Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Szerintetek a TLC született...

Szerintetek a TLC született médium című műsora csak kamu, vagy Tereza tényleg látja a halottakat? Valóban vannak olyan emberek, akik képesek kommunikálni a halottakkal?

Figyelt kérdés
Érveket kérek. Köszönöm. Tehát ha valaki csalásnak nevezi, akkor indokoljon! Ha nem akkor is! Köszönöm!
2013. júl. 18. 21:27
 1/5 anonim ***** válasza:
92%

Nem állítom, hogy nincsenek olyan emberek, akik többre képesek, mint amit a tudomány állít, de azt nem hiszem, hogy egy esetleg igazi médium ekkora felhajtást csapna maga körül, szóval nem hiszem, hogy ő igazi médium lenne. Szerintem sokkal kevesebb képességük lehet a médiumoknak, mint azt az ezotériában hívők állítják, sokkal inkább jó emberismerők, szinte ösztönösen (akár saját maguk elől is rejtve) képesek apró jelekből érzékelni az emberek érzelmeit, és ez természetfelettinek tűnhet sokak szemében.


És az általad kért érvelés:

- A legtöbb sikeres médium az ún. cold reading módszert alkalmazza, remek szócikk van róla a Wikin ( [link] ) - tényleg működik, már tapasztaltam, és valamennyire én is tudom alkalmazni.


- Ha egy ezotériában hívő ember találkozik egy jóssal/médiummal/látóval, akkor hite miatt ösztönösen hinni akar neki, így az esetleges ellentétes bizonyítékokra nem figyel, azokat észre sem veszi. Már a rómaiaknak is volt egy mondásuk: "Az emberek azt akarják, hogy becsapják őket, ezért aztán be is csapják őket".

Azonban ugyanez érvényes a tudósokra is, ha találnak valamilyen bizonyítékot, ami nem illik össze az általuk felállított elméletekkel, akkor azt előszeretettel mérési hibaként, tévedésként, roszz eredményként fogják fel. Nagyon nehéz ettől az állásponttól megszabadulni, és nem állíthatom, hogy én ne esnék ugyanebbe a csapdába akár ennél az esetnél is.


- Egy TV-ben futó műsort ott változtatnak meg a műsor szerkesztői, ahol akarnak: hiszen ha a 3. rész után felvesznek egy olyan esetet, amely esetleg azt mutatná, hogy a médiumuk mégsem olyan sikeres, ahogy azt bemutatták, a későbbiekben nyílván kisebb lenne a nézettségük. Ha pedig minden 3. rész erről szólna, akkor pedig végképp, így hát ezt inkább kivágják, vagy nem adják le, ha ilyen felvétel készül. Ez egyébként rengeteg tudományosnak mondott adóra is jellemző, miszerint az adott műsornak ellentmondó tudományos tényeket elfelejtik közölni, hogy nehogy az emberek elkapcsoljanak. Sajnos a nézettség nagyobb úr a hitelességnél, pontosságnál.


- Korábban hittem az ezotéria bizonyos részeiben, mert az anyám ezoterista, de akkor sem találkoztam olyan jóssal/médiummal/a természetfölötti bármely fajtájával, ami egyértelműen működött volna. Nem tudtak olyan bizonyítékkel szolgálni, ami engem meggyőzött volna a tudománnyal szemben, így ma már az ezotéria semmilyen formájában nem hiszek.


- Azt olvastam róla, hogy egy vagy akár két évvel a megtartandó szeánsz előtt be kell jelentkezni hozzá, hogy beszéljek egy halott rokonommal. Egy év rengeteg idő. Ma már léteznek olyan oldalak, amik automatikusan a lehető legtöbb információt gyűjtik össze egy általad megadott emberről, ezek főleg Amerikában működnek jól. (Ha érdekel, megírhatom a címüket, csak fejből nem tudom, utána kell néznem.) A Facebook, Google és egyéb cégek oldalain közzétett adatainkból rengeteg információt találhatnak meg rólunk, és ha valaki egy kicsit ért a pszichológiához, már egy egész jó jellemrajz rakható össze egy emberről pár óra alatt. Ezek után engem sehogy sem tud meggyőzni arról, hogy nem jár utána minden ügyfelének előzetesen, akár hónapokkal a megtartandó szeánsz előtt. Ez kombinálva a cold reading módszerrel már igazán hatásos elegyet kapunk, amivel rengeteg embert meg lehet győzni.


Amúgy én nem ismerem a sorozatot, de a közeljövőben sort kerítek rá, és néhány részt megnézek belőle, hogy pontosabb véleményt mondhassak róla.


Decipiatur

2013. júl. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%

első válaszolónak reagálva:


én nagyon szkeptikus vagyok a médiumokkal kapcsolatban,de az a műsor engem is "elcsábított"


ha majd belenézel,akkor láthatod,hogy vad idegenekhez megy oda-és elmondja nekik,hogy mit üzen neki a szellem.és sokszor olyan dolgokat mondd nekik,amiket csak ők tudhattak! szóval: itt nincs idő rá,hogy utána nézzen dolgoknak bárhol is.


Ez a nő vagy tényleg egy médium,vagy meg van rendezve.

2013. júl. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És mivel a TLC-t a Discovery pénzeli és a Discovery megbízásából fut, lehet benne valami.... Szerintetek létezik a túlvilág, a mennyország, a pokol? Szerintem igen.
2013. júl. 21. 21:07
 4/5 Ezoterika123 válasza:

Létezik túlvilág, léteznek médiumok. Az egyik barátnőm is látó. Nekem apukám halt meg tavaly (2014. áprilisában) és jeleket küldött nekem is (ezotériával foglalkozok, hiszek ezekben a dolgokban) és édesanyámnak (aki egyáltalán nem hisz ilyenekben).

Valóban szoktak olyan dolgokat mondani a médiumok által az elhunytak, akiket csak az elhunyt és az itt maradt családtag tudhat.

Azt nem tudom, hogy ez a nő tényleg médium-e, de a műsort nagyon szeretem. Nagyon jó (megnyugvó, jóleső) érzés nézni. Megfogott, megérintett.

Véleményem szerint azért jó ez a műsor, mert sokaknak (akik esetleg most még nem hisznek ezekben, de nyitottak) adhat. Akár azzal, hogy ráveszi magát, hogy megpróbál elmenni egy médiumhoz és felvenni a szeretett elhunyttal a kapcsolatot, akár azzal, hogy már maga a műsor nézése közben megnyugszik.

2015. okt. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Vaaaagy:


A TV-ben látott "vadidegenek" bépített emberek, színészek. Aztán lehetnek valódi "ügyfelek" is a műsorban, de akkor azok meg gondosan ki vannak válogatva és megszerkesztve, hogy még hatásosabb és hitelesebb legyen. Egyébként a Discovery pont híres a kamu műsorairól. Pl. ezek a raktárvadászos műsorok is manipulálva vannak.

2018. jan. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!