Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Egy érdekes elmélet mind...

Amadeuss kérdése:

Egy érdekes elmélet mind szkeptikusok, mind "hívők" részére. Vélemények?

Figyelt kérdés

Na, üdvözlök mindenkit! Szeretnék egy kicsit észt osztani, mert úgy látom, eléggé érdekes felvetések gyűltek össze a "világvége", "majajóslás", "kétezertizenkettődecemberhuszonegy" címszavak alatt". No, de mind igencsak más. A dolgok állása az, hogy én, és egy kisebb csoport már évek óta foglalkozunk ezzel a témával, és ez alatt átrágtunk több ezer könyvet, honlapot, kifaggattunk több embert, olyat is, aki úgymond érintett a dologban. Röviden borzalmasan sok információval rendelkezünk. Sok olyan dologra is rájöttünk, amikről sok embernek tudnia kell(ene). A legtöbbjük olyan triviális, hogy szinte mindenki tisztában vele, de nem tudják komolyan venni, mert ahogy mi mondjuk a "mának élnek". Tartottunk már előadásokat is (én pont nem), és igen sok ember megdöbbent, hogy minek a részesei. Ezt szeretném itt is leírni, hátha egy-két ember fantáziáját megmozdítom vele.


Kezdjük meséléssel, hátha bele tudjátok élni magatokat, a témába. Valamikor a távoli jövőben (legyen mondjuk.... 2142) járunk. A NASA emberei végre messzebb jutottak mint a hold. Sőt: kijutottak a naprendszerből. Felfedeztek egy bolygót, amelyen élet van. Letelepedtek ott, elkezdték kolonizálni. Nem telt sokba, mire felfedeztek egy fejlettebb életformát: egy hozzánk képest fejletlen, majomszerű lényt. "Mi lenne, ha felhoznánk őket ami szintünkre? Megtaníthatnánk mindenre őket, amit mi tudunk! Építeni, beszélni, festeni." javasolta az egyik ügyvezető. A munkálat meg is kezdődött: az idegeneket elkezdték úgymond "fejleszteni", ám egy idővel valami baj volt a szülőhazával, a Földdel (legyen mondjuk egy idegen faj). Így a kutatók hazamentek, de kevesen ott maradtak, hogy tanítsák a lényeket. A szóbanforgó teremtmények ekkor már barlangrajzokat, és rejtélyes jeleket készítettek rólunk, és eltávozott istenként ábrázoltak, és tiszteltek minket. Azok, akik megmaradtak azon a bolygón közülünk, pár évig még kihúzták, és megtanították őket építeni, és a művészetekre. Azonban idővel végképp eltűntek, és az idegenek egyedül maradtak. De ahogy teltek az évezredek, megjelentek a próféták, hogy: "Majd még visszatérnek hozzánk a mi Isteneink! Egy nap visszatérnek, és as kiváltságosokat magukkal viszik a Mennyek országába". Azonban még pár évezreddel később erre már senki sem emlékszik közülük. A modern világban már mindenki csak a "mának él", és magával foglalkozik. Azonban egy nap előkerül a régi prófécia, de a becsvágyó idegenek félreértelmezik, és jön az új jóslat: "Az idegenek már a világunk kezdete óta figyelnek minket, és majd visszatérnek, hogy elpusztítsanak minket! Mindenki meg fog halni!!!! Meneküljön, ki merre lát!"

Ugye értitek mire akarok kilyukadni?


Bónusz kérdés: Miért kellett elrontani az Ezotéria témát a hülyébbnél hülyébb kérdésekkel? -.-"



2012. szept. 25. 19:48
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
86%

Ez az egész annyira felesleges. Ha tudni akarod ki vagy, akkor ismerd meg magad, nézz magadba, menj el a határaidig. Sok módszer van rá, csak hát fel kell állni, vagy olvasni.


Sokan a valóságból el menekülnek ilyen ufos-raptoidos-prometheusos mesébe, mert jobb azt hinni, hogy valami nagy fog történni valami meg fog változni. Nos nem. Neked kell majd tanulnod dolgoznod házat építened a kezed munkájából, ha okos akarsz lenni, enni vagy aludni akarsz valahol. Ha igaz is a sci-fitek attól semmi nem változik.


Mondjuk holnap bejelentik az általatok vázolt dolgokat a tv ben.


-marad 2 kezed két lábad, az ég marad kék, a fű pedig zöld


-Az emberiség nem él sem néphülyítésben sem rabszolgaságban. A körte fenn van a fán, ha éhes vagy felmlész aztán megeszed. Ez sohasem volt és nem is lesz máshogyan.


-A híradóban hazudnak? Minek nézed. A mekiben egészségtelen a kaja, NE MENJ BE ENNI! A PC, facebook butít, akkor hagyd ott. Ha meg más nézi az az ő dolga.


-Folyamatosan és vég nélkül olyan gondok miatt rinyáltok, és olyan generált történeteken vitatkoztok, amivel ha nem foglalkoznátok nem is lenne.


Bár a történetetek, és elméleteitek újszerűnek akar hatni, a fajtátok, és a habitusotok több ezer éve minden egyes társadalmi formában jelen van. Manapság a dohos panelsámánok, és megkeseredett nyugdíjasok, illetve az unatkozó lusta tinik a fő képviselői. Vagy a munkából szabadidőben unalomból fórumozó féltrollok (én).


Nem fog történni semmi, vagy ha igen, nektek egyikőtöknek sem fog új irányt venni az élete, csak akkor, ha ti változtattok. Nem jön se kánaán, se pokol.

2012. szept. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

Na, ezért nem tudom eldönteni, hogy kinek van igaza: ugyanis amilyen szentül hisznek a szkeptikusok a saját "igazukban", annyira hisznek a többiek a sajátunkban. Meg vagy bizonyosodva abban, hogy ami körülötted folyik, az úgy jó, ahogy van. Én meg pont ellenkezőleg gondolom. Ötven százalék, hogy mi tévedünk, a másik ötven százalék pedig az, hogy ti. Ez a két lehetőség van. Mindkettőbe születni kell, nem pedig az általad említett három frakciókba besorolni. Az unatkozó lusta tinik is lehetnek szkeptikusok, és a rendes, boldog életet élő felnőttek is lehetnek "hívők". Ahány ember, annyi gondolat, de végül is madártávlatban ez a két variáció van.

Köszöntem.

2012. szept. 27. 17:19
 13/28 anonim ***** válasza:

11/ Részben igazad van de még sincs igazad ebben-


--Az emberiség nem él sem néphülyítésben sem rabszolgaságban. A körte fenn van a fán, ha éhes vagy felmlész aztán megeszed. Ez sohasem volt és nem is lesz máshogyan.-"


Nem az ős-korban élünk hogy kimegyünk és csak leszakajtjuk azt a körtét, vagy megfogjuk azt a tyúkot.

Ha nem társadalomban amit a felső 10 ezer irányít és sajnos ők szakítják le azt a körtét, nem véletlenül van hazánkban csak nem 3000 milliárdos.


Sajnos keleti, nyugati maszlagokat hintenek munkahelyek és kenyér helyett - égi mannát.... feltámadást na és reinkarnációt angyalokat és fénylényeket akik úgye köztünk járnak... csak hát nem látható, mert elvitte az álomtündér c..c...c


Az emberek viszont ha nincsenek munkával lekötve, nincs elegendő pénzük a életük megtervezéséhez akkor sajnos kapaszkodókat keresnek a reménytelenségükre és addig keresnek amig bele is buggyannak sajnos... ezt olvashatod szinte minden közösségi oldalon vagy épp becsenget hozzád egy Jehova a bibliát szajkózva...


amadeuss szövege?-- olyan fiatal aki nem akar sehova tartozni ebben a hazug világban, inkább megalkotta a maga fantázia világát... Ami legalább tiszta.

2012. szept. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

Én szkeptikus vagyok, de bármikor készen állok rá, hogy a világképemet megváltoztassam, ha egy ilyesmi elmélet beigazolódik.


Te, Kérdező, el tudod mondani magadról ugyanezt? Készen állnál arra, hogy kiderüljön, eddigi gyűjtőmunkátok mind hasztalan volt, és nincs mögötte semennyi valóság?


Naiv a kérdés. Pontosan tudom, hogy ezeket az elméleteket alaposan kidolgozzák, hogy ne lehessen őket cáfolni. Bárki jön azzal, "Emberek, meztelen a király!", hát ez hülyeség, mindig meg lehet magyarázni, merthogy honnan tudjuk, mit titkolnak a kormányok, mi van a világegyetemben a Naprendszerünkön kívül, vagy hogy léteznek-e párhuzamos világok.


Kicsit irigyellek téged... úgy fogsz meghalni, hogy azt hiszed amit most gondolsz. Én nem lehetek benne biztos, mert elfogadom a kétséget, nyitottnak kell maradnom ha nem akarok a tévedés csapdájába esni.

2012. szept. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló: teljesen igazad van. Nehezen tudnék megválni az elméleteimtől, mert az alappillérei olyanok, amiket mai társadalmi, és tudományos fejlettséggel nem lehet se cáfolni, sem bizonyítani. Hinni kell, vagy nem, ahogy azt hangsúlyoztam. Én meg téged irigyellek, mert téged nem foglalkoztat a dolog; így, hogy hiszem amit gondolok, nehéz mással foglalkozni. Ezt az életet választottam.

Tudod ez olyan, mint a vallás: mi lenne, ha kiderülni, hogy nincs Isten? Mi lenne a több milliárd hívővel? Nem tudnák befogadni a hírt: élnének tovább az álomvilágukban. No, de mi van, ha kiderül, hogy Isten nem csak van, de meg is teremtett minket: akkor a többi ember nem tudna áttérni a vallás irányába; de még mindig könnyebben, mint fordítva! Csak azért mondtam így, mert ennek a súlyát jobban át tudjátok érezni.

Azért örülök, hogy ilyen sok szemszögből meg tudjuk közelíteni a társadalmi problémákat...

2012. szept. 28. 20:39
 16/28 anonim ***** válasza:

Csak a 09-25 23:21 -ig olvastam el, és erre reagálok, idézem előbb ebből, amire írok lentebb:


"[...]a kísérletet (ezesetben kutatómunkát) úgy irányítjátok, hogy eredménye az előre megfogalmazott sejtéseteket igazolja[...] Mindezek ellenére lehetségesnek tartom az elméletedet, de az eddigi ismereteim és a józan eszem lázonganak ellene."


A tudomány is a józan észre épül; kb. 100 éve létezik kvantumfizika, ami azóta is a technikai civilizáció kézzel fogható alapja, mégis az az egyik tény a kvantumfizikáról, hogy az szubatomi részecskék ott jelennek meg, ahova a figyelem irányul (!), magyarán a materialista, ateista (akadémikus) tudósok is épp úgy járnak el, amit kritizálsz: nem a tényeket, hanem elvárásaikat kutatják, mindezt "józan ésszel"... :S

2012. okt. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

16-os (10-02 14:51):


"A tudomány is a józan észre épül [...]" - épphogy nem. A tudomány alapja az ellenőrizhetőség, a fizika esetében kísérletek alapján.


Ahogy mondtad, kvantumfizikai tény, hogy a megfigyelés befolyásolja a kísérlet eredményét. Ettől viszont nem a kísérlet eredménye hamis, csak az eredmény jelentése lesz más. Józan ésszel, ha egy érzékelő felfog egy részecskét, az azt jelentené, hogy a részecske előzőleg arra ment, majd becsapódott a műszerbe. A józan ész felvetése az volt, hogy a részecskének van egy konkrét helye, és ez a hely mozog a térben. Erre cáfolt rá a valóság.


"[...] magyarán a materialista, ateista (akadémikus) tudósok is épp úgy járnak el [...]" - a tudósok nem mind materialisták és ateisták (és nem is mind akadémikusok), ahogy a materialisták és ateisták sem tudósok. Az ateizmus vallási kérdés, nincs köze a tudományokhoz.

2012. okt. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

"3. válaszoló: Mi találtuk ki, az egy dolog, hogy rajtunk kívül még vagy 1 millióan is. "


Jah, csak azok vagy évtizeddekkel előtted. Meg sem szülkettél, már a dogon mítoszokban szó szerint ez volt benne -.-

2012. okt. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Szerintem, már az különleges, hogy a földön,az ember az egyetlen élőlény akinek a gerinc végződése, nem alakult ki a(farok csont, vagyis nincs farka!) nem félre érteni! Viccen kívül!
2012. okt. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Az összes többi álat fajnak van farka!
2012. okt. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!