Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Szerintetek léteznek legalább...

Szerintetek léteznek legalább az emberiség jelenlegi fejlettségi szintjén álló földönkívüli civilizációk a Tejútrendszerben vagy az univerzumban?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 17. 20:22
 1/10 Mojjo ***** válasza:
91%
Minden bizonnyal. Baromi nagy ez az univerzum, nehéz lenne azt gondolni, hogy egyedül vagyunk.
2020. ápr. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Miss Endzsi ***** válasza:
89%
Szerintem 100%-ig tuti, hogy vannak.
2020. ápr. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Ez szinte tény
2020. ápr. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 907 ***** válasza:
90%
Igen, léteznek. Az univerzum hatalmas és egyre nagyobb a tágulás miatt. Létezhet általunk fel nem fedezett bolygókon is élet, ismeretlen idegen civilizációk, többmilliárd fényévnyire a Földtől.
2020. ápr. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Erre már most tényként válaszolhatunk, hogy nem. Ha léteznének már itt lennének, de eddig a SZETI semmijen tudományos bizonyítékot nem látott ufókra
2020. ápr. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
59%

Az hogy nincsenek itt nem jelenti azt hogy nem léteznek. Abból, hogy az eddigi SETI projektek (amik futnak kb ~50éve) nem találtak semmit, szintén nem következik hogy nem léteznek.

Én arra fogadnék hogy igen, léteztek / léteznek / létezni fognak idegen technológiai civilizációk. Csak extrém ritkák. Elképzelhetőnek tartom, hogy az egész világegyetemben csak néhány technikai civilizáció létezik egy időben.

2020. ápr. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%
Ha olyan szinten vannak, mint az emberiség, akkor valószínűleg nem léteznek már, mivel kipusztították magukat, ahogy az emberiség teszi.
2020. ápr. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
# 7/ Ott a pont!
2020. ápr. 18. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkora az univerzum, hogy szinte biztos léteznek. Mondjuk nem a Tejúton (ott kicsit forró a téma, az a galaxis közepe), de a mi galaxisunkban is biztos hogy nem is egy.


SETI... a SETI-nél érzékenyebb eszközök (műholdak) még arra is csak üggyel-bajjal képesek, hogy távoli csillagoknál egy Jupiter nagyságú bolygót detektáljanak (azt sem közvetlenül, csak közvetetten a megfigyelt csillag sugárzásának változásából) akkor hogy vennének észre a kozmikus zajban ennél milliárszor-milliárdszor-milliárdnál kisebb mesterséges jelet? A SETI kb. akkor venne észre valamit ha az eszköz már a naprendszeren belül sugározna célirányosan a föld felé jelet. Arra volt jó eddig hogy a pulzárokat felfedezték - amik valljuk be azért jónéhányszor nagyobbak a mi a napunknál.

2020. ápr. 18. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
39%

Nem lehetünk biztosak abban, hogy léteznek. Kettő gondolati síkon lehet elindulni ebben a témakörben.


1.) Valószínűleg léteznek, hiszen - a tudomány mai állása szerint -, a világegyetem végtelen, ennek köszönhetően a benne megtalálható bolygófelállások variációja is végtelen. Mennyi az esélye annak, hogy nem alakul ki - eközül a végtelen variáció közül - olyan, ami alkalmas lenne az életre? És ha alkalmas az életre, valamilyen fejlődésnek ott is végbe kell mennie, ami azt illeti, hogy ha végtelen variációval számolunk, akkor igencsak nagy az esélye annak, hogy "kell" közte lennie még egy (vagy több) civilizált ("") életformának.


2.) Mennyi az esélye, hogy máshol is kialakul az élet? Ugye tényleges bizonyíték - tudtommal - nincs a földi élet kialakulására, vitatkoznak a tudósok, de az elfogadott elmélet (lehet már rég nem ez az, szerintem kábé 10 éve olvastam a témában, szóval szorri, ha hülyeséget írok), hogy egy aszteroidával érkezett meg az élet a Földre. Nem kizárható, de ha belegondolunk, mennyi az esélye annak, hogy kialakul egy élhető bolygó (megfelelő távolságra van a naptól, se túl meleg, se túl hideg, kialakul egy holdja, ami védi a külső hatásoktól), és még bele is szalad egy aszteroida, ami életet visz rá? Ráadásul úgy, hogy a napja még kellően fiatal legyen, ne keletkezzen szupernova, vagy fekete lyuk a közelében, ne érje erős sugárzás, kialakuljon rajta a védőréteg, és a többi... (okosabb emberek biztos ezer dolgot ide tudnának még sorolni.)

Szóval így belegondolva viszont megkérdőjelezhető. Nálunk kellett a földnek az ellipszis alakja, és hatalmas mázlink van, hogy nem történt - eddig - olyan külső katasztrófa, ami ellen védekezni sem tudnánk. Megtörténhet ez bárhol máshol is (főleg, ha a világegyetem végtelen), de azért na.

2020. ápr. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!