Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Hogyha hirtelen támad egy...

*Nikiii* kérdése:

Hogyha hirtelen támad egy olyan érzésem, hogy amit éppen csinálok, már megtörtént velem, az normális? Vagy mással is megtörtént már?

Figyelt kérdés
Például sétálok az utcán és hirtelen jön egy érzésem, hogy ott már jártam, ugyanazokkal az emberekkel találkoztam és ugyanazokat beszéltem. Mintha a múltba néznék vissza, vagy nem tudom.Pár emberrel már beszéltem erről a dologról és ezt mondták hogy velük is volt már, és hogy ez az előző életünk utal. Veletek is volt már ilyen "dezsávű" érzés??
2012. dec. 29. 01:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
46%

A dejavu mindenkivel előfordul.

Valami olyasmi az oka, hogy az egyik szemed egy nagyon-nagyon picivel előbb közvetíti a látott képet az agyadba.

De ha beírod gugliba hogy deja vu, biztos kapsz egy csomó tudományos magyarázatot, amik sokkal pontosabbak és részletesebbek az én ismereteimnél :)

2012. dec. 29. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 David82 ***** válasza:
14%
Igen, velem is volt már többször ilyen. Ezt valahogy úgy tudnám elképzelni, hogy több párhuzamos dimenzió fut egymás mellett, amik néha egymásba torkollnak. Az időnek csak a mi fizikai világunkban van szerepe. Ezek a dimenziók olyanok, mint az egymás mellett futó rengeteg sínpár a váltóknál. Amikor átélünk egy ilyen helyzetet, akkor gyakorlatilag ugyanabban az időben, ugyanabban a térben vagyunk, ahol már voltunk. Persze az óra és a naptár mást mutat, de az idő csak számunkra létezik. Ez az érzés 1-2 percig tart, utána ami következik, az már nem történt meg, tehát átmentünk egy váltón. De akkor, abban a néhány percben pontosan ugyanabban a téridő intervallumban vagyunk, ahol már voltunk. Ezt úgy tudnám megmagyarázni, hogy véletlenül arra a sínpárra sodródtunk, ahol már jártunk egyszer. (A sínpár egy szakasza a téridő egy szakaszát jelenti, ahol pontosan ugyanaz történik, ami már megtörtént azon a szakaszon.)
2012. dec. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ez a deja vu. Teljesen normális, már abból a szempontból, hogy mindenkivel megesik időnként ;)

Tudományosan viszont még nem sikerült hitelt érdemlően bizonyítani, mi is lehet pontosan ez az érzés, illetve mi a kiváltó oka.

Amit az első leírt, abban például az a hiba, hogy deja vu-t nem csak képi ingerekkel kapcsolatban érezhet az ember.

2012. dec. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Sokszor érzek én is ilyet, úgy érzem, mintha már régebben megálmodtam volna ezeket, esetleg meg is történt..:D

Teljesen normális szerintem, csak néha egy kicsit furcsa érzés.

2012. dec. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem minden deja vú megerősíti, hogy jó úton jársz, épp ott vagy, és épp akkor, ahol és amikor lenned kell ;)
2012. dec. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
41%
Engem rohadtul idegesít, ezért igyekszek mindent úgy alakítani, hogy ha esetleg másodszorra történne meg az adott dolog, akkor valahogy megváltoztassam a dolgok menetét, nyilván az ember nem azért kap új lehetőséget, hogy mindent ugyanúgy csináljon, bár vannak hibák amiket mégegyszer elkövetnék.
2012. dec. 30. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
dejavu... háát igen. sokszor, sok emberrel előfordul. igazából csak lassan fogja fel a dolgokat az agyad :D komolyan. velem is szokott lenni. vagy nem lenni. ez itt a kérdés xd
2012. dec. 30. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
53%

nem az előző életedre utal hanem erre.


Azt jelenti hogy ott vagy ahol lenned kell.


Csak így tovább!

2012. dec. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
59%
Nekem még a gyomrom is begörcsöl, mikor hirtelen megérzem a dézsa vűt. Utálom, de sajnos az utóbbi időben egyre gyakrabban jelentkezik, biztosan kibicsaklott az agyam.
2012. dec. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
77%

Igen, ez normális. Ez a deja vu a franciák elnevezésében. Velem is szokott ilyen történni kb. évente 4-szer, 5-ször. Lehet a többszöri, kétszeri, háromszori is a deja vu.

Ez lehet már átélt dolog, élethelyzet, érzés, látott kép, de lehet álomban előre látott, előre elgondolt, vagy csak hirtelen beugrott legtöbbször minden napos élethelyzet, kép.


De ennek semmi köze nincs valami előző életünkben átélt dologhoz!

Előző élet? Szerintem csak 1 életünk van. Ha annak vége van, akkor meghalunk és elmúlunk örökre, csak ismerőseink emlékezetében maradunk meg. A feltámadások, reinkarnációk, a lélekvándorlás és a mennyország csak 1-1 vallás kitalációja, amelyeket csak a hívők elcsábítására találtak ki!

2013. jan. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!