Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Vannak itt emberek akik...

Pettykee kérdése:

Vannak itt emberek akik normális hozzáállással volnának képesek beszélni a boszorkányokról, boszorkányságról úgy általában? Netán valakik akik magukat is annak vallják jelentkeznének?

Figyelt kérdés

Mindig is vonzott a téma s nemrégiben kezdtem egyre inkább érezni, hogy több van a világ mögött mint amennyinek látszik... Nem mondanám, hogy vannak komolyabb tapasztalataim, inkább amolyan enyhén spirituális és kezdetlegesen kutakodó érdeklődő fázisban élek.

Nem igazán van kihez fordulnom a kérdéssel viszont úgy érzem végső ideje megtennem a lépést, ebben kérném a segítségeteket!

Előre is köszönöm és minden felesleges esetleg utálkozó kommentet kerülnék, ha az lehetséges... 22/L



2020. okt. 14. 03:59
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Én a boszorkányságot (egyes) pogány vallások gyűjtőszavaként ismerem. Ez is éppen olyan spiritualitásra való igény, mint az összes többi vallás. Egyik módja azoknak a próbálkozásoknak, hogy az ember hol találja meg önmagát. A pogány vallásokban minden kő, növény, állat, saját jelentéssel bír, és sok külön vallásban vannak ezek felett átfedések. Pl. A kereszténységben az ördögöt egy szarvas sötét figuraként ábrázolják, aki történetesen a Wiccák egyik fő istene, aki a természetet, vadászatot, vadságot, szexualitást képviselte. Ennek a felesége hármas istennő, jele a hármashold, a termékenység, stb. Többnyire a dolgok folyamatos átalakulásával hozzák egy szintbe, Hekaté néven találod róla talán a legtöbb infót. Na ez is a gonosz egyik megnyilvánulása volt, ugyanis a kereszténység nem az anyaistent látta benne, hanem a parázna tyúkot.

Ha érdekel pogányság, keress rá ír, bulgár, aszték, stb legendákra és kicsit átfogóbb képet kapsz.

Ha valaki azt mondja boszorkány, rögtön egy ronda bibircsókos, bottal hadonászó vénasszony jut az ember eszébe, holott az öregséget nem a csúfsággal kötötték össze, hanem a bölcsességgel, tapasztaltsággal. Magát a boszorkányságot az emberek a természet alapú vallásokra mondják, amiket nem feltétlen ismernek, ezért rémisztőnek tartanak, pedig csak más a szemlélet módjuk.

Példának okáért: Koponya, csontok, lenyúzott bőr. Az európai, civilizált ember azonnal a halállal, állatkínzással kapcsolja össze, egy pogánynak ezek eszközök a másik síkra pillantáshoz. Templomuk az erdő, mező tisztítóvizük a patak, társaik az állatok, amikkel félelmetes kapcsolatot képesek kialakítani, a varázserejük mindenhol ott van, csak érezni kell.

Na koptathatnám itt naphosszat a billentyűzetem, de inkább írj ha szeretnéd hogy folytassam a mesélést. :'D

2020. okt. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
10es,én is könyvet ajánlottam, de le lettem pontozva... Nem is értem
2020. okt. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 zol56 ***** válasza:

Túl sok a kókler, mutatványos, csaló. Ezért az emberek csak nevetnek az ilyenek hallatán. Bár egy régebbi valaszom volt hasonló.

Szóval a modern rohanó világ , a stressz, állandó kapkodás nagyon elnyomja azokat a képességeket amire régen azt mondták boszorkányság vagy mágia. Az hogy fekete vagy fehér pusztán csak a használójától függ.

A spirituális erdeklődés jó dolog , mert nem utasítja el az elméd a nem kézzel fogható megmagyarázhatatlant. Keress, de ne dőlj be a pénzért tudok segíteni papoknak, fehérboszorkanyoknak, herripottereknek.

2020. okt. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
39%
Mit értesz normális hozzá állás alatt? Hogy ne tartsák nevetségesnek ha hiszel benne? Ha így van beszélgethetünk erről, de ha feltéltlenül szimpatizálnom is kelle vele és semmilyen kritikát nem fogalmazhatok meg vele kapcsolatban akkor nem biztos.
2020. okt. 15. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Keress Luczira! Jobban jársz! Egyértelműen, tömören beszél! Az igazi tudást nem egy “nagykönyvben” fogod megkapni! Már csak azért sem, mert wicca propaganda az adott könyv, 100x bealszol rajta! De tégy, ahogy akarsz! :)
2020. okt. 16. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!