Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Kapcsolatok más civilizációkka...

Kapcsolatok más civilizációkkal, szerinted lehetséges ez? Mik a vélemények?

Figyelt kérdés
[link]
2011. jan. 13. 20:54
 1/9 anonim ***** válasza:

Aranyi Laci néha mond olyan dolgokat, amik szerintem inkább a fantázia szüleményei, de egyébként nem egy hülye fazon, vannak nagyon jó gondolatai is.

Én elképzelhetőnek tartom, hogy vannak más civilizációk, sőt, talán fejlettebbek is nálunk, olyan hatalmas az univerzum, hogy nem hinném, hogy csak mi vagyunk értelmes lények.

Hogy tényleg kapcsolatban állnának velünk? Mindig érdekes elgondolásnak tartottam, de én egyelőre nem érzem úgy, hogy bármi olyannal találkoztam volna (akár történet, akár fénykép, akár videó), amiről azt tudtam volna mondani, hogy ez tutira hiteles és teljesen meggyőzött.

2011. jan. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm első, még egy kérdés, ott van lent sárgával van írva, az ufonatuák törvényeiről ír mit gondoltok róla?
2011. jan. 13. 21:06
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen kamu! Ebből is látszik:

"Tilos teljes kapcsolatot teremteni egy bolygó civilizációjával, amíg az képes önmagát globálisan megsemmisíteni, vagy ennek a lehetősége a tetszőlegesen távoli jövőben fennáll."

Ez egyértelműen a new ages sz.arságok miatt került bele, akkor volt ez a para az elpusztítjuk magunkat szöveg. De amúgy is ha te, mint fejlett faj egyede vizsgálsz egy civilizációt, akkor hol érdekel hogy elpusztítja magát-e vagy sem. Nem avatkozik bele, de tanulmányozza. A biológus sem akadályozza meg, hogy az oroszlán felfalja az állatokat. Egyszerű tanulmányozás. Ez a morfogenikus tere meg még nagyobb állatsák.

Mindezek ellenére gyakran olvasgattam az oldalt, mert néha jobb mint egy sci-fi.

2011. jan. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Érthető egyet értek.
2011. jan. 14. 10:05
 5/9 anonim válasza:
El se bírom olvasni,nagyon b@ssz@ a szememet a háttér...
2011. jan. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem az emberiseg mar reg felvette a kapcsolatot,viszont titkoljak.

Es az errol szolo dokumentum filmeket szerintem arra keszitik ,hogy jelezek,armikor megeshet egy talalkozas.

(az en velemenyem szerint)

2011. jan. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen utolsó ezt már tudjuk, sajnos titkolják ezeket a dolgokat, nem is értem, hogy mért kell egy másik világ lényeit eltitkolni :(
2011. jan. 14. 17:17
 8/9 anonim ***** válasza:

www.freeweb.hu/aranylaci


A következő link mi lesz?


A www.ingyennet.hu/micimacko

?


Ha a hülyeség fájna...

2011. jan. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kapcsolat lehetséges, de a mi szintünkön nincs sok értelme.

Gondold el: mondjuk legyen egy olyan értelmes faj, mint mi - egy köpésre tőlünk (200 fényév).

Hogyan vegyük fel a kapcsolatot? Tegyük fel, hogy zseniális módon megtaláltuk a bolygót, megmértük a légkörét, rájöttünk, hogy ott akár élet is lehet.

Eleve nem egyszerű oda sugározni: ki kell számolni, hol lesz 200 év múlva, merre kell lőni.

De tegyük fel, ez is sikerül.


Mit mondjunk egyáltalán nekik? ...a "hello, itt vagyunk, élünk"-ön kívül? Akármit mondunk, 200 év múlva tudják meg: amilyen a tudomány fejlődése, azalatt ők is bőven feltalálják. A válasz 400 év múlva jön: azalatt mi is bőven megoldjuk a problémát. Mi lehet az, amit mi nem tudunk, és évszázadok alat sem vagyunk képesek felfedezni - ők pedig már most tudják? Úgy, hogy közben tudunk beszélgetni: tehát mindketten feltaláltuk a rádióteleszkópot és a titkosírások megfejtését és elég kíváncsiak is vagyunk hozzá?

Valami haszna biztos lenne a beszélgetésnek - de nem sok, viszont nagyon sokára.


Ugyanez még rosszabb, ha találkozni is szeretnénk. Tegyük fel, hogy 200 év múlva már elérjük a fénysebesség tizedét - ezzel az út mondjuk 2200 év. Ha elindul egy űrhajó, mire az út negyedét megteszi, már utoléri a következő, amit 200 évvel később indítottak. Semmi értelme addig űrhajót indítani, amíg egy emberéletnél jóval rövidebb idő alatt nincs esély a megérkezésre.

2011. jan. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!