Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Ma is óriási vita folyik...

Ma is óriási vita folyik arról, hogy vajon tényleg léteztek-e a nagyon régi időkben törpék, manók, és koboldok. Véleményed?

Figyelt kérdés

" A manók társadalma segítette,könyítette az emberek életét,életmódját. Nagyon szorgos népség így a munkát sem vetik meg. Ám az éjszaka az önfelett szórakozásé volt. A koboldok pedig keresztbe tettek a manóknak és az embereknek"


" Az egyik a XVII. századi Magyarországon történt. Selmecbányán szokás szerint jó pár ember minden nap a bányába indult dolgozni,hogy megfelelő mennyiségű színes és nemes-ércet nyerjen ki. Azonban egy napon nem mást láttak odaérkezésükkor mint néhány törpét,akik nagyon apró,3-4 ökölnyi méretűek voltak,vén arcúak,és bányász módra öltözködve kezükben tartottak néhány csákányt és lámpát. Az óvatlan törpék – az emberek megjelenésekor – azonnal elillantak. Egy másik eset 1138-ban egy német kolostorban történt. Egy pap szentmise után különös alakot pillantott meg egy nagy,tátongó,falba vésett lyuk mellett. Ez a törpe korom fekete színű volt,semmilyen nyelven nem beszélt. A pap miután elkapta,alaposan végignézte,majd elengedte,a törpe pedig villám gyorsan visszamászott abba a bizonyos lyukba. Soha többé nem látták"


"Másodsorban szemtanúk és egyéb beszámolók tanúskodnak arról,hogy ezek a lények bizony léteznek,léteztek ma is. Továbbá a föld alatt rengeteg kis méretű,szűk járatokat találtak emberek ásatások során. Föld alatti,bányák alatti alagutak,járatok is a létezésüket támasztják alá. Másrészt ezekben a járatokban olyan apró munkaeszközöket találtak a régészek,amelyek csupán pár centisek voltak. Törpe szerszámok ? Másrészt a törpék létezése anatómiailag,biológiailag is lehetséges,hiszen napjainkban is találunk olyan népcsoportokat a földön,amelyek sokkal kisebbek egy átlagembernél"


Te erről mit gondolsz ? [link]



2013. szept. 10. 17:43
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Hosszas kutatómunka után találtam két tudóst, akik a sárkányokkal foglalkoznak.


Trurl és Klapanciusz a nagy Csinnadratta Cerebron tanítványai voltak, aki a Felsőfokú Nihiliskolában negyvenhét éven át Általános Sárkányelméletet adott elő. Mint ismeretes, sárkányok nincsenek. Ez a primitív megállapítás talán kielégíti az egyszerű elmét, de nem a tudományt, hiszen a Felsőfokú Nihiliskola létező dolgokkal egyáltalán nem foglalkozik; a létezés banális voltát már oly régen bebizonyították, hogy egy szót sem érdemes többé rá vesztegetni. Elég az hozzá, hogy a zseniális Cerebron, egzakt módszerekkel boncolgatva a problémát, a sárkányok három faját fedezte fel: a nullás, az imaginárius és a negatív sárkányokat. Mindezek, amint már említettük, nem léteznek, de mindegyik fajta egészen másképpen nem létezik. Az imaginárius és nullás sárkányok, amelyeket a szakemberek röviden csak imagoknak és nulloknak neveznek, sokkal kevésbé érdekes módon nem léteznek, mint a negatívak. A drakológiában, vagyis sárkánytanban régóta ismeretes az a paradoxon, hogy ha két negatív sárkány herborizálódik (ez a művelet a sárkányalgebrában a közönséges számtani szorzásnak felel meg), törtsárkányt kapunk eredményül, mégpedig körülbelül 0,6 sárkányt. Namármost, a szakemberek két táborra oszlottak, s az egyik azt állította, hogy az így kapott sárkányrészt a fejétől kell számítani, a másik tábor viszont azt, hogy a farkától. Trurl és Klapanciusz nagy érdeme, hogy rámutattak mindkét nézet téves voltára. Ők alkalmazták elsőnek ezen a területen a valószínűségszámítást, s ezzel megteremtették a valószínűségi drakológiát, amelyből kitűnik, hogy a sárkány termodinamikailag csak statikus értelemben lehetetlen, éppúgy, mint a tündérek, villők, koboldok, boszorkányok, manók stb. Az általános valószínűtlenségi egyenletből két tudósunk kiszámította a koboldizáció, tündéresedés stb. együtthatóit. Ugyanebből az egyenletből következik, hogy egy átlagos sárkány spontán manifesztációjára körülbelül tizenhat kvintokvadrillió-heptillió évig kellene várni.



Akit érdekel a történet folytatása, megtalálja Stanislaw Lem Kiberiáda c. halhatatlan művében. További jó manókergetést.

2013. szept. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

20-as.

Kit érdekel hogy nincs bizonyítva?? Nem ez volt a kérdésed, óhajod-sóhajod.

Valaki azt írta:

"Vannak természettudósok akik pl sárkánytannal foglalkoznak, persze nem hivatalosan"


Erre te:"Majd mutassátok meg őket. :D Amúgy rólatok volt szó, nem a képzelt tudósaitokról."


Ergo azt állítod nincsenek ilyen tudós emberek, akik ilyennel foglalkoznának.

mire én betettem egy hivatásos zoológust.


Utána te már csak félrebeszélsz hogy "jáj de nincs bizonyítva a lény létezése".

Tehát kikerülöd a tényeket, mert bebuktad az előző kijelentésed.

2013. szept. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
53%

Kérdező:

Nézz utána a Beausoleil házaspárnaak.

#12-es: Mi az, hogy természetesen? Az értelmetlenséged, na az a természetes.

Amúgy azok az "óriáscsontok" egy híres photoshop honlap pályázatára beküldött képek voltak...

#19-es: A döntő mondat ott van a fülszöveg végén.

2013. szept. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Azok akik mesékkel foglalkoznak történészek, azok sem a mesék hitelességét igazolják. Ezt kellene megértened a 8 általánosoddal. :D


Azok, akik a viking sagak valóságos történelmi tényekkel való egyezését kutatják azok TÖRTÉNÉSZEK. A többiekre akik a vámpírmítoszokat kutatják fel más szó van. Mint itt a kriptozoológus. Ez nem téged igazol, pont hogy téged cáfol. Persze hogy megértsd ehhez tudománnyal is kellett volna foglalkoznod, meg néha könyvtárba is járnod mesefilmek nézése helyett.

2013. szept. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:
8%
Ma is léteznek.Van olyan,aki képességet kapott ahoz,hogy lássa őket.Nem csak a múltban vannak,de a jelenben is.Akitől én olvastam ő,inkább a tündérvilágot írja le.
2013. szept. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!