Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Megneztem az insidious film...

Megneztem az insidious film 2. reszet is a felesegemmel. Szamos szellemes demonos horrort lattunk mar. Ha valodi ordoguzest neznenk ami megtortent, akkor atjonne a leny a masvilagrol? Veszelyes lenne?

Figyelt kérdés

Csak par peldat mondok a filmekkel kapcsolatban.

anabelle, demonok kzozott es sok mas hasonlo. Nem jut mondnek a cime az eszembe mert en nem hiszek a szelemmekben es domonkban ellenben Istenben igen. A felesegem is meg van bizonyosodva, hogy a masik vilag letezik es neha szokta erezni a massagot a kornyezetben. De en soha nem tapasztaltam ilyet. Inkabb a kezzelfoghato vilagban hiszek a vallas mellett. Nezhetunk teljes biztonsagban ordoguzest meg ilyen demonos videokat? Illetve akinek van, az linkeljen ide kerem de csak ha teljesen biztonsagos, akkor fogjuk megnezni mert hallottam olyat, hogy raulhet a demon a lelkemre vagy hozzamtartozomera es az nagy karokat tud csinalni. kikesziti, elo zombiva teszi (agyhalotta meg ilyenek)...



jan. 21. 00:46
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
75%
A billentyűzet ördöge már megszállt, látom.
jan. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
48%

Érdekes, hogy Istenben hiszel, de a másik oldalban nem... :)


Pedig még a Bibliában is van szó erről.


Nem beszélve a Vatikán által kiképzett, elismert hivatásos ördögűzőkről.


De hogy a kérdésedre is válaszoljak:

szerintem valahol középen van az igazság.


Amikor megnézel valami "rosszat", az képként a lelkedbe ivódik és ezáltal hat rád a tudatalattidban dolgozik. Tehát jobb a jó dolgokra irányítani a figyelmedet, ha jót akarsz magadnak....


Viszont az engedélyed/behívásod nélkül nem hiszem, hogy konkrét kárt tehetnének benned. Az ilyen később megszállt emberek általában előtte pl. Quija táblával játszottak, szeánszot tartottak, mágiáztak stb, amivel felhatalmazást adtak a gonosz belépésére az életükben, kvázi meghívták a gonoszt magukhoz.


Nem hinném, hogy egy film puszta szemlélésével ugyanez a hatás kiváltható lenne, de persze az ördög sosem alszik! :)


Nem tudom, hogy láttad-e A pápa ördögűzője c. filmet, na talán az van a legközelebb a valósághoz és valóban létezik a Szent Benedek érme, amivel a pap az ördögűzést végzi a filmben.

Ha úgy érzed, kezdene meginogni a hited, akkor ennek a filmnek a hatására tuti újra visszajön. Én minden ateistának kötelezővé tenném a megnézését. Biztos lenne olyan, akit megérintene. :D

jan. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

koszonom, ez igazan hasznos valasz volt (: en teljes mertekben Isten híve vagyok.

De a kerdesem, csak mert egy nagyon kivancsi ember vagyok; ha valaki beengedi a gonoszt magahoz, akkor ki is tudja dobni onnan vagy csak segitseggel megy? es tenyleg ugy megszalhatja, hogy ontudatlan lesz meg ilyenek? embert is olhet ezaltal?


megjegyzem, nem keresem a bajt, csak erdekel.

jan. 30. 22:30
 14/19 anonim ***** válasza:
52%
Jólvan XDDD
jan. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
100%
Nem tudom ki hogy van vele, de ha én fosok egy témától, akkor nem nézegetek olyan filmeket amik abból a témából valók. És akkor nem kell agyalnom a semmin.
febr. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
Kérdező! Nézd meg A pápa ördögűzője című filmet. Valós eseményeken alapszik és valóban él vagy élt az a pap,aki a Vatikánban ezzel foglalkozott, rá is guglizhatsz.
febr. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
73%
Az igazságban is benne van a gazság. Mit akarsz?
febr. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

"a emberi leny mar a tudat ota igy van ezzel."

Miért, honnan, mikortól számítjuk az emberi lény tudatát?

És mikortól létezik maga az "emberi lény"?

febr. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

13-as: Éva is csak kíváncsiságból evett az almából, aztán látod, hogy hova jutottunk... Ha akkor nem enged a kísértésnek, akkor most a Paradicsomban élhetnénk! :D


Isteni segítséggel, Isten erejével igen, mehet a gonosz elűzése, de a legtöbb esetben belehal az áldozat, mert az ember illetve az emberi test sokkal gyengébb, mint a gonosz.


Igen, tehát végzetes lehet a megszállás.


Igen, hiszen a gonosz végső célja mindig az ember elpusztítása.


Ezért is butaság bármiféle hamis illúziót táplálni azoknak, akik alkuban reménykednek pl. anyagi javakért cserébe, mivel valójában nincs alku, csak rossz döntés, ami örökre megpecsételi a tévedésben és tudatlanságban élők sorsát... Ők gyakorlatilag egy tál lencséért eladják a lelküket és nincs menekvés. A pár boldognak tűnő év pedig nagyon gyorsan elillan.


Megértem, hogy érdekel, mivel ez egy érdekes téma. :)


De saját tapasztalatból tudom, hogy ha elkezdesz foglalkozni a másik oldallal, akkor az is felfigyel rád...


Szóval nem véletlen, hogy a Bibliában is tiltva van az okkultizmus.


Az ember ne játsszon olyan erőkkel, amelyeknek az uralásához nincs meg a képessége.


Kép-esség. Az ember képek által rögzít, lenyomatok ott maradnak és ha pl. horrort nézel, akkor ezzel a negatív erőket segíted, hiszen aminek figyelmet szentelsz, annak energiát adsz, azt élteted, azt életben tartod.


Nem véletlen, hogy olyan ez a világ, amilyen.


Tükörképe annak, amit az emberek akarnak.

Hiszen ha az ember békét és boldogságot akarna, akkor ezzel foglalkozna, erre szentelné a figyelmét és akkor egyáltalán nem lenne szüksége erőszakra, erőszakos filmekre, halálra, szenvedésre, háborúra stb.

Mivel azonban még több ilyen látványt akar - és valójában nem is mindig ő akarja, illetve nem is magától jön, hanem pl. a média kísértése bőven segít neki ebben -, még többet kap és ez gerjeszti az egész folyamatot.


Nem véletlen, hogy bizonyos tartalmak megtekintése nem ajánlott...

Viszont annál vonzóbb, nemde?! :)


Az ördög pontosan tudja és teszi a dolgát.

Nem kell benne hinni, sőt!

Tagadja is a saját létezését illetve magát jónak állítja be.

Megtévesztés, szemfényvesztés, hiúság, ego stb sok eszköz van a palettáján.


"en teljes mertekben Isten híve vagyok."


Jól teszed!


Mert ezzel csak nyerhetsz. Max. tévedsz, de akkor meg nem történik semmi.


De mit csinál egy ateista, ha meghal és csak akkor szembesül azzal, hogy mégis jobb lett volna másként dönteni?!

Ott már késő.


Szóval szerintem igazi vesztenivalód nem neked van és ezért félned sem kell semmitől.


A jó cselekedetek, a helyes úton járás pedig igazán nem megterhelő egy normális ember számára és nem lemondásként, megszorításként éli meg az erkölcs útját, hanem boldog attól, ha jót tehet, és nem mások eltaposásában, mások fájdalmában leli örömét illetve nem önmagát helyezi előtérbe, hanem másokat is felemel.


Ez viszont a mai világban is nehéz feladat és hát már Yoda is megmondta, hogy a sötét oldal simább s könnyebben járható - ezért aztán nem véletlen, hogy annyi kényelmes ember jár rajta. :)

febr. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!