Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Mi van a Marson, amit annyira...

Mi van a Marson, amit annyira titkol a NASA?

Figyelt kérdés

A NASA a Mars vonatkozásában évtizedek óta hazudik! A felszínről készített képeket átszínezték, a marsi légköri adatokat meghamisították, a mesterséges alakzatokról készített fényképeket átpixelezték, teleszórták szemcsékkel, szándékosan lerontották a képek felbontását. Az ESA űrszondája készített színhelyes felvételeket, amin a Mars egyáltalán nem vörös. Ezeken a képeken folyóvölgyekben visszamaradt tavak és jelentős nagyságú zöld és zöldeskék területek láthatóak. Később ezeket a képeket is feldolgozták....

A NASA szerint a Mars légkörének sűrűsége 1%-a a földének, csakhogy akkor a Marson az égnek korom feketének kellene lennie, de felvételeken az ég kék. Panaszkodtak is az űrszondák ejtőernyős rendszereinek tervezői, hogy rendre rossz adatokat kaptak és emiatt túltervezték az ejtőernyők méretét. Ha viszont a Mars ege kék, akkor oxigént kell hogy tartalmazzon.

A marsi életről sokkal valósabb képet kaphatnánk, ha a tényleges színeket kapnánk, nem meghamisítottakat, vagy jó esetben fekete-fehéret. 2011-ben elindult a Curiosity marsjáró, ami 2,5 milliárd(!) dollárba került és mindössze (hivatalosan legalábbis...) 1024x768-as felbontású kamerát visz magával. Minimum elvárás lenne, hogy legaább egy nagy felbontású full HD kamerát vigyen magával, ha igazi Mars kutatás folyik, nem csak valami színjáték.


Ezeket a dolgokat nem én találtam ki, egy magazinban olvastam. Csak kíváncsi vagyok a véleményetekre. Egyébként a cikk több oldalon keresztül foglalkozik ezzel, én csak megpróbáltam a lényeget leírni.



2012. jan. 31. 17:14
1 2 3 4 5
 21/47 A kérdező kommentje:

Nem is kell venned, nem kért meg rá senki. Én valamennyire hiszek ennek a cikknek, ha nem is mindenben. A magazin hitelességébe most ne menjünk bele. A cikket egyébként Aranyi László írta Akinek nem akármilyen önéletrajza van és NASA-nál is volt, szóval nem egy Jani bácsi a szomszéd kertből. Úgy látom mindenki ellene van, de ellenérveket nem tud írni senki.

Találtam egyébként egy videót 3 részletben erről, nézzétek meg, érdekes. Állítólag már '62-ben járt ember a Marson. Bevallom nehéz mindezt elhinni. Én nem mondom, hogy elhiszem és azt se, hogy nem. Ha már valaki ellene van ne csak azt írja, hogy mert a NASA azt mondja. Attól, hogy hihetetlen még lehet igaz.

Méghogy válaszát nem igazán értem. Kifejtenéd mit akartál ezzel?

itt a videó:

http://www.youtube.com/watch?v=fmdX5A3bixI&feature=player_em..


http://www.youtube.com/watch?v=nRgxrLUBxaE&feature=player_em..


http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=MHB8q..

2012. febr. 1. 18:45
 22/47 anonim ***** válasza:
Megnyugodhatsz, a Mars vörös, és nincsenek rajta sem folyók, sem tavak, sem városok. Ehhez nem kell a NASA hogy tudjuk, vannak más források is. De ha te előbb hiszel a HIHETETLEN magazinnak, mint csillagászoknak akkor hajrá!
2012. febr. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
Ez az állítólagos első marsraszállás alkalmával készített videó mennyire amatőr egy kamu már! :DDD
2012. febr. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 A kérdező kommentje:
És mik azok a más források? Én nem a Hihetetlen magazinnak hiszek hanem a cikk írójának és neki se mindenben fogd már fel!!!!
2012. febr. 1. 20:21
 25/47 anonim ***** válasza:
A NASA az USA űrhivatala. Szerinted csak ők kutatták a naprendszert, és a Marsot? Amikor már exobolygókat kutatunk nehogy már eltitkolja a mindenható NASA a világ elől hogy erdők, meg tavak vannak a szomszéd bolygón, ami egyébként zöld! :))
2012. febr. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
Azt állítja hogy a NASA beismerte hogy "folyékony vizű folyók vannak". Csak 1 hiteles forrást adj ahol ezt a NASA "beismeri". Ha ez igaz lenne akkor MINDENHONNAN ez folyna, tehát ez is kamu.
2012. febr. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 A kérdező kommentje:
Nem, nem csak a NASA kutatja a Marsot. A kérdésben le is írtam, hogy az ESA készített színhelyes felvételeket a Marsról amik teljesen máshogy néztek ki a Nasa felvételeitől, és kérdőre is vonták a NASA-t de nem kaptak választ és később furcsa oknál fogva az ESA is visszavonta a felvételeket. Én az ESA-nak jobban hiszek mint a NASA-nak.
2012. febr. 1. 20:35
 28/47 A kérdező kommentje:
Honnan veszed, hogy mindenhonnan ez folyna? A magyar média nem foglalkozik ilyennel... leragadtak a győzike show meg való világ szinten.....
2012. febr. 1. 20:37
 29/47 A kérdező kommentje:

Egyébként az amerikai Mars kutatók dominanciája is gyanús. Az oroszok 40 éve elküldtek egy szondát a Marsra, de a képeket soha nem hozták nyilvánosságra. És mióta a NASA ott van valami oknál fogva senki másnak nem sikerült leszállni ott... Az oroszok első Phobosz űrszondálya elveszett, a második elérte a Marsot de a kapcsolat megszakadt, a legújabb orosz szonda is földkörüli pályán ragadt az ESA Beagle2 leszállóegysége "elnémult" miközben nagyfelbontású fotóit megtalálták szóval elérte a Marsot 2011-ben ismét egy Phoboszt indítottak az oroszok ezúttal egy kínai Marsszondát is szállított és természetesen ez is eltűnt. Pedig az oroszok nem kezdők az űrkutatásban pl. számos alkalommal leszálltak a Vénuszon is ahol több száz fok a hőmérséklet.

A NASA pedig megtiltotta az ESA Mars Express esetében a "nyers képek" nyilvánosságra hozatalát.

2012. febr. 1. 20:50
 30/47 Tom Benko ***** válasza:

Én azért ezt az Arany Lászlót lekérdezném a NASA-nál, erős a gyanúm, hogy azonos egy aranylaci nevű régi konteógyárossal. Ebben az esetben nem igazán dolgozott a NASA-nak.

Egyébként a Földi légkör valóban töri a fényt. Nagy beesési szög esetén. Lehet a Marsot kis szögnél is vizsgálni, sőt, ilyenkor érdemes igazán. Nos, akkor is vörös... Stb...

2012. febr. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!