Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Szellemjárásban hisztek ?

Szellemjárásban hisztek ?

Figyelt kérdés
2022. jan. 4. 21:32
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
74%
Léteznek a szellemek, azok a halottak, akik valamiért nagyon ragaszkodnak a haláluk után a földi világhoz itt kísértenek. Sok alkoholista a halála után is áhítozik az italra és a kocsmákban lesi a potya piát.
2022. jan. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem a 4-es válaszoló kivállóan kifejtette, én támogatom.
2022. jan. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
84%

Az, hogy én hiszek bennük, vagy nem, az nincs befolyással arra, hogy vannak-e vagy nem. Arra, hogy az "ismeretterjesztő" csatornákon futó műsorok mennyire hitelesek, viszont könnyű válaszolni: semennyire.

Vannak szellemek? Fogalmuk sincs. Vannak emberek akik hisznek bennük? Tömegével. Tehát el lehet adni egy rakat kábeltévének ezeket a mozgóképes bohóckodásokat jó pénzért? Igen. Akkor ezek a sületlenségek el fognak készülni.

Tessék már megtanulni, hogy a szerkesztett mozgókép mindig manipuláció, nem a valóság dokumentálása.

Klasszikus példa, de a maszülöttek lehet nem emlékeznek rá: Frei Tamás készített anno egy Dosszié című parasztvakítást. Egyik részben valami egzotikus helyen egy szigeten jártak, ahol Tomi szerint az életük forgott veszélyben mert valami törzsi háború zajlott, vagy ilyesmi, már nem emlékszem. Lövések hallatszanak a távolból, Tomi belenéz a kamerába és elcsukló hangon közli, hogy menekülniük kell, mert forró lett a lábuk alatt a talaj. Fejvesztve ugrálnak a csónakba, dobálják be a cuccaikat, mert mindjárt ideérnek a gyilkos terroristák. Micsoda hős! Az életét kockáztatva tájékoztatja nézőit, akik számára túl veszélyes lenne a hely.

Majd: a csónak sietősen távolodni kezd a szigettől, AHONNAN A SZIGETEN MARADT OPERATŐR FILMEZI A MENEKÜLÉST! Hát ennyire volt veszélyes a helyzet. Kamera megáll, menjünk vissza az operatőrért, Matula bácsinak is szóljatok, hogy ma már nem forgatunk, abbahagyhatja a puffogtatást.

Tehát ha egy epizódban felkiállt Joe, hogy valami mintha megsuhintotta volna a tarkóját, mutasd meg magad, ha itt vagy szellem, az semmi mást nem jelent, csak azt, hogy Joe elmondott egy mondatot, amit a forgatókönyv szerint neki kellett elmondania. Függetlenül attól, hogy léteznek-e szellemek, vagy sem.

Néha egyébként én is úgy érzem, hogy vannak olyan dolgok, amik nagyon nehezen magyarázhatók, pl. deja vu érzések. Vagy véletlen egybeesések. December elején pár napot Kanadában töltöttem, Montreálban volt dolgom. Jó a tömegközlekedése, sokat metróztam. Amikor hazaértem Magyarországra, éjfél elmúlt, jó fáradt voltam, másnap 9 körül ébredtem. Bekapcsoltam a tévét, a NatGeora nyomtam, hogy legyen valami háttérzaj. Akkor látom, hogy azt az ábrát én ismerem. Montreál metró térképe. Arról szólt a dokumentumfilm, hogy miképp javítják a síneket az éjszaka során.

Mekkora az esély, hogy felébredve otthon bekapcsolod a tévét és pont arra a csatornára, ahol pont akkor pont annak a világ másik végén lévő városnak a metróját taglalják, ahol előző nap még bőszen utazgattál?

2022. jan. 5. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
72%

A lakásban andalgott

Rémisztő egy hangja volt

Tán egy szellem?

Á, dehogy!


Hát akkor mi?


Egy vészesen eszelős

Gyakoris kommentelő!

2022. jan. 5. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
63%

Vannak, de nem mindenki képes érzékelni őket.

A kérdés inkább az, hogy pontosan mi is az, amit egyszerűen szellemnek nevezünk. Nehéz erre válaszolni, mivel nem "mérhetö" és az -egyszerű- ember ugye csak azzal foglalkozik, ami méricskélhető, megfogható, tanulmányozható. Ami nem ilyen, azon röhög , miközben fene okosnak érzi magát. Szánalmas. És ilyen szánalmas hozzáállással még ez a szellem kérdés sokáig megválaszolatlan marad.

Részemről elég annyi, hogy vannak. Más meg higyjen, amit akar.

2022. jan. 5. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is vannak, léteznek szellemek. Akivel soha nem történik semmi fura, az persze nem hisz benne, de akivel már történtek meg magyarázhatatlan dolgok, az hinni fog mert tapasztal.
2022. jan. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ... nekem is volt tapasztalatom arról, hogy milyen egy közönséges szellem közelébe lenni. De egyébként a legegyszerűbb magyarázat az lenne rá: érezzük a jelenlétüket. Miért ? Érezzük, amikor megérintenek próbálnak hozzád szólni... méghozzá egyfajta energiát bocsátanak ki, amit észreveszel mintha egy kissé szikrázna a levegő hidegebb van stb. Magyarán érzed az agyad nem szórakozik veled, hanem szembesülsz a ténnyel. Különben ha lett volna nálam egy detektor abban pillanatban 30 nappal ezelőtt, akkor el tudtam effélekép magyarázni. Jé jesszusom igazam lesz.Most a sztoriba azért sem ugranák bele, mert tudom hiába szorja ki az ember erről a szót a száján, amúgy sem hiszik el. Tudom tudom mozgó tárgyak vibráló lámpák. Ha tovább bővíthetnék erről még valamit, a Quija nevű táblát csak akkor érdemes használni, ha már semmilyen rosszat nem akár az ember magára vállalni.Főleg ártasz magadnak vele, csak értelmesebb felhagyni mint sem magadat törbe csalni. Próbáld ki üveggolyóval ha akarod de ne folytasd sokáig.
2022. jan. 8. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
76%
Az üveggolyón társad rajt az újjal és enged el magad vagy fogj egy pálcikát vagy ceruzát. Engedd, hogy mozogjon. Valójában a veled kommunikálni akaró egyén hatással van feléd. Ezt úgy tudnám neked leírni, mintha két tengeralatt járó találkozni egymással a koordináták alapján. Azért veszélyes, mert ha netántán olyan kérdésed vetel fel , ami őt érzelmileg súlytja ... akár elkezdhetnek mozogni a tárgyak vagy álmodban próbál meg egy pszhikai traumát okozni. Nálam például ablak szállt ki egyszer a helyéről volt olyan is pl a villany kapcsolódót fel otthon, amikor elmentünk lekapcsoltuk az összesét, valamiért később meg visszatérve égett. Sőt olyan is akadt, hogy a tv ment. Emlékszem lekapcsoltam! Amire viszont nem tudok máig sem magyarázatot adni az az, hogy fekete hosszú hajszálakat találtunk a régebbi házunkban. Meg a padláson a porban léptnyomokat. Sőt volt, amikor magától folyt a vízcsap a fürdőben, pedig el volt zárva. Másnapra rám lett fogva: miért hagytad úgy stb sorolhatnám. A pincében volták zsákok. Emlékszem rendbe volták rakva,holnapra pedig szétszakadtak. Nem tudtuk az okát miért. Szülők valamilyen fajta állatra gyanakodtak, de az volt érdekes az egész szituációban nem volt harapás nyom egyiken. HOGYAN is látszana meg elvégre csak műszálas zsák. Mert állat csinálná azon kisebb lenne a szakadás nyom. Ebből eleve kiderül itt valami nem stimmelt. Én különben is akkor voltam pánikban, amikor valamiért sokszor elment az áram a régebbi lakásunkban. Pedig nem volt vihar sem szél ami fújta volna a vezetéket. Az volt a legérdekesebb, hogy olyan hosszúhaj csomót még életemben nem láttam sehol sem.Ráadásul úgy bűzlött mint ha 10 éves szavatosságú konzervet kellene megszagolnod. Nagyon is emlékszem azokban hónapokban nem is volt, aki hajat festett volna. És egyébként is miért a fürdőkád lefolyójában találná az ember azt. Sőt a folyosón meg volt egy hintaszék, az meg valamiért lecsúszott lépcsőn. Méghozzá csúcspontot az adta, amikor lepedőben meg egy tenyér méretű végpontot találtunk. Törlőrongy volt ha jól emlékszem és méghozzá a padláson tartottuk. Másnapra meg hogy kerülhetett a fürdőszobába nem tudom. Még mindig arra lettem figyelmes, néha a rádiónk rosszul szedte volna a frekvenciát zizegést hallotam volna, ahogy váltotta a csatornákat. És volt sikoltó hang, amit hallot az ember meg egyfajta morgás. Kazánház ajtaja meg mindig valamiért kinyílott, de arra fogták rajtam kívül: mert az ajtózár nincs normálisan rekeszben és még van lazulva. Ráadásul volt az egészben az érdekes, jól meg volt csinálva. Miért is? Próbáltam erősebben csavarni még rajta de már nem tudtam. Magától meg nem nyílik ki csak úgy ugyebár... Még itt mondogatnám melléje például miért gurult össze a fasor az alagsorban? Aztán normálisan össze volt rakva. Undok erre is az volt, mert be lett fűtve és elmozdult.Na mondjuk 320 magas 220 méter széles fasort csak úgy az ember nem tud mondjuk annak kB 2/14 részével elmozdítani az ember ha télen netántán vegyes tűzdeléssel kíván füteni az ember. Úgy -be volt szórva meg sem lehet mozdítani kazánvezérléhez az útját. Másik meg volták dúcos üvegek, amik meg le volták szórva a földre és összetört állapotban találtuk meg a padló pedig repedt volt. Legfélelmetesebb edet számomra talán az volt, amikor meg a kilincs éjjel elkezdet mozogni. Anyám azt mondta -rossz álmodtál pedig nyitva volt a szemem. Egy ilyen full fekete hajú nő áll a szoba ajtajában a redőny meg abban a pillanatban lezuhant később meg az árny 10 perc múlva eltűnt. Sőt, az utána lévő napban meg még arra lettem figyelmes a hátsó kertben lévő pince ajtón is mozgot. Meg a garázsban lévő autónk is elindult, aztán úgy emlékezték rá:hogy ők ki is vették a kulcsot. Valójában bent volt mindkettő a nappali szekrény fiókjában. Megkérdezték kisimította el az autó persze egyből rám fogták, mert -fé t volt rajta a világítás. Akkor kezdtek el gyanakodni, amikor látták nincs bent a Kulcs, meg hogy magától járt a motor. Még az az érdekfeszítő a nálam lévő szobámban a vadonat új izzó vibrált és szétdurrant. Még kopogtató hangot hallotam mindig a harmadik szobában ahol nem volt senki sőt lépés is volt benne, ami zajt kelthetet. Szekrényajtók tárva nyitva.Ami még megfogta a figyelmemet a párás ablakban kéz lenyomat maradványok. Azt még inkább rám fogták.... De jóval nagyobbak volták mint az enyém. Még nem hiszem, hogy párás időben szoktak mosni az emberek kettős ablakot belülről. Mondom higgyetek csak hazug bolondnak. Ember annyi mindent lát néha, csak kár szólni.Tudom evégett bolondnak hisznek! Számomra az meg elég háboríthatóként esett meg, amint lefényképeztem nem mozgó telefonnal mind homályosra sikeredet a mostani időkben. Vannak, akik tudom nem értenek velem egyet semmilyen okból sem. Szerintem meg előfordulhat bárkivel az ilyesmi. Ráadásul az volt benne a pláne a legrosszabb némelyik esemény után, elkezdett vérezni az orrom magától. Nem vicc.
2022. jan. 8. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Az elég furcsa és drasztikus volt számomra arra ébredni, hogy valami leráncigálja fel és alá redőnyt. Sőt közelebb mentem meg én is úgy jártam közben, hogy megemelkedett a lábam a talajtól.
2022. jan. 8. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Igen, ez helyfüggő is lehet, meg emberfüggő is. Vannak helyek, ahol ezek a különös tevékenységek észrevehetők és gyakoriak. Vannak helyek, ahol tulajdonképpen sosem történik semmi megmagyarázhatatlan. Emberekkel épp így van ez. Vannak, akik tapasztalnak, vannak, akik nem.
2022. jan. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!