Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Volt már halálközeli élményed?...

Volt már halálközeli élményed? Mit láttál/tapasztaltál? Vagy volt már, hogy valaki meghalt és ott voltál és láttad a szellemét vagy érezted a jelenlétét?

Figyelt kérdés
Bármilyen tulvilaggal kapcsolatos tapasztalás érdekel, de tényleg csak olyanokat írjatok, ami valóban megtörtént veletek, vagy közeli ismerősötökkel.
2021. okt. 20. 22:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%

A nagypapám halála után voltak érdekes dolgok.

Szekrények nyíltak ki, sokszor éreztem a jelenlétét.

2021. okt. 21. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

7 éves koromban nagyon közel álltam ahhoz, hogy elvigyen az a bizonyos kaszás. És ez nem csak képletes. A szüleimmel elmentünk a Miskolc-Tapolcai barlangfürdőbe. Sosem tudtam úszni, és sajnos utána sem tanultam meg.

Valahogy elkeveredtem a szüleimtől a vízben, tök jól elvoltam, mígnem egy részeg társaság jelent meg. Elkezdtek befelé ugrálni a vízbe, persze felügyelő / vízimentő sehol; az egyikük mikor beugrott, nem vett eszre engem, a vizben ahogy ott lédereztem, a pasas maga alá temetett. Utolag mint kiderült, eltört 2 bordám, az egyik átszúrta a tüdőmet. Soha nem felejtem el azt a pokoli fájdalmat.

Elkezdtem hallucinalni, és a medencénél megjelent egy fekete csuklyás ember. Nem érdekelt semmi, elfogadtam, hogy én itt és most meg fogok halni, eszembe jutott a szüleim aggódó arca, és a húgom szerető ölelése. Ezért nem ereztem félelmet. Valahogy akkor magától értetődő volt a halál, de könnyedséget éreztem.

De nem így fogtam fel. Valahogy abban a fél percben (???) megszűnt létezni az idő. Nem féltem. Simán meghaltam volna, pedig akkor még alig éltem.

Kis idő elteltével a társaságból az egyik pasas rájött, hogy baj van. Kihúzott a vízből, elkezdett ordítani, a szüleimet kereste. A szemem sarkából láttam, ahogy a csuklyás ember szertefoszlik. Majd azután csak foszlanyok vannak meg, enyhe emlékképek, ahogy bevittek a miskolci kórházba. Soha nem felejtem el az élményt.

2021. okt. 21. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer gombamérgezésem volt, valahogy rossz gomba is került a jók közé. Evés után lefeküdtem, hogy alszok és egyszer csak olyan fura érzésem volt, felülről láttam a saját testemet, a plafonról. Nagyon jó érzés volt ott fent lenni, én egy örök aggódós, stresszes ember vagyok, de akkor ez megszűnt, csak egy ilyen kis vékony aranyfonalszerű fény kötött össze a testemmel. Ezt valahogy nem is érzékeltem rosszul, hogy ott van a testem lent, nem ijesztett meg, "Én" onnan fentről nem néztem végig magamon, hogy akkor most milyen vagyok, vagy ilyesmi, az az eszméletlen könnyű, jó érzésem volt, hogy most semmi nem fáj, ez kötötte le a gondolataimat, hogy hogy fejezzem ki. Akkor jött egy gondolat, hogy mehetek feljebb is, igazán fel, de akkor el fog szakadni az az arany fonál és akkor nem tudok visszajönni, én pedig azt választottam, hogy visszamegyek, mert még csak 21 éves voltam. Nem láttam alagutat, meg ismerősöket, ilyeneket, csak egy kerek fényt, kicsit olyasmit mint mikor a nap lemegy, de messzi ék, távolinak tűnt. Szerencsére nem lett maradandó betegségem a mérgezés miatt, ami szerencse, a májam volt csak oda egy ideig. Ezek után kezdtek érdekelni jobban ezek a dolgok, elkezdem hinni benne, hogy a lélek tovább él. Egy barátommal megbeszéltük, hogy amelyikünk előbb meghal, jelez a másiknak, ha van tovább. Aztán később ő meghalt. Volt egy idegesítő szokása, hogy elvont, ritkán látott zenéket és filmeket nézettamiket kb. senki más, elmesélte és nem mondta el a címüket, nehogy megtaláljam, ezzel bosszantott. Amióta meghalt, a legváratlanabb időpontokban megjelentek egy lepke, mindig ugyanolyan mintájú és akkor a keresőm bedobta a fura, ritka zenéit, filmjeit. Nem mondtam neki soha, hogy mennyire szeretem a pillangókat, szóval érdekes egybeesés, érdekes, hogy amíg élt és direkt kerestem, nem találtam ezeket.
2021. okt. 21. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Lehet nem teljesen a kérdésre válaszolok de ez is halálhoz kapcsolódik. Idős 90 éves nagynéném lakott öregek otthonában. Szoktuk látogatni férjemmel. Utoljára már nagyon rossz állapotban volt. Feküdt, szunyokalt. Nagyon lesovanyodott. Egyszer csak felnezett, megfogta a karomat. Jéghideg volt a keze. Aztán elmentunk. Forró augusztusi nap volt, kánikula. Egy vagy másfél óráig én majdnem megfagytam. Fáztam, vacogtam. Úgy tartják a haldokló energiát vonhat el mert szüksége van rá. Biztos ez történt. Hamarosan meghalt.
2021. okt. 21. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Körülbelül 2hettel ezelőtt volt,hogy anyukám unokatestvére meghalt,nagyon súlyos beteg volt. Kint voltam a háza előtt és vártam a mentőket. Egyszer csak 2lampa(mozgaserzekelos) egyszerre gyulladt ki,teljesen különböző helyeken voltak,nagy távolságban egymástól. És egyszerre lett sötét. Ott már tudtam,éreztem,hogy elkoszont és meghalt 😞 sajnos,ő nagyon sokat szenvedett az életben,több mint 10eve járt dialízis,mert vesebeteg.
2021. okt. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Félelmetesek ezek a történetek! Olvasom őket és futkos a hátamon a hideg, főleg az utolsó lámpás.. ááá.. meg a csuklyás sem semmi a medencénél.


Én voltam eszméletlen alkoholmérgezett állapotban meg 1x felvágtam az ereimet de nem volt halálközeli élményem egyiknél sem.

2021. okt. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat! Tényleg elképesztő mindegyik. Én biztos vagyok ebben, hogy a lélek kiszáll a testből ilyenkor, úgyhogy én mindegyiket elhiszem, hogy ezek így történtek. Szívesen olvasnék még hasonlókról, ha esetleg megosztaná valaki még a történetét.
2021. okt. 21. 23:50
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2 ilyen történetem van. Az első mikor nagyszüleimmel elmentünk kirándulni, és az autónk véletlenül belegurult a vízbe (inkább száraz ér) és ott abban a pillanatban ahogy gurultunk, végig gondoltam az eddigi életem, aztán hirtelen egy megnyugvást éreztem, és teljes sötétség...

A második az kb 2 éve volt. Amikor elájultam, vagy valami ilyesmi és egy kis idő kiesett az emlékezetemből, aztán csak arra emlékeztem hogy egy fehérségben vagyok és valami húz magával én pedig hagyom. Tudtam hogy visz valahová, de szerettem volna abban a fehérségben maradni. Aztán ez a húzás megszünt és átváltott fájdalommá, mert ugye bevertem a fejem. Később Kiderült hogy azért ájultam el mert leesett a cukrom.

Amúgy bocsi a hosszú szövegért.

2021. okt. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Én már voltam a mennyországban.

Végtelen tökéletes egység.

2021. okt. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Az öcsém eltűnt. Én nem aggódtam túl a dolgot, 20 éves volt, kicsit zűrös baráti körrel, máskor is volt, hogy nem tudtuk épp kinél bulizik. Este a fal felé fordulva aludtam, majd felébredtem, megfordultam és azt láttam, hogy áll egy alak a szobában az ablakom előtt. A beszűrődő lámpafényben csak a fekete sziluettjét láttam és tudtam, hogy a testvérem lehet az. Rábámultam a sziluettre, a kutyám az ágyam mellett nagyot nyújtózkodva, jókedvű farkcsóválással köszöntötte, ő is az alakra nézett közben. Az a tipikus kutyaköszönés volt, amikor meglátja a szeretett gazdit, nagyot ásít, mert jót aludt, nagy nyújtózkodás, kutyapopsi az égbe és hatalmas farkcsóva, közben annak a szemébe nézve, akinek épp köszön a kutyus. A kutyám nagyon valóságos volt. Megint ránéztem az alakra és azt gondoltam: ez lehetetlen. Azzal visszafordultam a fal felé és aludtam reggelig.

Biztos, hogy nem voltam teljesen ébren, különben sikítva menekültem volna ki ijedtemben.

Reggel azonnal eszembe jutott az álmom és nyugtalan lettem, mert abban biztos voltam, hogy a kutya valóságos volt és valóban köszönt. Az alak mégis álomszerű maradt az emlékemben.

Küldtem egy sms-t a testvéremnek, de kézbesítetlenül visszapattant. Akkor már nagyon rossz sejtésem volt. Munka közben jött a telefon késő délután, hogy megtalálták holtan.

2021. okt. 23. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!