Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » A karma törvényében lehet hiba?

A karma törvényében lehet hiba?

Figyelt kérdés

A teremtés hibázhat vajon?

Én hiszek az ok-okozat törvényben, azaz, hogy minden pofont visszakapsz a élettől, legyen az negatív vagy pozitív dolog, amit adtál, az biztos, hogy nem marad szótlanul.

A halállal úgy vagyok, hogy nem feltétlen negatív dolog, sőt, szerintem nem is kéne úgy beállítani, hisz a halál az élet természetes része, két oka lehet: már elvégezte az illető a dolgát a fizikai síkon, abban az életében vagy pedig a karmája miatt hal meg pl. egy balesetben. Tehát erre alapozva nincsenek 'ártatlan áldozatok'.

Ez eddig szerintem teljesen elfogadható, ha belegondolunk a józan ész is ezt diktálja.

De ha azt mondom, hogy Hirosima, Chernobyl vagy Auswitz, akkor az összes áldozat tényleg halált vagy rokkantságot érdemelt? Akár az állatokat és a növényeket is beleértve, bár rájuk nem tudom, hogy hogy hatnak a karma törvényei.

Mit gondoltok?


2011. szept. 25. 16:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
48%
Én is úgy hiszem,minden valamiféle rend szerint történik.Ha a karmát vesszük alapul nem csak egyéni karma létezik,hanem egy család,egy népcsoport,egy ország karmájáról is beszélhetünk.Ami innen,a "kissé" beszűkült földi tudattal szemlélve katasztrófa vagy szörnyűség,annak mind-mind mélyebb értelme van,és többnyire kevésbé tragikus(ha hiszünk a reinkarnációban)mint láttatja magát.Persze nehéz emberfejjel jól látni ezt.
2011. szept. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
63%
És mi van, ha pl. azok az emberek Hiroshimában születésük előtt, ezt a "feladatot" választották, hogy meghalnak az atombombától, esetleg rokkantak lesznek? Vagy ilyen nincs?
2011. szept. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
Elgondolkodtató kérdés, én is hiszem hogy minden ami történt / történik / történni fog annak oka van. De ez engemis elgondolkodtad...
2011. szept. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
48%

Vannak Torvenyek, amik szerint elni kell minden foldi lenynek, amikor ezek szerint elnek, aztan lehet beszelni arrol, hogy ezeken a teruleteken amiket elkovettek, es azok, akik ott eltek, valoban mit kovethettek el, hogy ezt a sorsot kaptak.

Viszont a Torvenyek szerint nagyon kevesen elnek, es ezert nagyon sok tragedearol az ember tehet! TEhat Amerika, Hitler, Saddam pl. uralkodni akartak, es megkaptak azt a lehetoseget, hogy ezt megtegyek, hiszen evtizedeken keresztul uralkodtak, mint diktatorok, s mennyit artottak az emberisegnek, de mennyi kovetoje, es tiszteloje volt pl. akik a segitsegukre voltak, es tamogattak azt pl. ez is elgondolkoztato.

2011. szept. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Úgy érted, hogy nem mindent a Teremtő irányítana? Más is dönthet élet és halál felett? Nem hangzik túl jól.
2011. szept. 25. 18:36
 6/14 anonim ***** válasza:
"Újra játszhat" táblát kaptak. Szerintem ebben semmi furcsa nincs, még akkor sem, ha sokan voltak egyszerre, egy helyen.
2011. szept. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
47%
Igazat adok az előzőeknek. Annyit fűznék hozzá, hogy a Teremtő, és minden ami "Istenmegvalósított", a karma fölött áll. Isten, ha úgy akarja, törölhet karmát.
2011. szept. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
A Teremto az nem iranyito! A neveben is benne van, hogy teremto! Az emberiseg kapott egy "hasznalati utasitast", ami szerint elni kellene a foldon, ezek a Torvenyek betartasara vonatkozik.
2011. szept. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Zimu ***** válasza:
48%

A második kommentelőnek van igaza.

minden katasztrőfa áldozat,, fiatalon meghalt kisgyerek, balesetben lebénult ember születése elött bevállalta hogy ez meg fog történni vele. De ezt mind saját vagy esetleg más emberek fejlődése miatt. semmi sem történik hiabavalóan.

2011. szept. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
35%
A karma egy hazugság amit az emberiség hatalmának csökkentése céljából hoztak létre. Fejlettebb fajoknak könnyű is az a préda aki nem árt mert fél hogy visszacsap..
2011. szept. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!