Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Egy vámpír lelkileg hogyan...

Egy vámpír lelkileg hogyan dolgozza fel azt, amikor a hosszú élete miatt végig kell néznie a kultúrája/civilizációja elenyészését és az anyanyelve kihalását? Meggyászolják a kultúrát, amibe születtek?

Figyelt kérdés

Tehát pl. ha az ókori Rómában élt. Oké, vannak írásos emlékek, de a legtöbb dolog elveszett. A latin nyelv kiejtése is megváltozott, senki sem tudja, hogy hogyan beszélték az ókorban, talán csak néhány halhatatlan és előző életére tisztán emlékezőt leszámítva.

Az ilyesmit hogyan emésztik meg a vámpírok?



máj. 21. 20:16
1 2
 1/19 anonim válasza:
79%
Nézd végig az Interjú a vámpírral című filmet. Igaz az a történet nem az ókorban indul, de szerintem sok kérdésedre választ találsz abban a filmben
máj. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
72%
Sokat hajtja a muffokat.
máj. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
76%
Támogatom az előző válaszolót, és kérlek, tényleg a FILMET nézd meg, ne a sorozatot..:) Az nagyon át lett variálva
máj. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Már olvastam, néztem és nézem a sorozatot is. De ott ez a probléma nem igazán merül fel. Oké, már nem a francia a fő nyelv az Egyesült Államokban, de attól még a francia kultúra és nyelv nem tűnt el.

Talán a nagyon ősi vámpírok esetében, mint Marius... De 30+ euró az antikváriumban egy folytatás ára.

máj. 21. 20:31
 5/19 A kérdező kommentje:
Szerintem a sorozat jobb a filmnél.
máj. 21. 20:31
 6/19 anonim válasza:
76%
3-as vagyok. Kicsit régimódi vagyok, jobban szeretem a klasszikus filmeket. Szerintem esztétikusabb a képi világa a filmnek. A sorozat sem rossz, de sokban eltér az eredeti történettől.
máj. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
76%

"De ott ez a probléma nem igazán merül fel."

. Mert lehet, hogy ez nem is probléma.

A film egyik emlékezetes jelenete, amikor Louis több mint 100 év után újra látja a napfelkeltét a filmeknek köszönhetően. Tehát az újdonságokat is tudta értékelni.

Meg valahogy New Orleans mindig ugyanolyan maradt.

máj. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

6. Nekem sem tetszik feltétlenül minden benne. De ha már "ugyanazt" a történetet kell figyelemmel kísérnem újra, akkor szerintem jó, ha nem betűről betűre ugyanaz, hanem ad hozzá valami újat. Főleg a második évadnál érzem, hogy ez jót tesz a sztorinak.


7. Ebbe nem gondoltam bele. Bár lehet azért, mert még én sem láttam soha a napfelkeltét, habár ember vagyok, és nem is éreztem soha, hogy hiányozna a Nap. Idén már sikerült leégnem, szóval eléggé utálom a napfényt.

De elismerem, hogy jó párhuzam, ami nem jutott volna eszembe.

máj. 21. 20:48
 9/19 anonim ***** válasza:
68%
Sehogy. Vámpírok nem léteznek.
máj. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Metionin ***** válasza:
79%
Szerintem ez attól is függ, hogy az alaptermészete milyen volt, mint ember. Pl. ha már az Interjúnál vagyunk, Louis és Lestat pont két ellentétes természet és másképp élik meg az idő múlását is.
máj. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!