Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Mindenki hisz valamiben. Ne...

Mindenki hisz valamiben. Ne hurrogjon le senki mert ez így van. Ez egy dolog, de ki miben? Isten, római/görög/akármilyen hitvilág, sárkányok, unikornisok, régi korok szellemei. Lényegtelen. Kinek mi a meglátása?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 20. 22:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Möbiusz-szalag te az anyagba hiszel.
2014. ápr. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Nem vagyok Möbiusz-szalag, de azért érdekelne, hogy mit értesz anyag alatt.
2014. ápr. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nem,nem hiszek z anyagban.Mit higgyek azon hogy mondjuk az előttem levő gép létezik-e?Nem hiszem,tudom hogy van.Ha hinném ,akkor nem tudnék bizonyítékot,érveket hozni a létére.Csak valami belső késztetésből mondanám hogy van.Én viszont meg tudom mondani hogy az asztalon levő gépre mondjuk bizonyíték a polc (amin a gép van) összsúlya,mert gép nélkül más mint géppel.


Különben én semmiben se hiszek vallásos értelembe.

Mert 10-es jól írja,a kérdező most a jól bevált azonos alakú szavak,más más helyzetben való használatát játssza ki.


Végül is te se tudod hogy holnap megcsíp-e egy hangya vagy nem.Csak hiszed hogy vagy igen,vagy nem.


Akkor máris új vallás született:A hangyacsípésizmus!


Tanaink egyike hogy hidd hogy holnap megcsíp,van nem csíp meg egy hangya!

És mivel a Földön minden ember hisz ebben ezért a mi egyházunk a legnagyobb!


Jaaaaa,hogy ez egy másik fajta hit,ami inkább statisztikán,és esélyeken áll...

2014. ápr. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
érdekes
2014. ápr. 22. 02:19
 15/15 anonim ***** válasza:

Én nem különíteném el élesen a vallásos és nem vallásos hitet.


Mindenkinek van egyfajta belső világa, elvrendszere. Épülhet ez egy külső intézményrendszerre (egyház, jogállam) vagy belső, tapasztalatok alapján kialakult elvrendszerre is. Nem látok éles különbséget. Így mindenkinek van "egyháza", a lényeges pont az, hogy mire épül, és mennyire sajátos.

2014. ápr. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!