Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mi a véleményed erről az...

Mi a véleményed erről az elméletről?

Figyelt kérdés
Lehetséges, hogy sokan azért melegek, mert még erősen bennük van előző életükből a vágy az ellentétes nemhez, csakhogy, aki most férfi előző életében nő volt és a férfiakhoz vonzódott, aki most nő előző életében férfi volt és a nőkhöz vonzódott. Én már magamtól is megjegyeztem, ha következő életemben nő lennék és nem ferfi akkor is a nőkhöz vonzódnék. Talán a reinkarnációban a válasz, magyarázat a gender meg meleg témára.

2021. aug. 26. 17:55
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Na meg sok férfi nőnek érzi magát, sok nő meg ferfinek. Ez se lehet véletlen.
2021. aug. 26. 18:03
 2/14 anonim válasza:
84%

Én inkább azt gondolom, hogy meleg az lesz, aki előző életében ítélkező, előítéletes, fafejű ember volt, és most ezért megkapja ezt a sorsot, hogy lássa: tessék, ilyen az, amikor előítéletek alapján ítélnek rólad és a személyiségedről.


(Persze nem egészen komolyan, hiszen alapvetően nem hiszek a reinkarnációban, de olyan bölcsességnek tartom, amit cáfolni soha nem lehet.)


Szóval én türelmes vagyok a homofóbokkal; majd ők is megkapják ezt. :)

2021. aug. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%
Ez pontosan így van. Azonban nem csak az előző élet miatt, hanem ha a korábbi életeid túlnyomó többségében, legalább 75%-ában egy adott nemet részesítesz előnyben, akkor kiszolgáltatottabb leszel annak az irányultságaira, vágyaira amikor az ellenkező nembe is leszületsz. Önmagában azonban ez még nem is lenne baj, de a nagy embertömeg el összeadódó aura megsértése miatt felerősödik ez a hatás.
2021. aug. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Grimfox ***** válasza:
24%
Ritka az, aki már gyerekkorában a saját neme iránt érdeklődik, vagy az ellentétes nemhez tartozónak érzi magát. Ez inkább tanult, vagy jobban mondva szerzett dolog az esetek többségében, és a szaporodási ösztön torzulásából fakadhat erős, vagy folyamatos pszichés behatásra. Persze maga az, hogy ilyennek van kitéve lehet karmikus hatás. De maga a lélek nemtelen, ezért ha az egyik testet öltése meghal, a személyisége is meghal, aminek a része a nemi identitás is.
2021. aug. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
71%
A lélek valóban nemtelen, de a leélt életekből jellem, hajlamok, és bölcsesség tiszta párlata a lélek része lesz, és a lelkek többsége előszeretettel válassza inkarnációi többségéhez az egyik nemet, ami a nemre jellemző hajlamok, tulajdonságok, és szerep alapján hozzá jobban rezonál.
2021. aug. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Grimfox ***** válasza:
100%
A nyugati szemlélet a lélekről sok hasonló gondolatot szül, mint amit írtál. A nyugati elképzelés mindig is individualista megközelítést alkalmazott az emberrel kapcsolatban és ez igaz a lélekre is. Ha a keletiek filozófiája szerint tekintesz a lélekre(ahonnan a reinkarnáció ilyen formájú elképzelése ered), akkor a lélek nem rendelkezik azokkal a tulajdonságokkal, amiket felvázoltál.
2021. aug. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%

A lélek szó egyszerre ered keletről és nyugatról, délről és északról...nem tulajdona egyetlen vallásnak, filozófiai irányzatnak.

Nem szabad általánosítani, mert egyes utak más célokat, más irányait tűzték ki a fejlődésnek, és nem foglalkoznak előző és következő életekkel, de nem azért mert nincs, hanem mert számukra ez nem fontos.

Például a Jézusi tanítások jelenleg nem tartalmazzák ennek az informacióját, mert nem azt akarja hogy életeken át próbalkozz, és ne tekintse ezt "túl komolynak", hanem tedd oda magad, és egy életen belül érd el a megszabadulást.

Ebben a világban a helyi Logosz szândékosan iktatta be a fátylat, ami elfedi a korábbi emlékeket, és a teljes hozzáférést, ezzel a prekoncepcióval általában nem mennek szembe a megvilágosodott mesterek.

2021. aug. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Grimfox ***** válasza:
100%
A lélekről majd mindenkinek van elképzelése, de ez az elképzelés eltér. Nálunk az egyéni lélek a domináns elképzelés, indiában az egyéni létet illúziónak tartják, minden emberi lélek csak az egyetlen valódi lélek megnyilvánulása. A keleti filozófiában a fátyol a tévedés, hogy a lények, a lelkek külön léteznek. A fátyol ott nem szándékos kreálmány, hanem a teremtmények tévedése. Igazából csak a létezés mikéntjének félreértése. Erre értettem, hogy keleten másként értelmezik a lélek fogalmát, mint nálunk. Nálunk a lélek maga az igazi ember, a halhatatlan rész, aminek a lényege az igazság, a célja pedig ennek felismerése. Keleten a lélek nem rendelkezik identitással, nyugaton igen. Nyugaton ezért fontos, hogy az adott életben törekedjen az ember a cél elérésére, keleten a törekvésnek más célja, módja van. Keleti értelmezésben a kérdező kérdésére a válasz az, hogy nem lehet előző élet miatt, nyugati értelmezésben a válasz az, hogy lehetséges. Én a keleti vonalat tartom valószínűbbnek, ezért válaszoltam úgy, ahogy.
2021. aug. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én most csak azon gondolkozok hogy mit élhetett át egy empata az X-men filmbe, ha egy pasi mellette szexuális vágyat érzett egy másik nő iránt, amit az empata is érzett, de nem tudta hogy empata, míg X-professzor nem jött és elmondta neki és segített neki megtanulni hogyan kezelje.
2021. aug. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van, de kelet és kelet sokezer különböző koncepciót rejt, különböző "magasságokban" húzva meg a célokat.

Azt mondják több mint 40 000 buddhista út vezet ki innen, és több mint 3000 taoista út...ezek mind eltérnek, mást mondanak, de nagyjából egyformán kivezetnek ebből a körforgasból.

A lélek -általánosságban- egy alacsony szint, de valós.

Ha azt állítjuk hogy nincs lélek, minden a Teremtő az is valós.

Ha azt állítjuk ez a világ egy illúzió, az is valós állítás...de attól még létezik ez a világ.

A lélek szerintem kicsit olyan, mint abban a tanmesében, amikor a vakok letapogatják a korábban nem ismert állatot, egy elefántot, és az egyik szerint az elefánt egy nagy oszlop, aki a fülét tapogatja az egy lebernyegnek gondolja, aki az orrmányát az szerint az elefánt egy rugalmas tömlő, stb.

A kinaiak, leginkább a taoisták nagyon pontosan tanulmányozták a lelket, a korábbi életeket, a lélek kiléptetésének és fejlesztésének módját, ennek is több szintjét, fajtáját.

Sok tanítás nem állna meg itt, átrobog ezen a szinten, és visszatér a Teremtőbe.

Jézus -vagy rajta keresztül ha úgy teszik- egy Mennyei Világhoz ad hozzáférést azoknak a lelkeknek, akik az ő tanításai alapján meg tudják ugrani a szintet.

...és igazad van, számtalan vélemény. Sok szándékosan torzított és hamis tanítás is, ez tudatosan része a mi világunknak.

2021. aug. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!