Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » A Phoboson és a Deimoson...

Blau Kind kérdése:

A Phoboson és a Deimoson élnek tényleg az ufók, ahogyan Nemere írja?

Figyelt kérdés
... a Mars 2 holdján... avagy mégsem?

2019. aug. 29. 11:57
1 2
 1/16 Wadmalac ***** válasza:
80%

Nem tudjuk, de mivel semmi jelük, ezért valószínűleg nem.

Nemere úr jó populárisan felfújta a két hold forcsaságait. Én is olvastam anno. Sajnos sok hibás információ van ott, amit a végkövetkeztetéshez felhasznál... illletve nem végkövetkeztetés. Ő csak azt mondja ártatlanul, mi van, ha mindez ezért és ezért van...én nem állítom, de ha mégis...

Sejtelmesen sejtetve állítja. :D


Nem, az, hogy ott bármi az ott lévő idegenek miatt olyan, amilyen, arra az esély nagyon-nagyon nullához közeli.

Annyira, mint az esély arra, hogy a hátam mögötti ajtó mögött áll egy tűzokádó sárkány.

Megnéztem, nincs ott.


Még pár év és a két Mars-holdnál is megnézzük, hogy nincs ott.

2019. aug. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
52%

"Ő csak azt mondja ártatlanul, mi van, ha mindez ezért és ezért van...én nem állítom, de ha mégis..."

Elég sokan élnek ebből (pl. Erich von Däniken is), ez is egy munka, de kevéssé tudományos, inkább irodalmi. Tulajdonképpen az embernek azt a vágyát használják ki, hogy találjunk már valamit. Van, aki sci-fit vagy fantasyt ír (csak arról legalább tudni, hogy az), mások a valóságot csavarják meg úgy, hogy készpénznek vegyük.

2019. aug. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Wadmalac ***** válasza:
31%

Na ja, Däniken.

Az a baj, hogy Däniken ennek érdekében még adatot is hamisít sokszor.

Az már kimeríti a profitorientált csalás fogalmát, amit az az ember művel.

Persze nem csak ő. Ezernyi író, konteó-oldal megél ebből. Az emberek meg eszik, mert a tárgyilagos valóság unalmasabb nekik.



Egyébként TÉNYLEG vannak furcsaságok a két Mars-holddal, sok közülük megmagyarázatlan. De nem misztikusan, sci-fisen megmagyarázatlan, csak nem ismerjük még a (nagyon valószínűen természetes) okot, mitől olyan.

Ezeket amúgy Nemere elég jól el is sorolja a könyvben.

Csak sajnos nem csak azt.

Bevalom, amikor tini fejjel először olvastam a titkok könyvét, megettem én is mindent, ami benne állt.

Csak, mivel érdekelt a téma, elkezdtem ennek is, annak is utánaolvasni és lassan rájöttem, hogy ebben a témában is igaz, hogy nem Jézuska hozza a karácsonyfát, nem a nyuszi tojja a hímes tojást stb.

De az ilyen csinált rejtélyek nélkül is van rengeteg érdekfeszítő kérdés a csillagászatban.

Csak azok kevésbé ehetőek laikusnak, ezért azokat nem veszik észre a bulvárzöldség közt.

2019. aug. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Csak, hogy tisztázzuk, ki, mit eszik meg. Úgy állítod be, mintha az emberek tudnák, hogy mi van, holott egyáltalán nem!

Jól utána kell járni a dolgoknak és akkor derül ki minden. Lehet valaki számára, valami, magyarázatot ad, míg valaki számára totálisan nem elfogadható vagy kevés.

Ezért, a kérdésed is teljesen olyan, mintha megerősítést várnál arra, hogy a felsorolt két holdon van élet! Holott, tudjuk nagyon jól a választ, fogalmunk sincs. Nem járt senki ott és nézte meg a két szép szemével. Ez a baj a mars kutatással is. Elküldenek egy szondát, ami bejár egy hangyafasznyi területet és kijelentünk valamit, ami nincs ott.

Ott vannak az asztronauták, akik elmondták, láttak UFO-t. Mégis, ki hiszi el? Senki! Azt mondják rá, csak azért találták ki, hogy benne legyenek a hírekben! Ez pusztán média szereplés! Holott, tudjuk nagyon jól, nem!

Mégis mindenre rá lehet húzni bármit. Akkor ajánlom mindenki figyelmébe, a nagyon régi több száz évvel ez előtt lejegyzett eseményeket, azokat olvassátok el. Arra viszont mi a válasz? Kitaláció! Unatkoztak és ezért írtak ilyet!

Hát persze! Mindenki meg akarja győzni magát, hogy egyedül vagyunk, s kész, nincs sehol senki más, sőt nem is lehetett. Ezen kéne valahogy túl látni és el kéne fogadni, hogy lehet vagy lehetett élet máshol is.

A fő kérdés az, van e értelmes élet?

Az univerzum oly nagy s távolinak tűnő, hogy erre a választ, talán egyszer megtaláljuk, de mi van, ha nem a szomszédba kell a válaszért elmenni, hanem magunkban keresni? Ezen kéne elgondolkozni. De ez senkinek sem elég! Mindenki fizikai bizonyítékot akar a Földön kívüli életre! Akkor ajánlom, nézzen tükörbe!

2019. aug. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
56%
Nemere nem tudós, hanem sci-fi író. Ha Stephen Hawkins írná, na, akkor tényleg elhinném.
2019. aug. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
71%
Biztosan. Sőt! Létezik egy hold a naprendszerben, ami egy az egyben olyan mint a halálcsillag (tudományosan igazolt!) és élnek rajta. Kíváncsi vagyok tudjátok-e melyik az?
2019. aug. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Wadmalac ***** válasza:
52%

"Holott, tudjuk nagyon jól a választ, fogalmunk sincs. Nem járt senki ott és nézte meg a két szép szemével. Ez a baj a mars kutatással is. Elküldenek egy szondát, ami bejár egy hangyafasznyi területet és kijelentünk valamit, ami nincs ott."


Sokkal többet tudunk már arról a környékről annál, hogy azt mondjuk, az idegenek ottléte fifti-fifti esély.


Igen, űrhajósok láttak máig megmagyarázatlan dolgokat. Nem idegeneket, nem idegen űrhajókat és ők sem állítják ezt.


És ott sem 50-50% hogy idegenek voltak.


Ne állítsuk már be úgy, mintha nem tudnánk semmit.

Azt elhiszem, hogy a konteó- és ufóhívők nagy részére igaz, de az űrkutatásra nem.


Lehet, hogy a marsjárók hangyafsznyi területet jártak be, de amúgy a Marsról komplett nagyfelbontású felvételeink vannak, az EGÉSZRŐL. Arról, ahol most járnak és a többiről is, ahol még nem.


Vannak dolgok, amiben biztosak lehetünk, illetve elég biztosak anélkül, hogy ott is járnánk.


Ha a tábla csokid sarkát megkóstolod, az egész táblát nézve jó eséllyel állíthatod, hogy ott is csokiízű, ahol még nem nyaltad meg.

Persze, van esély egy elcseszett ízű sarokra, de valószínűbb a komplett csokiíz.

Nem 50-50%.


A tudomány valószínűségekben beszél.


Éppen a nem tudományos megközelítés mindig halál biztos mindenben.

2019. aug. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 dellfil ***** válasza:
52%

Ki tudja... Walter Scott Houstonon kívül. Valószínűleg Nemere István, és még sokan mások, akik imádják a titokzatoságoságoságoságos... No szóval a nyálcsorgatást ez ügyben.


"1959-ben Walter Scott Houston kieszelt egy tréfát, amit a Great Plains Observer című újság áprilisi számában tett közzé, miszerint egy bizonyos "Dr. Arthur Hayall (University of the Sierras) jelentése szerint a Mars holdjai mesterséges eredetűek." Dr. Hayall kitalált személy, a University of the Sierras nem létező egyetem volt. A hoax elterjedt az egész világon (pedig akkor még nem volt internet), még egy szovjet tudós, Joszif Sklovszkij is elhitte."


Idézet ebből:


[link]


Igen! Ez csak wiki.


dellfil

2019. aug. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
25%
Wadmalac, Delfill nagyon sokat olvasgat tudományos irodlmat. Kíváncsi vagyok tudják-e melyik holdja a naprendszerben ami egy az egyben a halálcsillag?
2019. aug. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
52%

Persze, hogy! Az üreges Holdon pedig ott élnek a krixkraxok meg a lumbulábiak! Pataky Attilát pedig hozzák-viszik a juefók!

Kérdező, Nemere István fikciókat írt. Annyi a valóságtartalma mint a Sztár Vársznak,a Dűnének, vagy az Alapítványnak. Jó könyveket ír, szó se róla, de ennyire azért nem kéne komolyan venni.

2019. aug. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!