Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Elgondolkoztatok már, hogy az...

Elgondolkoztatok már, hogy az élet értelme lehet mégis csupán a szaporodás? Nincs lélek és semmi, csak hús, vagy, aki hisz miért, mi adott hitet neki?

Figyelt kérdés

2021. szept. 30. 09:07
 1/9 anonim ***** válasza:
5%

Ha lehet, előítélet nélkül olvasgass egy kicsit:


[link]

2021. szept. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Nekem az LSd tripp közben esett le hogy valami ezt az egsz univerzumot létrehozta. Ezek az "erők" pedig már nevezhetők egy "felsőbb hatalomnak". Aztán azt is láttam hogy ez az egész nem lehet véletlen. Később pedig az énem feladta a működését, és megtapasztalatam a "semmit". Ezt nem lehet jobban leírni. Viszont az egy békés, és ismerős állapot volt. Ennek hatására kezdtem el foglalkozni a Buddhizmussal, és a meditációval. Viszont jó erős 10 évnyi egyéni rendszeres meditáció hatására sem sikerül elérnem azt amit a bélyeg mutatott...
2021. szept. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem a legtöbb ember, aki hisz, vagy azért hisz, mert ezt nevelték bele gyerekként, és/vagy azért, mert megnyugtató dolog arra gondolni, hogy valami felsőbb értelme van az életnek. Emellett sokan szeretik azt hinni, hogy nem halnak meg. Kényelmesebb, mint szembenézni azzal, hogy egyszer elmúlunk.

Régebben én is hittem, de most már úgy látom, hogy nincs miért.


Ennek ellenére nem gondolnám, hogy az élet értelme a szaporodás, inkább azt mondanám, hogy az életednek te adsz értelmet. Tedd azt, ami boldoggá tesz.

2021. szept. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%

Azért hiszünk valamiben, mert az megnyugtat. Ha nem hinnénk az elég kiábrándító lenne. Viszont hogy ennek van-e alapja, azt sosem tudjuk meg, lehet hogy igen, lehet hogy nem.

Sőt akár fordítva is lehet, hogy a világ nem létezik csak tudat. Elvégre álmodban is érzékelsz dolgokat, mintha valóság lenne, teljesen meg vagy róla győződve, hogy az, aztán amikor felébredsz, kiderül, hogy nem is létezett. Így hát lehet, hogy a mi világunk sem létezik, csak egy valami általunk ismeretlen dolognak a szimulációja.

2021. szept. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Grimfox ***** válasza:
93%
Elgondolkoztam rajta, nem is egyszer, hanem az eddigi életem különböző szakaszaiban, amikor ez felmerült, de mindig találtam olyan tényezőket, amik minimum kétségessé teszik, hogy így lenne. Bizonyító erejű tényezőket nem találtam, de ez nem a bizonyíték hiányát jelenti, hanem azt, hogy alkalmatlan vagyok ezek megértésére. Már azok a tényezők is lehettek volna bizonyítékok, amik kétségeket ébresztettek, csak nem látok beléjük elég mélyen.
2021. szept. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
57%
Eszköz vagy semmi más! A kizsákmányolásról szól az egész. Az emberek kivétel nélkül teljes mértékben irányíthatók a testük szükségleteivel. Fogyasztói társadalom, nézz meg miről szól az életed. 7 napból 5 öt dolgozol mint egy rabszolga. A fizikai és más képességeidet minél jobban kihasználni. Ha meghalsz még abból is hasznot húznak, ha nem váltják meg a sírodat kivágnak mint egy szemetet vagy rádtemetnek. Az emberek szemében nem vagy más puszta eszköznél! Senkit nem érdekel élsz vagy halsz, mennyire nyomorogsz. Vérükben van az embereknek az agymosás, hogyan lehet másokat mesterien programozni. Túlvilág kapcsán amiket olvastam erre csak ráerősít. Hiszek a reinkarnációban, viszont nem tartom természetes állapotnak! Nagyon sok arra utaló jel van hogy begyűjtenek majd ide visszavágnak. Nem tudod ki vagy, nincsennek emlékeid a születésed előttről, amit találni a témában beszámolókban és vallásokban tiszta hazugság és agymosás az egész. Egy rabszolgatartó börtön, szeméttelep az egész! Szajkozzák az emberek a végtelen hülyeségeket amiket beléjük programoznak, képtelen megérteni milyen sületlen hülyeséget is mond csak szajkózzák amit beprogramoztak neki. A véleményem hogy ez egy börtön ahol mesterséges lebutított testekbe vagyunk zárva egy mesterséges világban amit fejlet technikával hoztak létre. Kizsákmányolás céljából és hogy kordában legyél tartva semmi másért. Az egész életed arról szól hogy egy eszközzé, rabszolgává vagy kondicionálva. Ez az emberi testbe és létbe programozva van! És ha tudatos energialényként többek vagyunk ennél akkor ezek a testek fenyegetések, és a másvilági lények közönséges paraziták akik istent játszanak! Ez a társadalom meg egy írtanivaló társadalom ami ezt egyenesen teljes mértékben megvédi és támogatja! Ez az állapot meg önmagát írtja ha jobban körbenézel!
2021. szept. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
87%
Igen, meg a 6-os által írt dolgokon is szoktam gondokozni. Legalábbis azon, hogy miért van az, hogy a legtöbb ember (gondolom) békére, szeretetre vágyna, mégis ennyi szenvedés van a világban. A magam részéről azt gondolom, hogy van egy magasabb értelem, teremtőerő, de ez csak amolyan sugallat.
2021. szept. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A 6-os által mondottakat egészíteném ki néhány gondolattal.


Lehet, hogy a "felülről" kapott, médiumi közvetítések is irányítottak valamilyen fejlett technológia segítségével. Ezek az információk ráadásul sokszor ellentmondanak egymásnak, vagy utólag módosítják azokat a felsőbb erők, így amiben sokan és sokáig hittek, az végül hazugságnak bizonyul. Gyakorlatilag úgy tűnik, hogy az "égiek" is csak játszadoznak velünk csupán és ebből az egész, zavaros helyzetből is nekünk kellene kiszabadítanunk magunkat úgy, hogy közben csak ellentmondásos infók állnak a rendelkezésünkre. :)

2021. okt. 1. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


becsapod magadat azzal, ha egyféle, univerzális értelmet keresel az élet értelmének a kérdésére. Az önbecsapáson túl megpróbálod lerázni magadról annak a felelősségét, hogy valami értékesebb értelmet találj az életednek, hiszen meéred a legegyszerűbb magyarázattal. Ezért persze nem ítélet meg senki téged negatívan, de elegendő-e a legkézenfekvőbb magyarázat a számodra? Érdemes-e további kutatásra a téma?


Nyilván ahány lény, annyi lehetséges cél, annyi lehetséges értelem van.


Igen, vannak, akik életének értelme a szaporodás. Vannak, akik a kizsákmányolás-büntetés-tengelyen értelmezik a létüket, meg akik anyagi javakat felhalmozni szeretnek, meg akik feláldozzák magukat egy szabadságharcban, meg akik gyermekmenhelyet alapítanak, illetve olyanok is akik megvilágosodni szeretnének. Meg mindenféle mások. Ugyanúgy, ahogy én pl. nem irtom az esőerdőt profitért -és ezért nem is hibáztathat senki- nem kérhettem számon mindazon embereket, akik pl. a karrierjükért/kupakgyűjtésért/insacelebségért élnek. Miért is kellene különböző embereknek azonos értelmű élete legyen? Oly sok minden elérhető, választható értelem van.


A fő kérdés az, hogy te melyik értelem mentén, melyik cél irányában tartod érdemesnek élni az életed.

2021. okt. 1. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!