Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ha igaz a Biblia akkor semmifé...

Ha igaz a Biblia akkor semmiféle reinkarnációról nem beszélhetünk mert kijelenti, hogy bizony egyszer élünk egyszer halunk meg?

Figyelt kérdés

Jézus számtalan helyen említi a mennyországot ahol az otthonunk van. Nem gondolnám, hogy bármiféle megvilágosodás kell a belépéshez mert ilyenről szó nincs.


"Őrüljetek, ujjongjatok mert közel a mennyek országa"


Azért példálóztam Jézussal mert ő az egyetlen élő isten ezen a földön aki feltámadt és ma is él, ha egyszer ő azt mondja, hogy közel a mennyek országa és halálával megnyílik az emberiség előtt akkor az úgy is van mert az egyetlen aki legyőzte a halált feltámadt és ma is él



febr. 11. 10:45
1 2
 1/12 darklord88 válasza:
70%
Mert valaki ezeket írta akkor el is kell hinni?
febr. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Amikor Jézus azt mondta keresztelő Jánosról, hogy ő illés nem arra gondolt, hogy a reinkarnációja, hanem az ő lelke szellemi lénye keresztelő Jánosnak illés nem pedig ő maga illés
febr. 11. 11:27
 3/12 Grimfox ***** válasza:
83%

A kérdésedben ott a tökéletes válasz. "Ha igaz a biblia". Ez hit kérdése, elhiszed e, hogy igaz a biblia, vagy sem. Aki nem hiszi el, hogy igaz, annak egyáltalán nem egyértelmű, hogy menny, és pokol vár.

Emellett nem ő az egyetlen ember a történelemben, aki állítólag meghalt, majd feltámadt. A halál fölött aratott győzelem sok, még egészen archaikus vallásnak is központi eleme, nem csak a kereszténységnek.

Szerintem a legjobb, ha mindenki megelégszik a saját hitével, és nem sértegeti, kérdőjelezi meg mások hitét. Addig van békesség az emberek között.

febr. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%

Nem igazán értem én magam sem azt, hogy akkor a keresztények hogy állnak a reinkarnációval. A legtöbb helyen azt olvastam, hogy nem hisznek benne, viszont egy-két forrás azt állítja, hogy de, része a kereszténységnek, csak ki lett véve a reinkarnációról szóló rész a bibliából.


Volt itt olyan felhasználó, aki azt írta, hogy létezik reinkarnáció, addig reinkarnálódsz, míg van rossz karmád, majd Isten felenged a Mennyországba. Valahonnan ő is hallotta/olvashatta gondolom.

febr. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#4 Te a niczeai zsinatra gondolsz ahol nem átírták a bibliát csak mindenféle érthetetlen szöveget és apokrif iratot elvetettek ami benne sem volt és érthetővé tették a szövegkörnyezetett, hogy a ma élő ember számára érthetőbb és összefugöbb legyen


Csak is esetleg az apokrif iratokban lehetne a reinkarnációról vagy karmáról olvasni, de ezt úgy ítélték meg az akkori egyház vezetők, hogy bizony nem Isten szava és nem kerülhet bele a bibliába.


mi keresztények úgy vélekedünk a reinkarnációról és karmáról esetleg még a megvilágosodásról, hogy ezeket a fenmaradt iratokat róla mind emberek írták, és nem sugalmazott információ, mint a biblia ezért elvetjük ezt a tant.


Egyes keresztények egyenesen a sátán félrevezetésének tartják és úgy gondolják, hogy az ördög ezáltal a tan által távoltartja az embereket a valódi igazságtól miszerint az ember kétptelen a megvilágosodásra olyan értelemben ahogy azt keleten tanítják, képtelen saját magát megenteni mert egyfajta bukott állapotban vagyunk ahonnan csak Isten képes minket megmentenni az belé és Jézusba neki is az evangéliumába vetett hit által.

febr. 11. 11:46
 6/12 A kérdező kommentje:
A Kérdésemmel nem uszítani akartam csak pusztán kíváncsi vagyok, hogy aki hisz a reinkarnációban , de nem veti mega bibliát az, hogyan vélekedik arról, hogy a biblia nem a földi létet nevezi meg otthonunknak hanem azt a transzcendens helyet ahol Isten és az angyali laknak amit nevezhetünk Nirvananak (keleten talán így hívják) Vagy hívhatunk mennyországnak
febr. 11. 11:50
 7/12 anonim ***** válasza:
64%
A Bibliában rengeteg az ellentmondás, többek közt még az is le van írva, hogy nincs Isten. Just sayin'.
febr. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
88%

Ha Jézus írta volna a Bibliát, azt mondanám, oké, ez hiteles, egy igaz Mester maga állította össze.

De mindenki tudja hogy úgy lett összeollózva, még csak nem is fedhetetlen emberek által, hanem olyan püspökök-pápák rakták össze, akik egymást gyilkolászták a hatalomért, akik pénzért árultak bűnbocsánati cédulákat, stb.

Jézus valódi tanításai részben maradtak meg, és átdolgozva.

febr. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Grimfox ***** válasza:
100%

Akik a reinkarnációt veszik alapul, azok sem a földi életet teikintik a lélek otthonának. Épp ellenkezőleg. A földi életet egy akadályként tekintik, ami elválasztja az élőlényeket a valódi természetüktől, és az isten közvetlen megtapasztalásától.

Amennyire én tudom(nem ismerek minden vallást), csak a judaizmus az egyetlen vallás, ahol a lélek igazi otthona az élők világa, és ha itt meghal valaki, akkor az végleges, és tényleges halál. És ez még náluk sem minden irányzat szerint van így.

febr. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A zsidónak mindegy , mert nem érdekli hogy agyi poloska lesz vagy más valami. Ez az állati dolog szinte csak a zsidóknal van.
febr. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!