Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Létezik reinkarnáció?

Létezik reinkarnáció?

Figyelt kérdés
Létezik előző és következő élet?
2014. nov. 27. 21:02
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
#18: És az miből különbözik a teljes elmúlástól? A hullának sincsenek érzései, vágyai, céljai de érzései sem.
2014. nov. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:

# 20: A szellem nem összekeverendő a személyiséggel, értelemmel, elmével, amit itt a nyugati világban a filozófusok, orvosok, doktorok próbálnak bemagyarázni. A szellem színtiszta tudatosság, úgy is mondhatnám, szemnappaliság.

# 21: Elmúlás nem létezik, mert a létezés örök. Épp abban különbözik az elmúlástól, hogy nem múltál el, csak már nem az érzéseidre hallgatsz, hanem a tudatosságodra, persze ez nem jelenti azt, hogy nincsenek érzéseid, hisz a belső Mátrixodban felidézheted az érzéseket, amiket megtapasztaltál, és ebből levonhatod a megtapasztalást, amit az érzésekről tudsz.

2014. nov. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:
#22: Ez nekem kínai. Lehet, hogy tévedek, de a tudatosság összefügg a tudással, a tudás meg az én fejemben van, és nem egy rég meghalt ember lelkében. Miért vágynék arra, hogy tovább éljek? Elég nekem az a 60-70 év amit kiszabott rám a természet.
2014. nov. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:

A személyiséged egy szelete az egésznek, ha jól értem.

A legtöbb embert pedig az östzöneik és az arra adott reakciók határozzák meg. A megvilágosodott embert már nem. Ő is képes minden érzékelni, de csak érzékelés szinten. Őt már nem irányítja semmi. Jól értem?:)

Hanem érzi és tudja a mindenséget?

2014. nov. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:
# 23: Aligha bonyolultabb a tudománynál vagy a kereszténységnél. A korábbi életeid, és a következő életeid is te leszel, ugyanaz a szellem vagy, mint korábban, nem változtál, a tudást is hordozod, legfeljebb az információ más, amit hordozol. Legalább a lélekben higgy, mert így elveszel.
2014. nov. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:
6%
# 24: Nohát, megértetted. Igen, a személyiség is része a szellemnek, hisz akármilyen személyiséggel nem lehet elérni a tudatosságot. De miután elérted, már teljesen mindegy, milyen voltál. A megvilágosodott gyakorlatilag már nem csak önmaga, hanem egy nagyobb tudatosság része, így semmiségnek tekinti Földi mivoltját, mindegy, hogy áldozat volt, vagy gyilkos. A megvilágosodott embert éppen az irányítja, hogy a megvilágosodás útjára irányítson mindenkit.
2014. nov. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
Most már akkor ugye nem hívod őket? :P
2014. nov. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
88%
#25: Ha van is reinkarnáció, az előttem és az utánam jövő ember nem én vagyok. Én én vagyok, az emlékeim, tudások, gondolataim miatt. Hiába mondod azt, hogy a következő életemben is meglesz bennem a mostani tudásom, mert ez nem igaz. Ha tegyük fel kínainak fogok reinkarnálódni nem fogok tudni spontán magyarul beszélni, és ha ez nem így lesz, akkor az már nem én leszek. Nekem az életemnél is fontosabb, hogy magyar vagyok.
2014. nov. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:
68%

Egy picit igazságtalannak érzem ezt az egészet.


!!Cél a megvilágosodás. Aki eljut oda, már nem *kell visszajönnie, újra születnie. (*számomra minden kényszerű dolog különösen irtózatos..)

Tehát: Van egy csoportnyi ember, akiknek a körülményei adottak ahhoz, hogy eljuthassanak arra a szintre, ahol kiszállhatnak a körforgásból.

A Föld lakosságának (túlnyomó részének) viszont esélye sincs erre, mert a földrajzi, kulturális, vallási, szociális, mentális helyzete nem teszi számára elérhetővé azt, hogy ismereteket szerezzen a témáról.

Mondhatjuk válaszul, hogy neki most ezt kell megtapasztalnia, és majd valamikor egy sokadik életében lesz erre lehetősége, akkor majd megtanul meditálni, a vágyaitól megszabadulni.

Igen, de akkor ennek x évmilliók múlva minden létező élőlény életében be kell következnie.

Tegyük fel, hogy bekövetkezik, egyre több ember jut el a megvilágosodás szintjére. Aztán a még meg nem világosodott emberek kezdenek elfogyni, míg végül marad az egész Földön egy kis kolónia, majd azok is "elfogynak" egyszer.

Vagy mégsem juthat el mindenki "oda"? Mindig lennie kell, születnie kell embereknek újra és újra, hogy nyomort tapasztaljon? Ez őrülten igazságtalan.

Vagy egyszer eljön az az idő, amikor mindenki letudott minden karmikus adósságot, minden tökéletes lesz, mindenki semleges lesz, bölcs lesz, és fakultatívvá válik a választás, hogy "öregem, én holnaptól inkább tudatosság leszek"?, "szellem leszek"?, Pinokkióból kisfiú lesz?

2014. nov. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
45%
Ahol kiváltságosság, egyenlőtlenség, keretek közé szorítkozás, esélyek és lehetőségek feltételekhez kötöttsége van, ott igazság NINCS. Sem helyi, sem egyetemes.
2014. nov. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!