Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Mi a véleményetek az ismerette...

Mi a véleményetek az ismeretterjesztő csatornákon látható szellemtörténetekről és szellemvadászós műsorokról?

Figyelt kérdés

Elsősorban az ID Investigation Discovery-n látható Szellemlaborra, Állati kísértetekre, Szellemjárásra gondolok.


Ez ugyan nem valláskritikai kérdés, viszont ez az a kategória, amit a szkeptikusan gondolkodók jelentős része előszeretettel látogat, s mivel elsősorban az ő válaszaik érdekelnek, ide írtam ki a kérdésem.


Szeretném hangsúlyozni, hogy nem érdekelnek a szellemek feltételezésének abszurditását bizonyító érvek, sem pedig a bennük hívők érvei, esetleges személyes élményei.

A kérdésem kizárólag az említett műsorokkal kapcsolatos véleményekre vonatkozik.


A válaszokat előre is köszönöm!


2011. júl. 17. 19:15
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Ezt mégis hogy kell érteni?


Ismeretlen szellemvadászok produkcióit fogja értékelni?


Ő egyébként melyik figura a Szellemlabor csapatából?

2011. aug. 6. 14:39
 12/12 anonim ***** válasza:

A Ghost Adventures-ből, Zek-ről van szó.


Az előző bejegyzésemben elfelejtettem berakni linket.


Erről a műsorról van szó:

http://www.youtube.com/watch?v=sHfAzpUslzE


Olyan helyeket látogatnak meg ahol már jártak és biztosan tudják, hogy erős paranormális jelenségeket lehet tapasztalni.


Majd mind a két csapatnak ugyan olyan felszereléseket adnak és azokkal kell szellem jelenségek után kutatniuk.


Hogy lehetne már versenyeztetni a szellemvadászatot?

Ezek a (jelenségek) nem parancsra működnek, nem kényszeríthetünk egy szellemet arra, hogy jelenjen meg és azt tegye ami akarunk, csak mert mi így akarjuk.

A "szkeptikus" zsűrik elmondják, hogy elsősorban a csapatmunkát nézik, de a jelenségek alapján döntik el, hogy melyik a jobb csapat.


Maga a műsor tetszik. (bár itt is szerintem elég sok minden kamu)


A Ghost Adventures szereplői, leírták a blogukban, hogy nem egyszer fordult elő, hogy egy ilyen szellemvadászat után a magánéletben is követték és zaklatták a szellemek.

Az egyikőjüknek ráment a házassága is.


És ennek ellenére az egész úgy van beállítva, mintha ez egy biztonságos hétvégi szórakozás lenne, amin bárki részt vehet.

És ahogy itt ezen a Gyik-on is olvasgattam sok kérdezőben pont ez a kép alakul ki bennük.

2011. aug. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!