Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Azokat kérdezem, akik hisznek...

Azokat kérdezem, akik hisznek a reinkarnációban a lélek képes osztódni, és mi alapján dönti el a lélek, hogy kiben él tovább?

Figyelt kérdés
Tudom hülyén hangzik. De, ha a lélek képes osztódni és mindig egy új lélek születik egy ember testében nem áll fenn annak a veszélye, hogy túlnépesedés lesz a szellemvilágban? xD Vagy, ha az ember reinkarnálódik maga választja ki a gazdatestet, akkor miért van annyi sok ember, aki nincs megelégedve saját magával? egyáltalán mi szükség van a lélekre, amikor csak biológiai lények vagyunk, akik képesek osztódni, szaporodni génjeinket tovább tudjuk örökíteni tehát semmi szükség nincs a lélekre mit gondoltok?
2014. máj. 5. 14:37
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
83%
Én azt gondolom,hogy szomorú vagyok.Egyébként remélem nincsen ilyen lélek-osztódás,mert akkor én már nem is teljesen én lennék...hanem soknak az összessége.Ettől most megint szomorú lettem.
2014. máj. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 Egy ork ***** válasza:
70%
Nem emlékszel, hogy az előző életemben leírtam, hogy ez a feltevés koholmány?
2014. máj. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
83%

Már megbocsáss de... a lélek osztódik? Ez új.. oké, hogy reinkarnáció de miért osztódna a lélek? Szerintem ennek így nicns értelme.

Aki vagy, mint lélek, az egy és ugyanaz, csak más testet vesz fel, és nem hiszem ,hogy osztódna...

Amikor utódot nemzel (vagy szaporodsz) akkor nem új lélek költözik bele a testbe, hanem egy régebbi.


és a nem te, mint lélek döntöd el, hogy milyen testben fogsz újjászületni, hanem a karma határozza meg. Csak akkor választhatsz testet, ha már eléggé fejlett vagy lelkileg, de akkor meg nem ilyeneket kérdeznél.

2014. máj. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:

"egyáltalán mi szükség van a lélekre, amikor csak biológiai lények vagyunk, akik képesek osztódni, szaporodni génjeinket tovább tudjuk örökíteni tehát semmi szükség nincs a lélekre mit gondoltok?"


WOW! új felfedezés, totál igazad van, mi csakis földi dolgokból állunk! Teljesen a híved lettem, olyan logikus volt a levezetésed, minden tiszteletem.

Abban még egyetértek, hogy hülyén hangzik, mert az is :D

2014. máj. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%

szeretem ezeket a de ha típusú kérdéseket!

feltételezés!

itt konkrét bizonyított tényt írjál, mert mesélni bármiről lehet!

amennyiben a reinkarnáció folyamata úgy megy végbe ahogy több könyvben is írják, a buddhista és hindu vallási szövegek alapján, akkor a lélek nem osztódik!

a karmája szerint választ egy közösséget, országot, családot, ahol azok a feltételrendszerek érvényesülnek majd, ahol a karmája szerint az adott dolgokban a legtöbbet tud tanulni és amikor megfelelő test áll rendelkezésre(apa anya azon ügyködnek hogy kistesó legyen), akkor a lélek a testben fogan, és földi testbe reinkarnálódott.

2014. máj. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
91%

"hogy túlnépesedés lesz a szellemvilágban?"

Ott nem, de a Földön rettenetes túlnépesedés van! Emberek! Ne reinkarnálódjatok!

"egyáltalán mi szükség van a lélekre, amikor csak biológiai lények vagyunk"

Nem tudok írni a zokogástól. Itt tartunk.

2014. máj. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
IV.Dartheon tegyük fel, hogy van 10 gyermek mindegyiknek van egy-egy lelke időközben megszületik a 11-ik gyermek akkor az a gyermek lelketlen lesz? érzed paradoxont?:D
2014. máj. 5. 15:43
 8/36 A kérdező kommentje:
Tegyük fel, hogy az ember csak azért reinkarnálódik, hogy tovább örökítse a tudást, az előző életében szerzett tapasztalatokat akkor miért felejti el az azelőtti életét? Nincs semmi értelem egyébkéntis a gének tovább örökítik a tudást nem vagyok tudós sem vallásos buddhista, de szerintem a teremtő Isten nem csinálnak ekkora ökörséget Az pedig teljes paradoxon, hogy a nem születik új lélek mivel a biblia szerint az egész két embertől indult ki.
2014. máj. 5. 16:49
 9/36 anonim ***** válasza:
100%
Értem mit mondasz kérdező, de ez nem paradoxon. Ha továbbra is tartjuk magunkat a reinkarnációhoz, akkor nem fordulhat elő olyan, hogy egy olyan ember vagy bármilyen más lény szülessen, akinek nincsen lelke - az mindenképpen egy már meghalt lény lelke megy át a testbe.
2014. máj. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:

Ja, hogy most vitázni akarsz? Oké :D


"Tegyük fel, hogy az ember csak azért reinkarnálódik, hogy tovább örökítse a tudást, az előző életében szerzett tapasztalatokat akkor miért felejti el az azelőtti életét? Nincs semmi értelem egyébkéntis a gének tovább örökítik a tudást nem vagyok tudós sem vallásos buddhista, de szerintem a teremtő Isten nem csinálnak ekkora ökörséget Az pedig teljes paradoxon, hogy a nem születik új lélek mivel a biblia szerint az egész két embertől indult ki."


A biblia egy elferdített változata a múltnak, és sok helyen nem is hiteles. .sőt, a legtöbb helyen nem. Ha már érdekel az ember teremtése, olvasd el a sumér mitológiát.


Visszatérve.. amit én olvastam ,az alapján azért nem emlékszel, mert csak zavarna a mostani életedben az előző életed dolgai, és nem a mostani problémákkal foglalkoznál, és nem azt csinálnád, amit ebben az életedben megoldani jöttél. Vannak módszerek, hogy emlékezz egy előző életedre, de ezen is nagy viták vannak.


Igen, a gének örökítenek mindent, ezzel egyetértek.

2014. máj. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!