Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Konkrétan milyen az életetekbő...

Konkrétan milyen az életetekből vett bizonyítékok miatt gondoljátok úgy, hogy van karma és előző élet?

Figyelt kérdés
Szeretném meghallgatni az álláspontotok és tapasztalataitok, de konkrétan leírva az élethelyzetet és eseményeket, ami miatt biztosra veszitek a létezését. Volt ma két ilyen kérdés is, de senki sem írt konkrétumot, én viszont ara lennék kíváncsi.
2012. máj. 9. 00:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Én spontán vonzódom más ultúrákhoz, amiket jobban magaménak érzek ennél a mostaninál. sok dolog úgy volna nekem természetes, az az életvitel, amivel szemben nehezemre esik ez a mostani, sőt kifejezetten hibásnak gondolom. Tehát a világnézetem egy másik kultúráéval azonos, ami már letűnt.

És konkrét szövegek is vannak, amik eszembe jutottak, pedig senki nem tanította nekem azokat.

Megint más - nagy műveltségi anyag - pedig olyannak tűnik fel számomra, mintha már tudnám, csak átismételni kellett volna, mert elsőre megjegyeztem. És ez is egy bizonyos kultúrához kötődő ismeretanyag.

2012. máj. 9. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Én Ian Stevenson pszichiáter professzor könyvének olvasása óta hiszek a reinkarnációban.
2012. máj. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezt te úgysem érted meg, míg át nem esel egy előző életbeli élményeden álmodban vagy ébren és rádöbbensz, hogy egész életedet tudat alatt a régmult évezredek eseményei formálták. Szkeptikus vagy, azaz úgysem lehet meggyőzni erről, magadnak kell ezt érezned.
2012. máj. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is azóta hiszek benne, mióta megismertem Ian Stevenson munkásságát, bár az elött is foglalkoztatott a téma. Emellett ott vannak még a halálközeli élmények, valamint a regressziós hipnózis.
2012. máj. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én amióta eszemet tudom, hiszek benne konkrétan 3 éves koromban kezdtem róla beszélni. Bár családomban semmilyen vallásosság nincs jelen ez saját gondolatom.

Bizonyíték?

Arra van bizonyíték hogy Isten létezik? :-)

Nem vitát akarok indítani csak a kérdés abszurditását akartam szemléltetni.

Sosem olvastam végig semmilyen erről szóló könyvet, sosem voltam olyan hipotizőrnél. Úgy gondoltam felesleges, mivel az igazság bennem van és amit tudnom kell az majd úgyis előjön, meg dolgozom érte és feltárul előttem.

Persze ez nem jelenti azt hogy soha nem is fogom a fentebb említetteket, de okkal nem emlékszünk az előző életeinkre.

Egyébként burkoltan a keresztény kultúrában is jelen van a reinkarnáció :-)

2012. máj. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
49%
Nincsnek konkrétumok. Többnyire az a válasz, hogy egy szkeptikus ezt úgysem érti, meg a tudományos összeesküvés elmélet minden változata van itt jelen:-))))). Pedig igen. Sokkal jobban mint a vakon , bizonyítékok nélküli (bele)magyarázásoknak hívő, zavarosan gondolkodók:-))))A reinkarnációban való hit csupán támasz azoknak akiknek a többi vallás nem ad megfelelő alternatívát. Nincs előző élet, de a benne való hit jó terápiás eszköz, ettől működik a regressziós hipnózis.
2012. máj. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!