Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Reinkarnáció. Van, aki szerint...

Reinkarnáció. Van, aki szerint az egyén dönti el, hogy mit akar csinálni a következő inkarnációban. Igaz lehet ez?

Figyelt kérdés

2021. dec. 23. 04:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
76%
Nem. Akkor már az előzőben is eldönhetted, miért pont ezt választottad volna? Tekintve, hogy kiirtad ezt a kérdést, annyira csak nem jött be az élet gondolom, mintha te válszthattad volna.
2021. dec. 23. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
42%
Ha válaszhattam volna,nem az lettem volna mint most.Ott is biztos a s.ggnyalás érvényesül.
2021. dec. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
75%
Aligha van teljes körű döntési szabadságunk ezügyben lélekként. Én is olvastam hasonló fejtegetést arról, hogy a lelkek valamiféle közös tervet szőnek a születésük előtt. Cuki volt, de hippi-naivista. Ha van egyáltalán valamiféle lélekvándorlás, annak valószínűleg a karma ad életeken átívelő értelmet.
2021. dec. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
83%
Az egyén halál után megsemmisül. Esetleg a lélek dönti el, de ha így van akkor sem földi szempontok és értékek alapján dönt, hanem a fejlődés lehetőségei miatt és nagy eséllyel a karma is meghatározó tényező.
2021. dec. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
75%

Nem egy opció van a lelkek szintjén.

Nagyon eltérő szinteken és "típusokban" léteznek a lelkek, habár emberként leszületve közel egységes tűnhet, de korántsem úgy van.

A teljesség igénye nélkül, van pár milliárd lélek, aki itt, ezen a planéták érte el az "emberi szintet". Van itt pár milliárd lélek, akik különböző más bolygókról, csillagrendszerekből lettek áthozva, hogy itt folytathassák a fejlődésüket, ami korábban máshol veszélyeztetett lett, vagy félbeszakadt, külső körülmények miatt vagy saját hibájukból.

Van pár száz millió lélek, akik saját akaratukból, tanulás és fejlődésképp, segítő szándékkal különböző világokra mennek, és ott leszületve a bolygón élő lényekként, törekednek segíteni a fejlődést.

Nehezítés, hogy mindenkinek be kell tartani a helyi "közmegegyezésen" alapuló törvényeket, azaz korábbi emlékeit, tudását nem hozhatja le a születésnél senki, csak a lelkének hajlamaira, irányultságaira támaszkodhat.

Persze lehetőség van szellemi gyakorlásokkal áthatolni a fátylon, és hozzáférni részben vagy egészben a teljes emlékezetet, azonban ezt nagyon kevesen érik el.

...és itt szeretnék akkor a kérdésre válaszolni, sok lélek már magának állítja össze az életfeladatokat, a megtapasztalni, megélni kívánt dolgokat. Sok leleknek segítenek, hogy hová szülessenek, sok lélek pedig még csak "szabadon" leszületik szerintem.

Csak egy példa a Dalai láma, aki már sok sok élet óta mindig tudatosan visszaszületik, halála előtt megmondja hová születik legközelebb, kik lesznek az új szülei. Aztán pár év múlva a szerzetesek megkeresik a családot, próbára teszik a pár éves gyerek testében újra lejött öreg lelket, és elviszik magukkal a kolostorba, hogy folytathassa a sok száz éve végzett munkáját.

Vannak más lelkek is így.

2021. dec. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
91%

Hogy igaz-e azt nem hiszem hogy lehet tudni. Egy biztos, hoygha vannak tervezett életek, akkor más értékrend szerint működik a tervezés és nem földi szemmel.

De ha van is választás, nem hiszem hogy mindenkit megillet a lehetőség.

2021. dec. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 SZücsöm ***** válasza:
31%

1 valamiben biztos vagyok, aki túl sok információt állít hasonló témán belül az (szinte) tuti hogy hülyeségeket "beszél". (Igen itt az 5ösre gondolok)


4 Hogyan definiálod a fejlődést? Mihez képest, merre kell fejlődni? Ki szabja meg hogy mi a helyes fejlődési görbe? Mi haszna van egy nem anyagi entitásnak/szubsztanciának, abból ha anyagi világból származó tudásokat,tapasztalatokat halmoz fel?

2021. dec. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
57%

Látod hogy még a vírusok szintjén is van fejlődés, a sejtek szintjém, a biológiai egyedek szintjén is van fejlődés....miért pont a lelkek szintjén ne lenne?

Akár naponta meg is láthatnád ezt, ha nem lennél vak a világra.


"1 valamiben biztos vagyok, aki túl sok információt állít hasonló témán belül az (szinte) tuti hogy hülyeségeket "beszél"."

Tényleg ebben az egy dologban vagy csak biztos ?!? 👏

2021. dec. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
52%

A világon sok nyomorba, szeméttelepre született és ott felnövő gyerek.

Ugyan, ki gondolná, hogy ez a lélek születés előtti választása?

Gondoljunk az indiai páriákra, akik egy gatyában merülnek a szennyvízcsatornákba tisztítani azt, vagy a favelákban tengődő gyerekekre/

felnőttekre.

Még a legprimitívebb lélek sem vállalná önként a fentieket.

2021. dec. 24. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
47%

#9, Még a legprimitívebb lélek sem vállalná önként a fentieket.


Honnan tudod? :) Lehet, hogy "ott fönt" ez jó bulinak tűnik.

"Ezt is kipróbálom, mert nem volt még részem benne.."

"Ebben az életemben nő leszek, mert eddig mindig pasi voltam"

"Most szegény leszek, mert legutóbb gazdag voltam.." Stb.

2021. dec. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!