Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Létezik reinkarnáció? Milyen...

Létezik reinkarnáció? Milyen bizonyítékai vannak?

Figyelt kérdés

Ti mit gondoltok erröl?

Sokszor gondolkoztam már ezen,hogy miért most élek,miért nem 500 vagy 1000 évvel ezelött születtem??

És arra jutottam..lehet,hogy már éltem csak újra születtem.Mi a véleményetek a reinkarnációról??


2012. febr. 1. 18:59
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
83%
Nem létezik a reinkarnáció, és ezt már az előző életemben is elmondtam.
2012. febr. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
59%

Konkrét bizonyíték nincs de Raymond Moody és Ian Stevenson kutatásai felvetik annak a lehetőségét, hogy létezik reinkarnáció.


Ez a két úr nem valami kuruzsló.


Raymond Moody: Filozófiai,bölcsészeti doktor,orvos doktor elme- és ideggyógyászati szakképzettséggel.


Ian Stevenson: Belgyógyász és pszichiáter,dolgozott a biokémia területén is, de végül a pszichiátriát választotta. 39 éves korában kinevezték a Virginiai Egyetem Orvosi Karán a pszichiátriai részleg vezetőjévé.

2012. febr. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
49%
Na és aki 500 meg 1000 évvel ezelőtt élt, nem gondolhatta ugyanezt? A reinkarnáció "elmélete" következetlen és indokolatlan. Azok a visszaemlékezős hipnózisok meg bármi mást is jelenthetnek.
2012. febr. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
53%

"Na és aki 500 meg 1000 évvel ezelőtt élt, nem gondolhatta ugyanezt?"


Gondolhatta.

2012. febr. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem igen. Eleinte csak olvasgattam a témában, de ahogy egyre jobban beleástam magam, számomra egyértelművé vált, hogy létezik. Ian Stevenson-ra tényleg érdemes rá keresni, meglepő eredményei lettek a kutatásainak. A halálközeli élmények is érdekesek, elsőre könnyű megcáfolni a valódiságát, azonban sokan akik átélték olyan állapotban voltak, hogy nem lettek volna képesek a tiszta gondolkodásra, holott arról számoltak be, hogy ez ment nekik és teljesen tudatosak voltak, valamint a kűlvilágot is tisztán érzékelték. A regressziós hipnózisban is van pár érdekesség, Michael Newton csinált ezzel kapcs. kísérletsorozatot, s akiket a köztes létbe vezetett vissza mind ugyan azakotat a látottakat írták le, mind ugyanazt tapasztalták.
2012. febr. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 Antimod ***** válasza:
50%

"elsőre könnyű megcáfolni a valódiságát"


Elképzelhető, de a testen kívüli élmények, ahol a HKÉ-t átélő mindenről be tud számolni, számomra teljesen hitelessé teszik az élményt. És valóssá.

A legdurvább, amikor olyanokat tudnak meg előre, ami be fog következni egy családtagjukkal például.


Reinkarnáció valószínűleg létezik. Közvetett bizonyítékok azok a gyerekek lehetnek, akik komplett előző életekről számolnak be részletesen, amik közül sokat később ellenőriznek, és azonosítanak is. A legdurvább, hogy sok gyereknek ott van anyajegye, ahol az általa megnevezett személy halálos sebei voltak.


Üdv!

Leftlegged Player :)

2012. febr. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
43%

""Na és aki 500 meg 1000 évvel ezelőtt élt, nem gondolhatta ugyanezt?"


Gondolhatta."


És az azelőttiek? Meg az azelőttiek? És azelőttiek? Hogy és miért indult ez az egész?

2012. febr. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
86%

"Hogy és miért indult ez az egész?"


Erre keresik a választ az ezzel foglalkozó kutatók, és filozófusok.

2012. febr. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
84%

"És az azelőttiek? Meg az azelőttiek? És azelőttiek?"


Gondolom ők is.

2012. febr. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 Antimod ***** válasza:
45%

"Hogy és miért indult ez az egész?"


Lehet, hogy nem indult soha, mert mindig is létezett. Lehet, hogy nem csak a Földön, sőt, nemcsak ebben az univerzumban van élet. Az örökkévalóságban, vagy Bardóban, hogy stílusosak legyünk, állítólag nincs olyan, hogy idő. Tehát ahhoz képest a Földi élet ideje, a Föld teljes élettartama, illetve az általunk 1 másodpercként elfogadott időintervallum is pontosan ugyanannyi ideig tart, azaz értelmezhetetlen.


Röviden valószínűleg annyira más, hogy azt a földi ismereteink alapján elképzelni sem tudjuk.


Üdv!

Leftlegged Player :)

2012. febr. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!