Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Rossz karmát szereztem ezzel?

Rossz karmát szereztem ezzel?

Figyelt kérdés

Netes oldalon “dolgozom”, vagyis hát inkább pénzt szerzek már nagyon sok éve. Én középszar kategóriában vagyok, van egy kis kialakult vendégköröm de 900. Vagyok az oldalon és nem olyan nagy szám ez az egész és most jött egy olyan időszak hogy elfogyott minden pénzem és egy hétig nagyon nagyon nehezen fogom tudni megoldani a dolgaimat mert a számlákra meg a tartozásaimra elment a pénz. De utána majd helyreáll minden, csak olyan stresszelő ez.

Ez az előzmény.

Tegnap dolgoztam és szoktam nézegetni közben a többi előadót is. Észrevettem hogy valaki tiltott tevékenységet csinál, ami ráadásul undorító is, és bejelenetettem az adminoknak. Ez az illető 25. helyezés volt az oldalon. Éjjel letiltották a profilját, és szerintem örökre tiltva marad egy ilyen húzásért. Ha én nem szólok szerintem nem tiltják le.

Irigységből, elkeseredettségből tettem ezt. Volt bennem egy olyan hogy -1 akinek helyettem fizetnek.

Rossz karmát szereztem ezzel magamnak?


26/n



2022. okt. 1. 21:53
A kérdező szavazást indított:
Igen, ezt vissza fogod kapni. Semmit nem ártott neked az az illető és annak is biztos oka van hogy neked miért nem megy olyan jól.
Nem, főleg hogy tiltott tevékenységet csinált. Jól tetted hogy beavatkoztál, az ilyeneket szűrni kell.
12 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
37%
Ne aggódj emiatt. Te olyan vagy, mint egy gomba. Szépen nődögélsz egy helyben, ha nem zavarnak, és bár mérgező vagy, nem kell téged megenni. Persze csak átvitt értelemben. Remélem átment a mondanivaló a sorok között.
2022. okt. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
37%
A fizetős online szex szolgáltatóknak eleve rossz a karmájuk.
2022. okt. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Lehetséges hogy valamilyen formába vissza kapod. Mivel igazad volt ezért lehet hogy sokkal enyhébb karmát kapsz
2022. okt. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha jogosan jelentetted, akkor az miért lenne rossz karma? Még ha irigység vezérelt is, a mások által megalkotott, általad és általa is elfogadott szabályok megszegésével ő vonta magára a jelentés kockázatát. Egyáltalán nem tudhatod, hogy csak te jelentetted. Könnyen lehet, hogy más szintén jelentette, nem csak te. Sőt lehet, hogy mire te jelentetted, már rég folyamatban volt a tiltása és az se változtatott volna semmit, ha te nem jelented. Szóval egyáltalán nem biztos, hogy bármi rossz volt abban, hogy megtetted.


Rossz karmát majd akkor fog maga után vonni ez, amikor te fogsz ilyen vagy más szabályokat megszegni és ezért téged vesznek mások elő. Vagy amikor kitudódik, hogy mit csinálsz és mások megvetnek érte. Ez utóbbi viszont eléggé bele van kódolva az élethelyzetedbe...

2022. okt. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

ó , az már megtörtént, azon már túl vagyok. oldal szabályt meg direkt nem szegek, gondosan ügyelek arra hogy mindent betartsak , nehogy kitiltsanak.


az utolsó 2 válaszolónak köszönöm, jó válaszokat adtatok.

2022. okt. 4. 12:56
 6/10 anonim ***** válasza:

Ok és okozat

Bármely cselekvés, gondolat, szándék annak megfelelő és arányos hatást vált ki. Minden eredmény valamely okból ered. Minden impulzus előbb vagy utóbb visszatér ahhoz, aki gerjesztette. Az életünk során velünk történő egyetlen esemény sem véletlenszerű.

Bármilyen esemény, kellemes vagy kellemetlen, hűen tükrözi múltbeli gondolatainkat vagy cselekedeteinket, szavainkat vagy szándékunkat. Ezért soha nem beszélhetünk igazságtalanságról, és nincs bocsánat az elkeseredésre, rosszaságra, féltékenységre, kevélységre, mert ezek nem mások, mint a múltban általunk elkövetett cselekedetek hatásai.

A továbbiakban nézzük, hogyan történik ez a folyamat. Patandzsali a „Jóga szútrák”-ban magyarázza azt, hogy karmikus cselekedeteink sokasága gerjeszti előző és jövőbeli életeink minden tapasztalását. Ez a Patandzsali által említett karmikus raktár az emberi lény okozati teste. A kauzális (okozati) testünk úgy működik, mint egy univerzális (kozmikus) számítógép, hűen feljegyez minden cselekedetet, gondolatot, szándékot, szót vagy tapasztalatot, amit a lélek inkarnációi során a Földre vetített. Ezek a cselekedetek bizonyos szubtilis bevésődésekként, úgynevezett SAMSKARÁK-ként raktározódnak. Ahogyan magnószalagra rögzíthetünk bizonyos hangokat, ugyanígy cselekedeteink, vágyaink, tapasztalásaink is, hűen és azonnal feljegyzésre kerülnek szubtilis benyomások, samskarák formájában kauzális testünkben, és ezek a samskarák ebben vagy jövőbeli életeinkben kifejezésre jutnak.

Ez a folyamat addig történik, amíg meg nem tanulunk elkülönülten, kötődések nélkül cselekedni. Amikor nem létezik többé egónk által diktált kötődés, többé nem jegyződik fel semmi, és ha már nem léteznek szubtilis bevésődések, samskarák, nincs szükség újabb reinkarnációra. A szalag letörlődik, és mi teljesen szabadokká válunk.

2022. okt. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Jó és rossz cselekedeteink karmája nem szükségszerűen azoktól a személyektől fog ránk visszahatni, akikkel szemben cselekedtük azokat. Segíthetünk egy személyen és valamikor nekünk is segít majd egy másik személy. Rosszat tehetünk valakivel és valamikor ennek megfelelő rosszat tesz velünk egy teljesen más személy. Szerethetünk valakit és valamikor hasonló szeretettel ajándékoz meg minket másvalaki. Mivel egyenlőre értelmünk még nem képes a szellem legfelsőbb szféráiba behatolni, ami előző életeink memóriáját tartalmazza, egyenlőre egyszerűen el kell fogadnunk, hogy van egy igazságos és egyetemes törvény, amely pontosan meghatározza életünk erőfeszítéseinek eredményeit.
2022. okt. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hogyan hat a karma?


Személyiségünk és szándékaink aszerint alakulnak, hogyan éltünk, cselekedtünk, táplálkoztunk, harcoltunk egymást követő előző életeink hosszú sora alatt, egészen mostanáig. A Mindenható nem jutalmaz és nem is büntet. Ő csupán tükröz, rámutat, kifejez és reagál. Ő az egyetemes és tökéletesen befolyásolhatatlan tanú. Mindenki maga dönt sorsa felől, gondolatai és cselekedetei által.


Amennyiben ezek a gondolatok valamilyen szinten eljutottak hozzánk, nem fogunk ezentúl senkit sem okolni az elszenvedett szenvedésekért. Teljes felelősségtudatot kell kialakítanunk megtapasztalásaink iránt, mivel ezeket mi kreáltuk, múltbeli cselekedeteink által.


Ha azt mondjuk: „A Jóisten akarata” – még ez is egyfajta menekülés a felelősség elől az adott helyzettel szemben, amely a múlt visszatükröződése. A Mindenható csupán szemlélője az általunk létrehozott sorsnak vagy karmának.


Végül levonhatunk bizonyos konklúziókat arra nézve, hogyan hat a karma:


1. Minden olyan tapasztalat, amellyel a jelenben szembesülünk, a karmikus behatások egyenes következménye.


2. A hétköznapi egyén képtelen meglátni a kapcsolatot a múlt cselekedetei és a jelen reakciói között.


3. Az egoizmus, rosszindulat, az önző cselekedetek szenvedést okoznak. Örömöt, elragadtatást és boldogságot csak az önzetlen, egoista megnyilvánulástól mentes cselekedetek kelthetnek.


4. Egy lecke mindig egy karmikus szelet által tanulható meg.


5. Hasonlóképpen annak a lehetősége is létezik, hogy előre szabadon megválasszuk, megtanulunk-e bizonyos leckéket vagy sem.


6. Amennyiben a leckét tökéletesen megtanultuk és az Isteni Kegyelmet kérjük, a karma villámgyorsan eltüntethető az Isteni Kegyelem által.


7. Minden lény jó legbelül, csupán cselekedetei lehetnek rosszak néha.


8. Igazságtalanság nem létezik, erről soha nem beszélhetünk a karma perspektívájából.

2022. okt. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

4# Ok és okozat


Bármely cselekvés, gondolat, szándék annak megfelelő és arányos hatást vált ki. Minden eredmény valamely okból ered. Minden impulzus előbb vagy utóbb visszatér ahhoz, aki gerjesztette. Az életünk során velünk történő egyetlen esemény sem véletlenszerű.


Bármilyen esemény, kellemes vagy kellemetlen, hűen tükrözi múltbeli gondolatainkat vagy cselekedeteinket, szavainkat vagy szándékunkat. Ezért soha nem beszélhetünk igazságtalanságról, és nincs bocsánat az elkeseredésre, rosszaságra, féltékenységre, kevélységre, mert ezek nem mások, mint a múltban általunk elkövetett cselekedetek hatásai.

2022. okt. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
4# ¨Irigységből, elkeseredettségből tettem ezt.¨
2022. okt. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!