Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Lehetséges, hogy van nálunk...

Lehetséges, hogy van nálunk valaki? Láthatják a kiscicák?

Figyelt kérdés

A két kiscicánk most 9 hónapos; a vécé előtt van egy kis rész, ahol sötétebb a parkettánk, oda ülnek minden este le, és bámulnak, de úgy, mintha ülne ott valaki. Meredten bámulnak, néha megrezzentik a fejüket, de semmi más. Képesek órákig ezt csinálni! Sokszor az anyjuk is odaül. Amikor bogarat látnak, akkor mindig elkezdenek csattogni, de ez valami más. A tekintetük is olyan fura, úgy néznek fel rám, mintha nem értenék, miért nem nézem én is, akármi is van ott. :/ Mindig kérdezem tőlük, hogy "mi van?" És csak nyávognak egyet, majd tovább merednek a sarokba...


Amúgy éjszaka recseg a parkettánk, a konyhai asztal, mintha ráülne valaki, a régi monitorunk hajnali egykor pontban reccsen egyet... ezek még nem is idegesítenek, na de a macskák viselkedése? A kutyánk lüke, ő csak akkor él, ha sétálni viszik. :) Rám néha megmagyarázhatatlan szomorúság vagy düh tör (de lehet azért, mert nőből vagyok :D), párom olykor minden ok nélkül ingerült lesz (ez is lehet azért, mert most munkanélküli :P), de öccse, apja ebből nem észlel semmit. Éjszakánként olyan érzésem van, mintha állna valaki az ágyunk mellett (de lehet csak az álom miatt). Nem vagyok sem szellemben hívő sem szkeptikus, ha van, akkor van, nem zavar; igyekszem megtalálni a racionális válaszokat, de a cicáink viselkedésére nem találok, és ez, bevallom, zavar.


Na mindegy, csak az érdekel tulajdonképpen, hogy láthatják-e a cicák a szellemeket? Lehet nálunk szellem van? Ha igen, mit lehetne vele kezdeni?


21/L


2010. máj. 25. 02:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
41%
Nincsenek szellemek,és a cicák sem látnak semmit. Ez természetes viselkedés náluk. A bútorok pedig a hőmérsékletváltozástól is recseghetnek,vagy ezer más oka is lehet. Nem értem,hogy miért lett divat ma újra mindent a szellemekre fogni? Ha sokáig hiszel ebben az ostobaságban,belefogsz zavarodni,és nem leszel képes a dolgaidat reálisan látni.
2010. máj. 25. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
57%
Szellemek leteznek, es a cicak igenis latjak. Mar tobben tettek fel olyan kerdest az ezoterika temakorben, hgoy a macsakajuk furan viselkedik, nezegesd vissza a kerdeseket szerintem.
2010. máj. 25. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
43%
A 07.07. ostobaságot mond. A macskák akármiért viselkedhetnek furcsán,de nem attól,hogy szellemet látnak. Honnan tudhatja bárki is,hogy a macskák mit látnak vagy gondolnak? Nem tudnak beszélni,nem tudják elmondani,hogy mit látnak. Ezt csak az emberek fantáziája találja ki.
2010. máj. 25. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
100%
Hát a bútorok recsegésére is lehet racionális válasz, ahogy az előttem szóló is írta, főleg, ha nem teljesen újak a bútorok, nálunk is össze-vissza recseg (amúgy ugyanez van nappal is, csak akkor a többi zaj miatt nem hallod meg). Nem zárkózom el a szellemektől, én a kutyámtól láttam hasonlót, csak morgott egy pontra, és látszott, hogy fél, pedig nem volt ott semmi...:S Szóval én elképzelhetőnek tartom (mint laikus:)) hogy szellemet látnak a kiscicák.
2010. máj. 25. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez én cicám (nyugodjon békében) is látott hasonlót, meredten bámult a szekrényre, majd gondolt egyet és mindenáron felakart mászni, pedig semmi új nem volt rajta. Elképzelhetőnek tartom a szellemeket, de nem zárkózom el a többi lehetséges magyarázattól sem. A régi babonák, a macskákat a halottak és az élők világa közötti határ őrzőinek tartották.
2010. máj. 25. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
71%
A 2. bekezdés tuti nem szellemre utal,a macskák viselkedésétől kicsit én is beijednék szerintem :D De az is lehet, hogy tényleg valamit néznek ott,pl a csempét,a falat,bármit.Nem tudhatod,egy macskának mi az érdekes látvány,és mi nem.
2010. máj. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
45%
A macskák hiperintelligens állatok, ezt az egyiptomiak is észrevették. És hatalmas pókerarcok, ahogy tapasztalhattad. A macska civilizáció ősi hagyománya a legszigorúbb törvény: sose áruld el, hogy géniusz vagy, sőt, játszd inkább az enyhén gonosz idiótát. Aki odafigyel, az minimum a kölyköket lebuktathatja. Például ezek ketten most téged szénné szopatnak.
2010. máj. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

A macskák látják a szellemeket. Érdekes módon, akik nem hisznek a szellemekben, azok itt jártatják a szájukat, de ti miben hisztek, mi van az élet után? Mondjuk a mennyországnak kisebb esélye van mint annak, hogy szellemek léteznek... akkor a halál után nincs semmi? Ti hogyan éltek?


Kedves kérdező: A mi macskáink is hasonlót csinálnak nagyon gyakran, sőt, bnőm és a húga cicája is ilyet csinál. Nem midig, de elég gyakran. Persze lehetséges hogy egy szú rágását hallja vagy hasonló, de amikor én is érzem, hogy itt van, és a macsek is furcsán viselkedik, akkor biztos hogy nem csal a szeme.

A második bekezdésedre ugyan adtál elfogadható magyarázatot, de figyelj erre is:

Szomorúság, düh, ingerültség -> ezek könnyen átragadnak szellemről embere. Egyszer megesett, hogy hírtelem úgy éreztem, valaki nagyon dühös a közelemben. És fél óra alatt átragadt rám is :S Mondjuk már nehezebben, mert két éve foglalkozom a témával.

A "valaki áll az ágyam mellett" szintén nem ritka. Éjjelente szokták figyelni az embereket, ennek okai lehetnek, hogy üzenni akar, vagy egy elhunyt szeretted, aki csak veled akar lenni. Előbbi esetén... hát kell egy kis idő, mire be tudod fogadni az üzenetét. Látod, két éve csinálom, de még mindig csak addig jutottam el, hogy megkülönböztessem őket :D Illetve hallottam már a hangját, csak nem tisztán...

Kezdeni vele csak egy dolgot tudsz. Hidd el, hogy képes vagy beszélni vele, gyakorold a koncentrációt, és prübld meg megtudni mit szeretne, és ki ő, esetleg megkérni, hogy elmenjen, ha nagyon idegesít a jelenléte.


Remélem segítettem^^

2010. máj. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a kutyám szokta ugatni a szokta ugatni a semmit, látszik rajta hogy fél... Olyankor nagyon beparázok én is... Dehát még nem bántottak
2010. máj. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
70%

Aki nem hisz a szellemekben, az minek jon ebbe a temakorbe? Hogy leostobazza masok velemenyet?

Aki foldhozragadt, az maradjon azoknal a temaknal, amik nem kovetelnek meg nemi nyitottsagot az uj dolgokra.

Szerintem szellem, es miert ne lehetne az? egyetertek azzal, aki azt mondta, h az ingerultseg atragadhat szellemrol emberre... Sok olyan dolog van, ami titok elottunk, es igen, a macskak latnak dolgokat, amiket mi nem mindig...

2010. máj. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!