Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mivel lehetne elérni, hogy...

Mivel lehetne elérni, hogy minden karma maradjon az adott életen belül?

Figyelt kérdés

Csakratisztítás, meditáció, stb?

Vannak olyan gondok az életemben, amiket nem tudom mi végre hozta be a "karma", amikor látszólag semmi nem kellene, hogy ezt kiváltsa. Megnézte egy energiamezőket látó és kifejezetten ezzel foglalkozó valaki, aki korábban már utaztatott is és feljött több olyan, korábbi életem, aminek ezek áthozott karmái.


Viszont, ha belegondolunk: ennek így mi értelme????

Meghalok, visszakerülök, és egy akkora RESETET nyomunk, hogy az újabb leszületésünkkor semmit nem tudunk. Semmit. Azt is újra kell tanulni, hogy ne szarjuk össze magunkat, hogy meg tudjunk szólalni, stb. Így egy olyan karma, aminek nem ismerjük az előnyét inkább idegesítő és zavaró az utunk járásában, mint előrevivő. Mert ha jelen életemben mondjuk megcsalom a partneremet, vagy kirablok valakit, majd engem is megcsalnak vagy kirabolnak, akkor világos a tanulság, az ok-okozatiság.

De ha én most azért szívok, mert ezerháromszázvalahányban csináltam valamit és most 2024-ben jön elő, ez inkább kontraproduktív, félénkké, riadttá, bizonytalanná teszi az embert.

Jó lenne egy olyan meditatív vagy bármilyen módszer, ami arra kondícionálná az embert, hogy az egyenes ok-okozatiság azon az életen belül lezajlódjék és ne ilyen rébuszokban kelljen élni.



febr. 3. 10:36
 1/6 A kérdező kommentje:

Így egy olyan karma, aminek nem ismerjük az előnyét


Bocsánat, nem előnyét, hanem előzményét akartam írni.

febr. 3. 10:37
 2/6 Grimfox ***** válasza:
100%

A karma nem azért van, hogy előnye, vagy hátránya legyen. Nem büntet, vagy jutalmaz. De még csak nem is azért van, hogy tanulj belőle. A karma tényleg csak ok-okozat. Azért van, hogy a világ körforgása fennmaradjon. Persze tanulhatsz belőle, de ez opcionális, nem ez a célja. Nem kell tudnod, mi okozta a karmádat ahhoz, hogy foglalkozz vele. Azt kell tudnod, hogyan működik a karma. Akkor a rossz karmádad nem fogod tovább halmozni, a jó karmádat pedig nem fogod elpazarolni. Erről hosszú, és eléggé velős könyvek szólnak, amit nem csak végigolvasni nehéz, hanem értelmezni is. Az alapja összegezhető abban, hogy élj úgy, hogy odafigyelsz magadra, és a környeztedre(hogyan reagálsz a környezetedre, és a környezet hogy reagál rád), a döntéseidet mindig gondold végig alaposan, a rosszra, ami veled történik ne válaszolj rosszal, a jóra, ami veled történik válaszolj jóval. Ez így nagyon leegyszerűsített, de kiindulásnak jó. Ehhez nem kell tudnod, mi okozta a karmát, csak azt, hogy a karma, amit most éppen látsz(a jó, és rossz események) mit vált ki belőled, és erre kell megfelelően válaszolnod. Akkor egyre kevesebb karmát fogsz továbbvinni későbbre, és amit most teszel, ha nem is emlékszel már rá, nem okoz majd annyi szenvedést.

Ha bővebben akarsz foglalkozni a témával, akkor a karma-jógáról kell olvasnod. Lehetőleg régi hindu szerzőktől, ne valami kétes európai ezo-gurutól.

febr. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az egész kérdést el sem olvastam mert nincs jelentősége.

A válasz az hogy el kell érni a megvilágosodást (pontosabban rá kell jönni hogy nincs aki megvilágosodjon) és akkor az összes karma lezáródhat a halállal.

febr. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szóval beszéltél egy energiaérzékelővel éy ezt nem kérdezted meg tőle? O.o


Az még mindig te vagy. A te szemyiséged a lényeg, nem hogy miket tettél. Ez egy létezés. Ne hidd, hogy az más valaki volt. Az te voltál csak pár évnyi személyes idővel ez előtt. Inkább tanulj. Azért is veszed észre, és zavar, mert most nem vagy vele békében.

febr. 4. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
A ZSidó és GONOSZ azt találták ki , hogy rákényszerítik a többieket az izgatasra ,hogy ne szexejenek , ne legyen semmi érzelme a kölykeik elmejeben. Így nincs semmi értelmuk az izgatasnak és érzése sincs az álatoknak. Szenvednek , mert a zsidó mondta, hogy gyakorolni kell. Még akarják ölni a GONOSZOKÁT, mert nem haggyja enni azoknak fiait akik segíteni akar mindig. A ZSIDOK mindig esznek és sokáig élnek. A 2 cigány nem vigyáz arra azokra az álatokra nincs szükség pedig csak itt lehet megbüntetni mindet. Kettőnél több elpusztul az nagy baj.
febr. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Megvesztegetéssel. :) Nem,amúgy,a karma kiegyenlítődésre törekszik. Szerintem max elkerülni lehet,és azt sem mindet,max egyes eseteket.
ápr. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!