Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Mi a véleményetek a szellem/kí...

Mi a véleményetek a szellem/kísértetjárásról, szellemek létezéséről, stb?

Figyelt kérdés

Szerintem az egész nem más, mint figyelemfelkeltés egy nem teljesen ép elméből. Soha semmilyen tárgyilagos bizonyíték nem volt, és nem is lesz erre. Azt hiszem, az egész csak az agyunk játéka. Van aki egy füstfelhőben Jézust látja, van aki mindenhol sötét árnyakat lát, fura hangokat hall, etc...:S

Véleményem szerint ezek is csak azért "hihetőek", amiért Isten is az. Az embereknek hinnie kell valamiben, de az, hogy hisznek benneűük, nem jelenti azt, hogy léteznek...

Mi a véleményetek erről, és ha hisztek ezekben az alaptalan hülyeségekben, akkor miért? Mi okotok, milyen tapasztalatokkal tudjátok alátámasztani létezésüket?

-ReapeR-23/F


2009. júl. 24. 01:01
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

-ReapeR-23/F!


Rólad minden hozzászólásodban süt, hogy primitív, beszűkült hülye vagy. Miért teszel fel egy kérdést, ha csak lealázni akarod aválaszolókat, akik nem értenek egyet veled?


"Azt hiszem, az egész csak az agyunk játéka. Van aki egy füstfelhőben Jézust látja, van aki mindenhol sötét árnyakat lát, fura hangokat hall, etc...:S

Véleményem szerint ezek is csak azért "hihetőek", amiért Isten is az. Az embereknek hinnie kell valamiben, de az, hogy hisznek benneűük, nem jelenti azt, hogy léteznek..."


Gondolom, te is hiszed, hogy van eszed, de attól, hogy hiszed, még nem igaz...


Azt meg, hogy ezek léteznek-e, én nem tudom. Hiszek bennük, de még nem tapasztaltam.

2009. júl. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Sajnálom utolsó, de arra, hogy van eszem, tárgyilagos bizonyítékom van, így a GYP-s véleményeddel sajnos nem tudok foglalkozni, de azért köszi, hogy írtál.
2009. júl. 24. 20:37
 13/16 anonim ***** válasza:
Ha a kérdezőnek oltogatós a kedve, akkor most nem leszek túl népszerű, de én hiszek bennük. Sok ilyen jelenséget meg lehet magyarázni valamivel, de ezek zömében erőltetettek, és látszik rajtuk, hogy "csakazértis" meg akarják ezeket a szellemjelenségeket magyarázni valamivel.
2009. júl. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Utolsó: Köszönöm szépen! Ez normális válasz volt! Nem oltogatni akarok én senkit, csak egyszerűen jön egy válasz, aminek a fele az én szapulásomról szól (tisztelet a kivételeknek), a másik fele sem a kérdésről, hanem minden másról szól.
2009. júl. 29. 09:14
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Az az igazság hogy azt mondod hogy azért tetted fel ezt a kérdést mert választ vagy bizonyítékot szeretnél kapni. De azt itt nem fogod megkapni. Senki nem fogja azt mondani hogy tessék nézd meg ezt meg ezt mert ez biztosan bizonyítja a szellemek létezését. De a legfontosabb az hogy ha mutatni is egyet, vagy akár bármilyet Te akkor se hinnéd el mivel mindenbe, mindig bele lehet kötni ha az ember nem akar hinni valamibe. Vannak bizonyított dolgok amiket néhány ember így gondol, a többi meg úgy és ha valaki ragazkodik nagyon az elveihez akkor nem fogják meggyőzni soha, pedig lehet hogy nincs igaza. Úgyhogy szerintem rossz helyen jársz mert mi ebben nem tudunk neked segíteni. Hihetetlenül sok dolog van amibe csak hinni lehet: szellemek, paranormális jelenségek, UFO-k, túlvilág és Isten. Ha az ember akar hisz benne, ha akar nem de hogy ezek a dolgok veszekedés tárgyává váljanak azt nem szabad hagyni mert elöbb elmondottak miatt egész vitának nem lenne semmi értelme. Ha neked úgy kellemesebb az élet hogy nem hiszel bennük akkor ez így van jól de mi nem fogjuk tudni bebizonyítani neked az ellenkezőjét. Amúgy támadó jelleggel válaszolsz és nagyon követeled a választ és cáfolsz meg mindent (néha már sértően) úgyhogy eltudom képzelni hogy talán tartasz attól a ténytől hogy esetleg léteznek ezek a dolgok. Én személy szerint hiszek bennük. Szerintem amikor megbántanak vagy éppen szeretsz és érzed azt az érzést ott a tested közepén az nem az agyad műve hanem a lelked. SZERINTEM minden embernek van lelke és az miért is halna meg a fizikai halállal? És miért ne járhatna néha vissza a szeretteihez? Túl sok eset van és túl sok komoly író és inteligens ember foglalkozott már a témával ahoz hogy ne legyen benne egy kis igazság. Személy szerint nekem jobb ebben a hitben élni. De ezt mindenki maga dönti el szóval veled sincs semmi baj. Remélem elég udvarias volt a válasz és inkább elolvasod és ha nem is tetszik akkor hallgatsz róla mint hogy valami uninteligens válasszal méltas majd. Köszi
2009. dec. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Tanulságos történet a szkeptikus embereknek.


A két magzat


Egy várandós anya két gyermeket hord a méhében. Az egyik egy "kis hívő", a másik egy "kis szkeptikus". A "szkeptikus" azt kérdezi:

- Te hiszel a születés utáni életben?

- Hát persze - mondja a kis "hívő". - Az itteni életünk arra való, hogy felkészüljünk a születés utáni életre, hogy elég erősekké váljunk arra, ami ott kint vár bennünket!

- Hülyeség! - mondja a "szkeptikus". - Ez nem igaz! Hogyan nézhet ki a kinti, külső élet?

- Pillanatnyilag még nem tudom - mondja a kis "hívő" -, de biztos sokkal világosabb, mint itt bent! Lehet, hogy a szánkkal fogunk enni es a lábunkkal fogunk menni!

- Nonszensz, lehetetlen! - mondja a "szkeptikus". - Megyünk a lábunkkal és eszünk a szánkkal!? Micsoda hülyeség! Ez egy fura ötlet, hogyan is működhetne! Itt van a köldökzsinór, ami biztosítja a táplálékot. Nem lehetséges élet a születés után, hiszen ez a zsinór már így is túl rövid!

- Hát persze hogy működni fog, csak minden egy kicsit másként fog kinézni - mondja a kis "hívő".

- Soha sem fog működni! - véli a kis "szkeptikus". - Még soha senki nem tért vissza a születés után! Születés után vége az egésznek! Az élet nem más, mint egy nagy sötét tortúra!

- Még ha nem is tudom pontosan, milyen lesz a születés utáni élet - mondja a kis "hívő" -, de azt tudom, hogy találkozni fogunk az édesanyánkkal, és Ő nagyon vigyáz majd ránk!

- Anya!? Te hiszel egy anyában? Hol van? - kérdezi a kis "szkeptikus".

- Itt van körülöttünk, mi benne vagyunk, és általa létezünk, nélküle nem is létezhetnénk! - válaszolja a kis "hívő".

Mire a kis "szkeptikus":

- Soha nem láttam még semmilyen anyát! Nincs is ilyen!

A kis "hívő" elgondolkozik egy pillanatra.

- Néha, amikor nagyon csendben vagyunk, hallhatod, ahogy énekel, vagy érezheted, amikor megsimogatja világunkat!

Majd halkan hozzáteszi:

- Mindenesetre én hiszem, hogy az igazi életünk a születés után kezdődik!

2009. dec. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!