Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Mennyi a valószínűsége, hogy...

Mennyi a valószínűsége, hogy az UFÓK valóban léteznek?

Figyelt kérdés

Szkeptikusok, fogadjunk, hogy erre egyből rávágjátok, hogy nem sok mindössze 20-25%. Sőt, gyanítom többen még lejjebb alkudnátok 15-20%-ra, hogy lássuk, hogy ti jobb szkeptikusok vagytok.


Nos, a valóság az, hogy a tudományos meghatározás szerint a 15-20%-is valós esélyt jelethet. Tehát ezzel magatok állítottátok, hogy bizony itt lehetnek.


Na ehhez mit szoltok ? Aki nem szkeptikus, az mennyit mondana ?


2013. aug. 13. 16:41
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
22%

Nekem 100%, mert én találkoztam velük és el is hiszem, amit többször is átéltem. A gazi szkeptikusoknak akkor is nulla, ha körbeveszik az ufók és idegenek. Ilyenkor is azon gondolkodnak, hogy "vajon ki szórakozik velük?"

Érdekes, Arról a csontról, amit sosem láttak, csak néhány jól fizetett régész, arról elhiszik, hogy evolúció létezik. A maghasadást sohasem látta senki, csak "aszonták" robbanásra, hogy ez az, mégis az emberek 90%-a meg van róla győződve, hogy van!

2013. aug. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
9%
60,419 %
2013. aug. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
32%

UFO-k 100%, hogy léteznek, ugyanis rengeteget láttak már és rögzítettek is kamerára.

A baj csak az, hogy lövésed sincs mi az UFO, de a valószínûség számításról még kevésbé vam fogalmad.

Na erre varrjál gombot.

2013. aug. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
50%
Arra hogy itt röpködnek idegen lények az űrhajóikkal 0% az esély. Arra hogy valahol kinn a világűrben van értelmes élet szerintem 100%. Hatalmas az univerzum, nem hinném hogy az egyre defeneráltabb fajra (az emberre) elpazarolná a természet mimden kincsét, csak hogy este nézzük milyen szép a csillagos ég.
2013. aug. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
44%

Valahol biztos létezik földönkívüli életforma, elég nagy az univerzum. Mi csak egy icipici szeletét ismerjük és csak a szén alapú életformát tudjuk elképzelni.

Na de sok-sok Földhöz hasonló bolygó létezését bizonyították már be úgy, hogy még mindig csak nagyon kis részt ismerünk, a távoli helyeken vajon mi lehet? Ráadásul mi van, ha más életforma is létezik, olyan, amit el se tudunk képzelni? Nem feltétlenül a fénylényekre gondolok, hanem olyanokra akiknek nem az oxigén és a víz az életfeltétel.

Már a Földön is léteznek élőlények olyan helyeken, ahol az ember számára sokáig elképzelhetetlen volt, hogy ott bármi megél.

2013. aug. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
41%

Aranyos, hogy a kérdező, már a kérdés feltevésekor elkezdett vitatkozni a magában rejtőző szkeptikussal (ami ugye nem tagadót, csak kételkedőt jelent).


Nos a kérdésre a válaszom hasznosságát jelölő értékben határoznám meg! ;)

2013. aug. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 Szecsői Tibor ***** válasza:
49%

#5-6-7 Indexes cikket maximum Kiszeltüncike és Győzike témakörben idéznék (még forrásmegjelölés nélkül is). A tudomány rovatban néha fizikai fájdalmat okozó marhaságok vannak. Ez pl. szintén úgy hülyeség, ahogy van:

"Viszont egyik érték sem lehet nulla (épp a Föld léte miatt) vagyis a levezetés megerősíti, hogy a galaxisunkban az eddigi tapasztalatok ellenére valósággal nyüzsögniük kellene az idegen életformáknak. Ezen a ponton pedig kétféle lehetőség van: vagy tévesek Fermi és Drake számításai, vagy az emberiség nem képes felismerni a földön kívüli intelligenciára utaló nyomokat."


Olyat, hogy hemzsegni kellene az életnek a Galaxisban, senki, sehol nem mondott, a Drake-egyenlet egy sorvezetőként szolgált egy SETI (vagy talán akkor még OZMA, nem vagyok benne biztos) konferencián, ami végigveszi az érintett ismeretlen faktorokat. Ezen kívül semmit nem jelent az egyenlet. Főleg, hogy néhány faktorról annyira nem tudunk semmit, hogy lehet akár iszonyatosan kicsi is.

Fermi (ráadásul a Fermi-paradoxon nem is pont ugyanez... )és Drake nem számolt ki semmit ezzel kapcsolatban, és ez nem is egy levezetés. Ez egy egyszerű összefoglalás, ami teljesen jó arra a célra, amire szánta Drake. Képet alkotni arról, hogy mennyire összetett (multidiszciplináris) kutatási terület a SETI.


Kérdező:

"Nos, a valóság az, hogy a tudományos meghatározás szerint a 15-20%-is valós esélyt jelethet."

He? Ezt honnan szeded?

2013. aug. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
67%

Szkeptikusok nem azt gondolják, hogy nincs értelmes élet a Földön kívül, én is így gondolom, hogy biztos létezik az Univerzumban más értelmes életforma. Szerintem, amibe a szkeptikusok nem hisznek, és én sem, az az hogy kicsi zöld ufók repkednek és idejönnek elvinni az embereket meg kapcsolatba lépnek velünk. Ez nem valószínű. Nem mondom, hogy 0% de nem valószínű.

Emberi ésszel az univerzum nagyságát nem lehet elképzelni. Ez se lesz helyes mérték, de nagyjából talán érzékelhető: Ha az egész Földet homok borítaná abból egyetlenegy parányi homokszem lenne a Föld, akkor hogy zárhatják ki az emberek, hogy más homokszemen nincs élet?

2013. aug. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
62%
Mennyi annak az esélye, hogy végre nemsokára kimegy a "divat"ból, hogy pár trollkodó f@$zfej mindig feltesz valami idóta UFO -s kérdéseket a szkeptikusokat provokálva? A sok b@rom meg már észrevehetné, hogy ezek a kérdések csak direkt provokációk...
2013. aug. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
52%
100%
2013. aug. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!