Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ha valaki 2-szer elárult, és...

Ha valaki 2-szer elárult, és én visszaadtam neki, de most lehetőségem van tönkretenni az életét, akkor ha megtenném, az okozna valamilyen karmikus kapcsolatot, vagy bármi egyéb köteléket, ami a mostani, vagy következő életeim során gondot okozhatna?

Figyelt kérdés

Tehát 1,5 éve nagyon csúnyán elárult. Tönkretette az egész szociális életemet. Igaz, hogy csak online volt, de a való életben nincsenek barátaim, nincs kivel beszélgetnem, csak ez volt, és ő tönkretette. Akinek vannak a való életben barátai, vagy több helyen is jelen van, annak nyilván ez semmiségnek tűnhet, de nekem nem az, azóta sem jöttem helyre.


Tavaly nyáron szereztek róla infókat. Eszembe nem jutott volna kiszivárogtatni, megbocsátottam neki, jóba lettem vele, de most ősszel még aljasabban, még kevesebb indokkal ugyanúgy kiszivárogtatott engem. Soha nem gondoltam volna, hogy megint ugyanezt teszi. Erre csináltam én is róla egy soft online szivárogtatást. De ő számára ez semmiség volt, mert a fősulija miatt csak nyáron volt jelen. Egyszerűen nem tudom feldolgozni. Próbáltam vele megbeszélni, és elmondani, hogyan tehetné jóvá, de csak hazudozott, átvert, lekoptatott. Most azt hiszi, hogy sikeresen megszabadult tőlem, de azok után, amit tett, egyszerűen néha hatalmas düh van bennem. Nem gondolkodok ezen minden nap, szerintem nincs kihatással a napi életemre. Naponta néha eszembe jut párszor ez a személy, a régi emlékek, míg máskor szinte kontrollálhatatlanul nagy düht érzek vele szemben. Mit tudnék tenni? Milyen opcióm vannak, és ezek mivel járnának, mik lennének a következmények?


febr. 11. 01:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

“de most lehetőségem van tönkretenni az életét, akkor ha megtenném, …”


Akkor, ha megtennéd, továbbra is egy savanyú, barátok nélküli, gyűlölködő, kicsinyes ember maradnál.

De ezt szerintem te sem gondolod komolyan, és felül tudsz emelkedni a sértettségeden, gerinces emberhez méltóan.

Kitartást kívánok számodra!

Mindig van kiút mindenből, és az tanulás, a változás, az út maga a fontos, nem a cél.

febr. 11. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1.: Nem voltam azelőtt ilyen, aztán mégsem voltak barátaim, meg ugyanúgy nem kedveltek. Nem változott semmi sem, de legalább ismeretlen emberek tudnak indokot találni a kötekedésre. Ezt most nem rád értettem, csak általánosságban.


Egyébként nagyon kíváncsi vagyok arra is, hogy mi változna, hogyan élném meg, milyen érzés lenne, ha megtenném. Egyszerűen szeretném megtapasztalni. És nem hinném, hogy ettől jobb vagy rosszabb ember lennék. Pusztán csak egy cselekedet. Mint ahogyan ha most elkezdenék rászorulókat segíteni, attól nem változna meg a gondolkodásmódom, nem lennék se jobb, se rosszabb ember.


Még egy érdekesség. Aznap, amikor másodjára elárult, pont egy gyerekkori, rég nem látott haverral mentem el egy jó kis programra. És amikor hazajöttem, akkor rám írt a kérdésben említett egyén, én pedig közöltem vele, hogy semmit nem jelent számomra, nem akarom az életembe, abszolút közömbös. Minden kérdésére hidegen, de illedelmesen válaszoltam, és ő ezen nagyon megsértődött, aminek a végén szóbeli megnyilvánulása lett, és azután történt a második eset. Megtehettem volna, hogy simán csak letiltom, mint ahogyan ő szokta, és mások is csinálják. Ezóta a cselekedete óta nem tudok túllépni, mintha kísértene, nem tudok tőle szabadulni. Olyan, mintha direkt megérezte volna, hogy túl vagyok rajta, elfelejtettem, nem haragszom rá, és erre tett érte, hogy megint megmérgezze az életemet.

febr. 11. 03:00
 3/9 anonim ***** válasza:
34%

Elsősorban ezt az életedet cseszed el ezzel a gyerekes hozzáállással.


Következő pedig már nem lesz.

febr. 11. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Mint ahogyan ha most elkezdenék rászorulókat segíteni, attól nem változna meg a gondolkodásmódom, nem lennék se jobb, se rosszabb ember."

Ha ezt elkezdenéd (nem online, hanem személyesen), azáltal kapcsolatba kerülhetnél más emberekkel, ami által új nézőpontjaid lehetnének.

Ha ezt a bosszúálló tervedet meglépnéd, az is változtatna rajtad. Nincs olyan lépés az életben, amit csak úgy meg lehet tenni.

febr. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hiba volt passzív agresszívan hidegen beszélni vele, ennél a nulla beszéd is sokkal jobb. Inkább foglalkozz azzal a haveroddal akivel mentél a programra.
febr. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

5.: Az a hiba, hogy foglalkozok azzal, mi volt a hiba. Szerintem teljesen fölösleges így elemezgetni a külvilággal való kapcsolatomat. Főleg gyakorira kérdéseket kiírni, mert itt csak azt kapom meg, hogy azért vagyok magányos, gyűlölködő ember, mert így gondolkozok. De arra soha nem kapok konkrét választ, hogy hogyan is lehetne változtatni, mit kéne pontosan tennem. Csak egy olyasmi kaliberű választ kapok, hogy ott van bazd+ a hegycsúcs, mássz fel rá. De hogy hogyan másszak, melyik útvonalat válasszam, azt már senki nem írja le.


Egyébként amikor általánosba jártam, akkor nagyon bosszúálló voltam, mindent visszaadtam, meg egyáltalán nem törekedtem arra, hogy jól bánjak másokkal. Azzal, hogy itt most elemezgetem, hogy mi volt a hiba, csak szarul érzem magamat. Bezzeg amikor általánosban azt csináltam és mondtam, ami jól esett, vagy amit jogosnak éreztem, akkor voltak barátaim, és népszerű voltam. De amikor jött a középsuli, elkezdtem az ilyen spirituális hülyeségekkel foglalkozni, meg hogy ne ártsak senkinek se. Próbáltam is jobb ember lenni. A haverjaim sokat csesztettek azzal, hogy bosszúálló vagyok, meg fösvény. Megváltoztam, és mi lett az eredménye? Hülyének néztek, gyengének, akivel mindent meg lehet csinálni. Szóval nem fogok itt elemezgetni dolgokat, meg egyéb dolgokon filózni, hanem azt csinálom, amit érzek! Eddig szarul bántam magammal, és jól a külvilággal, ezt ideje lesz megfordítani.

febr. 13. 01:28
 7/9 anonim ***** válasza:
Igazából nem fordítgatni kellene hanem kiegyensúlyozni, de ez keveseknek megy, azért remélem neked sikerül, mert nem olyan egyszerű.
febr. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
7.: Úgy érted, hogy egyszer jó vagyok, míg máskor gonosz?
febr. 13. 18:32
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem, hanem hogy ez :"Eddig szarul bántam magammal, és jól a külvilággal, ezt ideje lesz megfordítani."

Egyikkel se bánsz szarul, hanem igyekszel kihozni hogy korrekt legyél de magaddal is

febr. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!