minden normális, és emlékezz az elmúlt napjaidra.

Ez alapján tervezd meg a holnapi napod.

Van különbség, ugye, az egynapos és a többnapos felfogás között?

Ha egynapos lenne az életed mégis, és másnapra mindent elfelejtenél, akkor mit lenne érdemes fejleszteni?

A memórián kívül? :)

2021. ápr. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
47%

Eredti kérdésre alapból a: "Mert rossz a lelkiismereted" válasz adódik.

Mármint,ha ismernéd valamennyire a reinkarnációs tanokat.

Hogy rettegsz tőle inkább arra utal, hogy nem ismered ezeket.

Egyébként a tanítások mélyebb értelmezése szerint az határozza meg lelked következő megtestesülését, hogy halálod pillanatában milyen vágy uralja tudatod.

2021. ápr. 3. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

lelkiismeret lehet, én ha a mennyre-pokolra gondolok elszomorít h nagy valószínűséggel kb mind az utóbbiba kerülünk. és a menny az nagyon VIP részleg lehet....

nálad hasonlóra tudok gondolni csak a reinkarnációs elmélet keretein belül.

5 Az "élni akarok!" elég gyakori és szerintem meglepően erős vágy. Persze ha az vágy.

S talán csak e gonolat foszlány elvesztése után merül fel h milyen alakban, formában és hogyan...

nemtudom nem ástam bele magam, de halál közeli élményben volt részem, párszor... és az első mindig ez "Még nem! Még élni akarok!"

2021. ápr. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
2021. ápr. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!