Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Tudtok kísértetsztorikat,...

Tudtok kísértetsztorikat, városi legendákat amik Budapest környékén "történtek"?

Figyelt kérdés

2012. márc. 20. 12:30
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Mert ez egy helyi sztori
2012. márc. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

A Kodály-köröndi Andrássy udvar (az a hatalmas barnás épület-palota a jobb oldalon, arccal a Hősök tere felé) állítólag kísértetjárta ház. Pár éve fel akarták újítani, és luxusapartmanokat berendezni benne, de a munkálatok rejtélyes módon félbemaradtak.


Úgy tudom, hogy azután hagyták félbe a renovációt, hogy több két munkás eltűnt az építkezésen. Mindkettőt megtalálták végül: az egyiket eszméletlenül egy dohos szekrényben a királyi lakosztály gardróbjában, a másikat pedig (szintén ájultan) az épület pincéjében, egy üres éléskamrában, ami belülről volt bezárva. Mindkét munkás azt állította, hogy nem emlékszik az eltűnésének körülményeire. A rendőrség csak annyit tudott biztosan kideríteni, hogy a két szóban forgó munkás biztos, hogy nem ismerte egymást, sőt az egyik nem is beszélt magyarul: román vagy ukrán volt, már nem emlékszem. Ráadásul a két eset másfél év különbséggel történt... 2008-2009 körül.


De ez nem minden. Állítólag mikor a felújítást kivitelező cég vezetői kimentek személyesen szemügyre venni a munkálatokat, és bementek az épületbe körülnézni, az egyik menedzsment-tag talált az egyik lakosztályban egy zárt ládát. Bezárta a szoba ajtaját, hogy a főnöke ne vegye észre, hogy mit csinál, majd megpróbálta felfeszíteni a ládát, de egy rossz mozdulattól egy körme alá befúródott egy hosszú szálka. Ezzel nem foglalkozott, mert végül sikerült kinyitnia a ládát, amiben egy régi könyvet talált. Csakhogy másnap vérmérgezéssel kórházba szállították ezt az embert, és hogy a könyvvel mi lett, nem lehet tudni pontosan, csak azt, hogy amíg a fickó a kórházban feküdt, a feleségét meglátogatták otthon a Nemzetbiztonság Hivatal (azóta Alkotmányvédelmi Hivatal) munkatársai. Valószínűleg ők kobozták el a könyvet is, feltéve, hogy tényleg létezik.


Persze mindezt a bulvárlapok akkoriban megírták, és a baráti körömben nagy lázban is égtünk, hogy vajon tényleg kísértetjárta ház-e az Andrássy udvar. Úgyhogy miután rejtélyes módon félbemaradtak a felújítási munkálatok, két jó barátommal elhatároztuk, hogy belógunk az épületbe és körülnézünk benn. Persze napközben csináltuk, mert éjszaka nem mertünk volna beszökni. A lényeg, hogy az őr úgy elzavart minket, miután átmásztunk a kerítésen, mint a szél. És még jól jártunk, hogy nem hívta ki a rendőrséget. Mindenesetre amit furcsának találtunk, az az volt, hogy a fickó, aki legalább 80 évesnek nézett ki, kb. azt kiabálta nekünk: "MÁR MEGINT EZEK A BUKOVICS FIAK... TAKARODJATOK!"... Aztán mint aznap megtudtuk (Google), Bukovics Gyulának hívták az Andrássy-udvar építészét, akinek ikerfiai 15 éves korukban, 1884-ben haltak meg "balesetben". Az Andrássy-udvar pedig 1883 és 1885 között épült...

2012. márc. 27. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Hűha, utolsó...! Ez bizony nem utolsó!:-)
2012. márc. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
A sulimban felakasztotta magát egy lány. Állítólag látták a szellemét. (Igaz sztori, ott a tablóképénél a kereszt :/)
2012. márc. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
100%

Szia Roland vagyok.ÉN tudok egy igaz történetet.

Én a III.kerületben lakok és a jós utca 10-ben.

Ahol lakok ott abban a lakásban vagy a szomszédban az történt az 1970-es években,hogy egy család meghalt.

egy nagymama és 2 iker unokái voltak otthon egy nyári napon amikor kigyulladt a lakás és az ikrek kiugrottak az emeletről [10.emelet] és mielőtt földre értek szörnyethaltak, a nagymama pedig eléget a tűzben.



Most ugyebár az elején mondtam.hogy én ott lakok na mind1 a lényeg az,hogy ma is szoktam hallani férfi sikítást

kopogást,sőt néha még a tűznek is szoktam hallani a hangját.Ilyenkor nagyon megrémülök főleg egy horror film után.Volt már rá példa is,hogy egy árny az ablaknál(ahol történt az eset)olyan volt mintha kiugrana az ablakon.

a tükörben pedig egyszer megjelent egy fiatalember amikor mosakodtam.

2012. márc. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
70%

"a tükörben pedig egyszer megjelent egy fiatalember amikor mosakodtam."


már rég a zártosztályon lennél, úgy összefostad volna magad.

2012. ápr. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
velem csak egyszer fordult elő ilyen, amikor egyszer egyedül voltam otthon, este, tv-ztem és hirtelen csozogó és lépkedő hangok jöttek az előszoba felől. (a nappaliban voltam amit egy ajtó választ el az előszobától...)nagyon megijedtem és bebújtam a takaró alá. Aztán azt hallottam mintha kinyitotta valaki a szintén az előszobában lévő pince ajtót. Félszemmel odamertem nézni, és azt vártam hogy mikor jön be a csoszogó ember, de nem jött be senki. Az ajtó mellett volt egy növény és láttam hogy a levelek megrezdülnek. Nagyon ijesztő volt de nem mentem oda, mert a horror filmekben is ott rontják el a szereplők hogy megnézik a hangok forrását. Azóta sem tudom hogy mi volt az de többet soha nem mertem egyedül otthon maradni este.
2012. ápr. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
*kinyitotta volna valaki
2012. ápr. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

Kicsit régi a kérdés, de sok kísértetházas történetet hallottam már Magyarországról.


Még a 2010-es években történt, amikor elköltöztünk egy másik lakásba, rá következő évben fura dolgok történtek velünk. Pech széria, éjszakai zajok, hűvös a lakásban ( Ami nyáron még jól is jött).

Lényeg egyszer édesapám tett egy poénkodó megjegyzést, hogy szerinte szellemekkel lakunk egy panelban. Anyuval nem hittük akkor persze és leszóltuk. Aztán beszélgető viszonyba kerültünk a mellettünk lakó szomszéddal, aki elmesélte az előző tulajdonosok tragikus történetét. Halállal végződő megbetegedés, bonyodalmas pénzügyek és sajnálta a szomszédunk őket. Akkor már érthetővé vált számomra is,hogy nem a képzelete játszik az emberrel.

Aztán idővel alább hagytak a fura dolgok és most is ott lakunk.

Nem mondom, hogy nincsenek para jelenségek, kísértetházak csak "nehéz bebizonyítani" úgy, hogy meggyőződjenek az emberek. Itt egy bizonyíték kép vagy hangfelvétel rávágják, hogy pothoshop vagy más módon szerkesztett kamu. Beszámolsz jelenségekről és lehülyéznek. Persze aki nem élt át hasonlót az szkeptikus marad az ilyen paranormális dolgokról.

márc. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!